FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 14785 razy ¬

ROZRYWKA | Polityka
Wojna w Iranie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wojna w Iranie"   

Fluff.y
 Wysłana - 26 marzec 2009 00:26      [zgłoszenie naruszenia]

Ja chętnie pojechałbym do Iranu.

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Aiven
 Wysłana - 26 marzec 2009 08:00      [zgłoszenie naruszenia]

A kto mówi, że takie rzeczy dzieją się w Iranie? Tam jest spokój, terror natomiast jest w sąsiednim Iraku, Afganistanie, Pakistanie nawet Arabi Saudyjskiej czy Turcji. Ani wypowiedzi Hamasu czy Zarkawi z Al Quaidy (ta organizacja przypomina troche Onych lub Oni, wszyscy wiedzą, że jest ale nikt nie wie gdzie ) lub innych oragnizcji nie krytykują Iranu, czego nie można powiedzieć o innych krajach regionu również islamskich. Z tego też można wyciągnąć pewne wnioski. Co do bomby atomowej uważam że nikt nie powinien jej mieć. Za bardzo kogoś rączki świeżbią, teraz działa jak straszak ale jak dojdzie co do czego to ... KA BUM !

Tańczyłeś kiedyś z diabłem w bladym świetle księżyca?

Katav
 Wysłana - 26 marzec 2009 10:09      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli chodzi Aivenie o Iran, to błędnym jest myślenie ze walki będą podobne do Iraku,bo gdyby tak było to Bush lub Olmert zaatakowali by go dawno temu. To wielki kraj, posiadający o wiele więcej uzbrojenia lepszego niż Irak, i przede wszystkim posiadający ogromną ilość rakiet krótkiego zasięgu uzbrojonych zarówno w głowice burzące, ale i w chemiczne. Może wiele czołgów i samolotów jest przestarzałych, ale rakiet mają sporo i dobrze wycelowanych. Saddam miał zmodernizowane Scudy z lat 60 - tych, odpalił parę sztuk i wszystkie zostały zestrzelone przez izraelskie Patrioty, obawiam się, że gdyby Iran odpalił większość w razie ataku na niego, Izrael nie miał by tylu antyrakiet by zniszczyć je. Wtedy na pewno wiele głowic z Sarinem zrobiło by spore w spustoszenie w Ziemi Świętej. Oczywiście Iran przegrałby ten konflikt, ale straty jakie poniosłyby USA z Izraelem były spore.

Pozdrawiam

Aiven
 Wysłana - 26 marzec 2009 10:32      [zgłoszenie naruszenia]

Sarin również miał Irak. W końcu podczas wojny Iracko - Irańskiej 1980 -1988 obie strony go używały, podczas wojny w Zatoce nie był urzyty, wg mnie głównie ze strachu przed odpowiednim odwetem. Jeżeli chodzi o straty to oczywiście głównie cywile. Jednak nie przeceniał bym możliwości takiego ataku. Izrael od dawna jest bomardowany więc mają dobra infrastrukturę bunkrów i schronów. Dodatkow przed każdą inwazją przygotowywane są ataki SF oraz lotnictwa mające na celu wyeliminowanie takiego typu zagrożeń.

Udało mi się znaleźć kilka linków dotyczących irańskich sił zbrojnych (znów militaryphotos :P):
Irańskie siły zbrojne
[http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?t=142058&page=35&highlight=Iran]
Twierdza Iran
[http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?t=129494&highlight=Iran]

W przypadku Iranku należalo by się zastanowić raczej nad jego strukturą geograficzną a dokładniej nad mulinarodowością tego kraju. Tutaj może być jego pięta achillesowa

Katav
 Wysłana - 26 marzec 2009 11:26      [zgłoszenie naruszenia]

Drogi Aivenie! Widzę, że dobrze się nam rozmawia, dziękuje za linki, których na razie nie mogę przejrzeć szczegółowo. Myślę, że oboje tutaj mamy rację w sprawach rakiet. Interesuje mnie jeszcze co masz do powiedzenia w sprawie zestawu rakiet S-300 i Tor m1, nie zostały jeszcze przetestowane w walce. Wiem że Rosja sprzedała na razie tylko jeden zestaw S-300, i teraz przerwała jego dostawy z powodu negocjacji z USA ws. Iranu.Zastanawia mnie czy będą one skuteczne w razie jakiegokolwiek ataku. Uważam, że niestety tutaj, żadne zestawy ziemia powietrze Iranowi nie pomogą, ponieważ USA i Izrael dysponują dobrymi środkami walki elektronicznej choćby samolotami typu Prowler, które nie raz pokazywały jak łatwo zakłócić radzieckie systemy radarowe a i teraz rosyjskie. A Iran ma wszystko podparte technologią rosyjską Dlatego tak obstawiam na te torpedy.
Jeśli chodzi o strukturę etniczną Iranu tutaj również nasze poglądy się nakładają zgodnie bo Iran to w większości Persowie, Arabów tam jest mniej, więc nie wszyscy poparli by wojnę. Problem jeszcze w tym, że nie dawno się dowiedziałem, że Ahmadinażad, będzie prawdopodobnie znowu prezydentem Iranu, ponieważ jedyny rywal zagrażający Mahmudowi, Chatami, który jest bardziej otwarty na dialog z zachodem wycofał się z kandydowania na urząd prezydenta tego kraju.

