FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8029 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wniosek o przesłanie aktu urodzenia do Urzędu Stanu Cywilnego, 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wniosek o przesłanie aktu urodzenia do Urzędu Stanu Cywilnego,"   

Oski_m
 Wysłana - 8 luty 2010 17:20        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Cześć. Skąd mogę wziąć ten papier? Bo muszę dowód wyrobić. Mam iść do USC w moim mieście, a potem wysłać to do USC z miasta w którym się urodziłem żeby mi przysłali? A opłatę za to mam puścić przelewem czy jak? I przyślą mi to do domu?

Do ut des.
GT na zawsze w sercu mym.

Miaky
 Wysłana - 8 luty 2010 17:27      [zgłoszenie naruszenia]

za hoja nie rozumie co napisałeś

chcesz wyrobić dowód osobisty pierwszy raz i potrzebujesz skrócony akt urodzenia ?

Oski_m
 Wysłana - 8 luty 2010 17:28      [zgłoszenie naruszenia]

Tak. Potrzebuję odpisu skróconego aktu urodzenia do wyrobienia dowodu osobistego po raz pierwszy. Jakoś tak mi się temat pomylił.

Do ut des.
GT na zawsze w sercu mym.

Miaky
 Wysłana - 8 luty 2010 17:56      [zgłoszenie naruszenia]

Zrób po kolei jak pisze-sam tak niedawno robiłem.

1.Zlokalizuj numer telefonu do urzędu gminy czy innego organu, który się takimi sprawami zajmuje i spytaj się czy potrzebujesz skrócony akt urodzenia do wyrobienia dowodu osobistego. Bo niby w rozporządzeniu pisze, ze nie trzeba a ja jak składałem to musiałem donieść bo polazłem bez i się okazało, że trzeba-musiałem drzeć na drugi koniec miasta po akt
jeżeli tak) idziesz do USC i mówisz, że potrzebujesz skrócony akt urodzenia do dowodu osobistego i dostajesz go za darmo na miejscu, weź jakiś dokument ze sobą np. legitke szkolną
jeżeli nie) wypełniasz tylko wniosek o dowód osobisty, który znajdziesz na stronie ministerstwa albo w googlach i idziesz od razu do urzędu gminy czy gdzie tam się dowody robi, do tego dołączasz dwie fotografie 35 mm x 45 mm ten wniosek i jak trzeba to skrócony akt urodzenia
3. Miła pani sprawdza wszystko, dostajesz jeszcze jeden formularz do wypełnienia, potem czekasz chwilkę, dostajesz kwitek i tam Ci pisze za ile masz go odebrać-w praktyce po 2-3 tygodniach możesz dzwonić i się spytać czy jest już gotowy do odebrania bo chciałeś flaszke kupić a bez dowodu nie sprzedają
4.Idziesz z tym kwitkiem i tyle.

Wyrobienie dowodu jak i skrócony akt urodzenia jest za darmo (tylko musisz im powiedzieć, że do dowodu potrzebujesz )

byłem na tyle dobry i poszukałem Ci, masz tu wniosek o dowód
[http://www.wilkow.lubelskie.pl/pliki/wniosek%20o%20wydanie_dowodu.pdf]

aha i to masz mieć wydrukowane na jednej kartce

Zmieniony przez - Miaky w dniu 2010-02-08 18:01:03

zuuzkaa
 Wysłana - 9 luty 2010 18:46      [zgłoszenie naruszenia]

Pewnie juz zalatwiles sprawe,ale odpowiem dla nastepnych,ktorzy szukaliby odpowiedzi w tym poscie:
klient przede mna w zasadzie odpowiedzial ok, ale nie zaznaczyl, ze z tym odpisem aktu urodzenia to nie jest tak, ze idziesz do swojego USC i Ci dają....Odpis aktu urodzenia dostaniesz w tym USC, w okregu działania ktorego sie urodziles...czyli jak mieszkasz powiedzmy w Piździ Wólce (i tu wyrabiasz dowód osobisty(, ale urodziłeś się w Wąchocku - to po odpis aktu urodzeniamusisz sobie napisac do USC do Wąchocka bo USC Piździ Wólka aktu nie ma:) Akty stany cywilnego sporządzane są W MIEJSCU ZDARZENIA - nie zameldowania w danej chwili. Jak sie urodziles w Warszawie to Twój akt urodzenia juz zawsze bedzie tam.
P.S. Jesli urodziles sie w tej samej miejscowosci co wyrabiasz dowod osobisty odpisu nie musisz brac z USC i dawac do dowodu. Sami sobie sprawdzaja miedzy soba czy dane sie zgadzaja.

POzdrawiam.

Żyj tak abyś nie musiał wstydzić się swojego cienia....

Miaky
 Wysłana - 9 luty 2010 19:58      [zgłoszenie naruszenia]

Jesli urodziles sie w tej samej miejscowosci co wyrabiasz dowod osobisty odpisu nie musisz brac z USC i dawac do dowodu. Sami sobie sprawdzaja miedzy soba czy dane sie zgadzaja.

urodziłem w tej samej miejscowości i musiałem donosić, podobnie moi znajomi

p.s
klienta to masz w sklepie

Zmieniony przez - Miaky w dniu 2010-02-09 19:58:45

PanMarcin
 Wysłana - 9 luty 2010 21:33      [zgłoszenie naruszenia]

już ci to chyba pisałem w którymś temacie

to że tobie kazali przynieść bo nie znają przepisów to nie znaczy, że tak powinno być
gdybyś był troche ograrniety i upierdliwy to by ci przyjęli wniosek bez odpisu skróconego aktu urodzenia

Zmieniony przez - PanMarcin w dniu 2010-02-09 21:33:25

Specjalista -

Miaky
 Wysłana - 10 luty 2010 23:23      [zgłoszenie naruszenia]

:*

czubek154
 Wysłana - 28 czerwiec 2010 14:14       [zgłoszenie naruszenia]

Ja natomiast chciałem się zapytać jak mam wysłać podanie o akt do dowodu ode mnie do Rzeszowa<ok.300km> .Chodzi mi o wzór

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Wniosek o przesłanie aktu urodzenia do Urzędu Stanu Cywilnego,

Warto przeczytać: Firma w raju podatkowym | Ile by to kosztowalo. | Kuroń po wojsku? | allegro i sprzedaz | zwroty podatkow | Zatrzymanie prawa jazdy w Niemczech | Podatek w polsce za prace w anglii | Dzisiejszy najazd policji na złodziei sygnału telewizyjnego | Czy trzeba się rozliczyć z US z kilku dni pracy ? | Europejskie centrum odszkodowan | Przesylka z alko | Praca w supermarkecie | Co mi grozi? | cło ? | Pytanie w sprawie oszustwa | Dowód osobisty | provident | Dinoxi | preejakulat | moja dziewczyna dała się | nirvana | loszka | własny biznes | interes | durban | na pryzmat pada | biedroń | Syreny | rolki | golarka | żmuda | roboty | blok ekipa | body factory | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.