FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 14660 razy ¬
 
ROZRYWKA | Polityka
Wojna w Iranie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wojna w Iranie"   
 
alltrue
 Wysłana - 27 maj 2008 16:03      [zgłoszenie naruszenia]

Pracownicy ONZ gwałcili 6-latków?!

Już nawet sześcioletnie dzieci mieszkające w rejonach konfliktów świadczą usługi seksualne pracownikom organizacji pozarządowych (NGO) i żołnierzom misji pokojowych ONZ, w zamian za żywność, środki czystości czy pieniądze.

Taki jest wniosek opublikowanego we wtorek raportu mającej siedzibę w Londynie organizacji Save The Children.

Dyrektor generalna organizacji na Wielką Brytanię, Jasmine Whitbread, powiedziała, że raport ujawnił "haniebne akty popełniane przez niewielką grupę ludzi, wykorzystujących seksualnie najbardziej pokrzywdzone dzieci, te same, które powinni chronić".

Po przeprowadzeniu badań na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w południowym Sudanie i na Haiti, organizacja zaproponowała ustanowienie międzynarodowego nadzoru i programów ochrony dzieci.

Save The Children poinformowała też, że za złamanie własnego kodeksu zwolniła trzech pracowników, którzy utrzymywali stosunki seksualne z 17-letnimi dziewczętami - mimo że nie jest to nielegalne. Organizacja chce też, by inne NGO wyciągnęły konsekwencje wobec swoich pracowników.

Według organizacji najbardziej szokujący jest fakt, że o wykorzystywaniu dzieci nikt się nie dowiaduje, ponieważ pokrzywdzone dzieci boją się mówić.

BBC opisała przypadek jednej z ofiar, 13-letniej dziewczynki, która została zgwałcona przez 10 żołnierzy ONZ, w pobliżu jej domu na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Żołnierze nie ponieśli żadnych konsekwencji.

Dyrektor Save The Children na Wybrzeżu Kości Słoniowej Heather Kerr podkreśliła, że aktów takich dopuszcza się niewielka grupa ludzi, którzy "wykorzystują swą przewagę", aby molestować dzieci.

Rzecznik ONZ Nick Birnback odparł, że niemożliwe jest zagwarantowanie, iż będzie "zero takich incydentów" w organizacji zatrudniającej na całym świecie 200 tys. ludzi.

Zapewnił, że w przypadku wiarygodnych zarzutów ONZ stosować będzie zasadę "zero pobłażania", a w przypadku nadużycia władzy - "zero bezkarności".

from: o2.pl

Myślę, że trochę off topic ale można podpiąć artykuł zważając na sytuację, jaka się tu zdarzyła i ludzi, którzy się do tego przyczynili. Ciekawe jaka jest sytuacja pod tym względem w Iraku, Afganistanie i innych krajach? Nawiasem mówiąc gdzie jest sprawiedliwość? Czy światowy policjant (takie 'miano' ma USA) stał się tym współczesnym bezkarnym policjantem?
_______________________________
 
%-)

 
alltrue
 Wysłana - 27 maj 2008 16:55      [zgłoszenie naruszenia]

Mądrze to zrobił Ahmadineżad, że chce rozmawiać z Papieżem. Tak a propo, to żydzi zabili Jezusa, więc będzie trochę ciekawie się działo na tym spotkaniu. Co do samej TVN24.pl widać jak subiektywnie jest napisane ten artykuł "Iran: Znowu nic nam nie udowodnili". Poza tym kilka linijek niżej, po prawej stronie widnieje link, który widoczny jest jak byk "60 lat państwa Izrael".
_______________________________
 
%-)

 
Katav
 Wysłana - 27 maj 2008 17:46      [zgłoszenie naruszenia]

A propos ja też nie na temat.
Widzę, że USA to tacy kombinatorzy, że głowa mała. Rzeczywiśćie, dolar się sypie, i robią wszystko by go ratować. Kolejna interesująca propozycja USA, oby im się tylko nie udało!
[http://www.tvn24.pl/12692,1551200,wiadomosc.html]

Pozdrawiam

 
alltrue
 Wysłana - 27 maj 2008 18:01      [zgłoszenie naruszenia]

Pomysł pozwania członków OPEC za manipulacje cenami ropy jest za oceanem coraz popularniejszy, choć nie nowy.