Pozdrawiam serdecznie

Aiven
 Wysłana - 26 marzec 2009 12:15      [zgłoszenie naruszenia]

Katav, Ahmadinażad jak Chavez i Lenin wiecznie żywy .Opozycja w Iranie nie ma łatwego życia co rusz pojawiają się newsy o zakazach, aresztowaniach itp. Ale tak na dobrą sprawę nie sądzę, że dojdzie do wojny z Iranem. Przypadek Iraku nauczył, że otwartej wojny z Zachodem sie nie wygra. Lepiej drążyć skałę wypowiedziami wspieraniem terrorystów i talibów, pod groźbą budowy bomby uzyskiwać ulgi, zniesinie zakazów. Z kolei NATO/Zachód mają wojne do stoczenia - Afganistan. Koniec zimy i ruszy nowa ofensywa dopiero wtedy przekonamy się czy Ahmadinażad to drugi krzykacz Chavez czy jednak świr większego kalibru. Pozdrawiam :)

Aiven
 Wysłana - 26 marzec 2009 12:19      [zgłoszenie naruszenia]

p.s odnośnie rakiet S-300 i wogle obrony powietrznej Iranu to tutaj jak wspomniałeś sprawa jest przesądzona. Amerykańska startegia "Air Superiority" w przypadku tego konfliku jest nie do pokonania. Technicznika, wyszkolenie ludzi i ilość.

misio_xxx
 Wysłana - 27 marzec 2009 14:12      [zgłoszenie naruszenia]

w tej wojnie idzie o odcięcie zrodel surowcow Chinom. taka byla polityka opisana juz dawno w jednej z ksiazek zbigniewa przezinskiego-wieloletniego doradcy rządu usa i izraela. dzis jest to realizowane i nikogo juz nie dziwi,.
chodzi o obalenie chin. kolejnym krokiem bedzie wojna w pakistanie, syrii, iraku-w toku i iranie, skad również pochodzi ropa dla chin. czywiscie usrael stara sie sprowokowac indie-rekoma pakistanczykow rzecz jasna i rosje-kryzys w gruzji.
usrael proweadzi wojne z chinami w afryce, oczywiscie nie swoimi rekami.

w ogolnosci chodzi o spelnienie dyrektyw swiatowej organizacji zdrowia na temat ograniczenia liczby ludnosci ziemi o 95%. oraz osłabienie mozliwie najwiekszej ilosci krajow-zupelnie jak w obydwu wojnach swiatowych. kiedy swiat sie wykrwawi w II wojnie, na koniec przyjadą usrael i znow bedzie bohaterem ratującym swiat na 50 lat.

w tym jednak wypadku, sytuacja jest ciut inna. III wojna swiatowa juz sie rozpoczela-kto nie wierzy niech poszuka informacji o sytuacji na granicy meksyku i usraela-odradzam polskie srewisy bagatelizujące lub pomijające sprawe.

dla niedowiarkow: przez ostatnie 3 tygodnie w mexyku zginelo wiecej ludnosci cywilnej i wojska niz w wojnie w iraku dotychczas. kolejnym krajem ktory włacza sie do wojny jest gwatemala.i dalej rozleje sie to na poludnie oraz kanade.

wnisek jest prosty. plan pana brzezinskiego jest konsekwentnie wprowadzany w zycie. nikt nie moze zaprzeczyc, i uznawac tego za spisek. ksiązka byla dostepna w ksiegarniach. nawet do dzis jest.

nie chce sie wierzyc? poczekajcie jeszcze 3 miesiące.

Zmieniony przez - misio_xxx w dniu 2009-03-27 14:13:04

poblemem małych ludzi jest to ze mierzą świat prawdopodobieństwem wystąpienia zdarzen w ich kon
niestety historia dzieje sie poza nimi i trwa dluzej niz ich zycie.

Fluff.y
 Wysłana - 27 marzec 2009 15:27      [zgłoszenie naruszenia]

misio jakie serwisy informacyjne mógłbyś polecić i jak się nazywa ta książka?

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

misio_xxx
 Wysłana - 27 marzec 2009 16:45      [zgłoszenie naruszenia]

ksiązke znalazlem w jednym z emikow jakies 2 tygodnie temu. są dwa takie tytuły: jedna sie nazywa "ameryka i świat", druga "wielka szachownica" . zbigniew brzezinski - polak niestety.

są również tytuly z tego co wiem jeszcze nie tlumaczone, a zaciemniające nieco plan ktory nieopatrznie opisal w powyzszej ksiązce:

"the Choice"
"Out of Control: Global Turmoil on the Eve of the 21st Century"
i kolejny komunistyczny propagandowy bubel "Second Chance"

powyzszych 3 nie zdolalem całkiem doczytac, ale zamierzam zakupic je na wlasnosc na amazonie.

co do serwisow, to po polsku jest jedno miesce gdzie są zamiesczane codziennie informacje ze swiata, niestety nie są tlumaczone w wiekszosci.

jesli chodzi o prase pisaną czy tv w polsce nie ma szans na obiektywne informacje. ma byc cisza po prostu zeby sie nikt nie pokapowal ze europa zalana jest nie kryzysem ale zaczątkami rebelii.

jesli jestes zainteresowany linkami, odezwij sie na priv. to forum tez zakrawa na socjalistyczne, wiec wole jednak nie podawac bo ziemion i tak usunie.

Zmieniony przez - misio_xxx w dniu 2009-03-27 16:55:36

poblemem małych ludzi jest to ze mierzą świat prawdopodobieństwem wystąpienia zdarzen w ich kon
niestety historia dzieje sie poza nimi i trwa dluzej niz ich zycie.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 26 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wojna w Iranie

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26