FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7745 razy ¬
 
ROZRYWKA | Polityka
Wojna domowa w Turcji 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wojna domowa w Turcji"   
 
Boonat
 Wysłana - 16 lipiec 2016 00:33        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Zaczyna sieZmieniony przez - Boonat w dniu 2016-07-16 00:36:05

 
Rovsky
 Wysłana - 16 lipiec 2016 03:47      [zgłoszenie naruszenia]

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że ten pucz się powiedzie. Jeśli nie to my mamy przesrane
_______________________________
 
You see, in this world there's two kinds of people, my friend.

 
INSOMNIA
 Wysłana - 16 lipiec 2016 03:48      [zgłoszenie naruszenia]

Nazwa tematu poki co niezbyt trafna.

 
INSOMNIA
 Wysłana - 16 lipiec 2016 04:56      [zgłoszenie naruszenia]

 
Rovsky
 Wysłana - 16 lipiec 2016 12:43      [zgłoszenie naruszenia]

Moja ocena jest taka: Chyba możemy zapomnieć o Turcji laickiej. Właśnie wyrasta nam potężne państwo islamskie z gigantyczną piątą kolumną w Niemczech przy której turyści z Syrii czy Pakisy to pryszcz.
Ten nieudany pucz pozwoli Erdoganowi na czystki w armii i obsadzenie całej swoimi ludźmi.
Najważniejsza jest dla mnie reakcja społeczeństwa tureckiego i USA. Społeczeństwo poparło Erdogana to jest ostateczny sygnał i dowód, że Turcja wraca do swoich islamskich korzeni (co nie powinno dziwić widząc osłabienie NATO i UE nie dziwi, że zaczynają grać po swojemu, stara europejska dupa dogorywa a oni stanowią witalną potęgę, każdy drapieżnik by się rzucił na tak łatwą ofiarę). Tym razem faktycznie mają wielką szansę zalać Europę i ani Europa ani Sobieski ich nie zatrzyma. Turków trzeba zacząć traktować jak wrogów. Od dłuższego czasu destabilizują UE a przez to NATO, teraz mamy ostateczny dowód, że jest to celowe.
No i chyba nie muszę mówić, że w tym momencie NATO istnieje już tylko na papierze. Nic dziwnego, że Trump chce się wycofywać z tego projektu. Turcja szachowała nie tylko cały region, ale i ruskich. Będąc krajem wyznaniowym jedyne kogo będzie szachować to Europa. A USA? Robi dobrą minę do złej gry.

Pytanie co z Polską? Na moje oko jest bardzo, bardzo źle. Tylko tego nie widać. Jak z rozpyloną bronią chemiczną, wszyscy już nie żyją, ale nikt o tym jeszcze nie wie. Zachód - zapieprzony muzułmanami, gdy dojdą do nich Turcy a dojdą widząc poparcie i kierunek w jakim ten naród zmierza, Rosja wiecznie nam "przyjazna", północ - to Bałtyk a potem Skandynawia pełna muzułmanów, południowy wschód - faszyści z Ukrainy. Południe? Węgry już rozumieją co się dzieje, puszczanie oczka do Putina przez Orbana to nie kryptohomoseksualizm tylko instynkt samozachowawczy w obliczu tego co się dzieje.
Słowem w razie czego nawet nie ma gdzie spieprzać.

Pytanie jak to się ma do tego całego wprowadzania amerykańskich wojsk na polską ziemię, obrony terytorialnej etc.? Czy USA naprawdę nic nie wiedziało? A nawet jeśli nie wiedzieli o samym puczu, to czy nie zauważyli, że to dryfowanie Turcji w kierunki islamu i destabilizacja UE wkrótce wyłoży całe NATO? Po jaką cholerę wprowadzają do nas bazy, dobroć serca czy może to, że teraz to my będziemy najbliżej ruskich a to z kolei oznacza, że jako kraj trafimy pod celownik nie kilku wyrzutni tylko kilku dywizji strategicznych. Sam środek tarczy, jak im si ręka omsknie to w 5 minut odparują wszystko tak, że nie wyrośnie tu nic przez najbliższe 1000lat. Żydki z PiSu tak skumplowane z USA też niczego nie wiedziały? Nie od dziś wiadomo, że Polacy są naiwni i łatwo nimi manipulować. Jak narzędziem.
Jak sobie to połączę z ogólną zmianą sił na świecie ze wschodu na zachód i tego, że USA może się uratować przed plajtą tylko przy pomocy wojny, to chyba zaczynam poważnie traktować teorie spiskowe mówiące, że tu będzie wielki poligon...

A może za bardzo odlatuję? Co sądzicie?
_______________________________
 
You see, in this world there's two kinds of people, my friend.

 
INSOMNIA
 Wysłana - 16 lipiec 2016 13:55      [zgłoszenie naruszenia]

Sadze ze teraz mamy przeyebane jeszcze bardziej. Byla nadzieja na porzadek i koniec fali uchodzcow, a bedzie odwrotnie. Oszolom umocni swoja pozycje i zaleje europe islamskim szambem.

 
Boonat
 Wysłana - 16 lipiec 2016 14:02      [zgłoszenie naruszenia]

Szkoda ze skonczylo sie dziać. Turcja dalej będzie finansować ISIS, choć pewnie z długą przerwą.

 
Bareq
 Wysłana - 16 lipiec 2016 14:43      [zgłoszenie naruszenia]

No to erdogan moze dalej wspierać i handlować z ISIS, szkoda ze nie udało sie obalić psiego syna .
_______________________________
 

 
runelord66
 Wysłana - 16 lipiec 2016 20:17      [zgłoszenie naruszenia]

Czy to już czas żeby zacząć się starać o wizę do usa albo australi?

 
arch1ebald
 Wysłana - 17 lipiec 2016 23:06       [zgłoszenie naruszenia]

Przede wszystkim to nie miejmy złudzeń - ten pucz nigdy nie miał się udać, Erdogan zrobił piękną pokazówkę, dzięki której będzie mógł już bez żadnych oporów przeprowadzić kadrową czystkę w wojsku i sądach, co zresztą już zaczął robić
_______________________________
 
"A riczer to jest riczer. To osoba dażona na magazynie dużym szacunkiem."

~ulti, 2k18

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Wojna domowa w Turcji