Kto manipuluje cenami ropy ten manipuluje... Szczere, aż do bólu, odwracanie kota ogonem. Nie znający tematu uwierzą, czyli 70% jak nie więcej ludzi na świecie. Manipulacja za manipulacją, czyli w skrócie USA
_______________________________
 
%-)

 
Jarząbek
 Wysłana - 27 maj 2008 18:43      [zgłoszenie naruszenia]

Widzę, że nasi politycy (czy to z prawa czy z lewa) boja się przeciwstawiać USA.

Referendum w sprawie tarcz: nie było dyskusji (oprócz Leppera który probował coś tam protestować i nawoływał do organizacji referendum).

Teraz jest podobnie jak 20 - 30 lat temu, z tym, że dugi koniec "telefonu tylko do słuchania" już nie jest w Moskwie tylko za oceanem.


_______________________________
 
Impossibilium Nulla Obligatio

 
alltrue
 Wysłana - 27 maj 2008 21:45      [zgłoszenie naruszenia]

Z jednej strony mamy idiotów i błaznów w rządzie, którzy mają całkiem (rzadko!) racjonalne, nowatorskie i dobre pomysły, jak i super polityków, którzy są sterowani jak samochodziki dla małych dzieci. Sprawy zagraniczne u nas leżą, a czy nie wystarczyłoby trochę obiektywności i rozsądku? Tak jak choć by z Kosowem i wieloma innymi sprawami, daliśmy klapę słuchając się kogoś. Nie popieram USA, Rosji również, ale w wielu sprawach powinniśmy się zgodzić z naszymi wschodnimi sąsiadami. Tak czy inaczej patrząc odgrywamy dosyć sporą rolę na tym teatrzyku jakim jest świat i wiele decyzje jakie mieliśmy/mamy do podjęcia nie są w rzeczywistości błachostkami, lecz kluczowymi sprawami na arenie światowej. Ale... no właśnie... ale nie umiemy wykorzystać pewnych okazji i dyplomatycznie rozegrać niektóre sceny w tym teatrze.

Trochę mi się język plącze, trochę wypiłem, ale pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieje, że rozumiecie co chciałem Wam przekazać
_______________________________
 
%-)

 
Katav
 Wysłana - 28 maj 2008 07:34      [zgłoszenie naruszenia]

ALL TRUE daj już spokój z tymi off topickami, bo nam forum zlikwidują!!!
Proszę już tylko o wypowiedzi na temat Iranu.

 
ziemon
LADY
 Wysłana - 28 maj 2008 10:05      [zgłoszenie naruszenia]

bez przesady - tak od razu forum nie zlikwiduja...
_______________________________
 
[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -
 
Katav
 Wysłana - 28 maj 2008 17:39      [zgłoszenie naruszenia]

Jak pisze włoska "La Repubblica" że w czasie pobytu Mahmuda Ahmadinażada w Rzymie na światowej konferencji FAO, ani premier rządu włoskiego Silvio Berlusconi ani Benedykt XVI nie spotkają się osobiście z prezydentem Iranu. Watykan jednak zapronował irańskiemu przywódcy spotkanie z sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone. Problem polega na tym, że Benedykt XVI spotka się na prywatnej audiencji z każdą głową innego państwa tylko nie Iranu. Spotkanie prezydenta Iranu z sekretarzem stanu Watykanu, ma być omówieniem ogólnych spraw międzynarodowych.
Morał wyciągnijcie sami!!!
[http://www.europa21.pl/Topic64.html]
Pozdrawiam

 
Katav
 Wysłana - 28 maj 2008 22:42      [zgłoszenie naruszenia]

Nowym przewdoniczącym irańskiego parlamentu został Ali Laridżani który dawniej był irańskim negocjatorem z MAEA. Pierwsze posiedzenie nowego parlamentu upłynęło na groźbach Iranu co do MAEA czyli o całkowitym zerwaniu strosunków z władzami tej organizacji. No Comments
[wiadomosci.onet.pl/1757582,441,item.html]

Pozdraiwam

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 26 stron.   poprzednia | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wojna w Iranie

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26