FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2864 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wyłudzenie przez internet 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Wyłudzenie przez internet"   

tomekbar
 Wysłana - 10 sierpień 2006 21:51        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, ja w takiej sprawie, znalazłem okazyjnie samochód w anglii, dogadałem sie z właścicielką i samochód miał zostać wysłany za pośrednictwem firmy 'Global Express Cargos' wpłaciłem kase, bo strona firmy wydała mi się całkiem konkretna, wracam z banku a tu zonk bo strony niema, pisze do supportu, odpowiedzieli że jest w trakcie przebudowy dlatego jest niedosępna, ale moja paczka niby zostanie dostarczona godnie z terminem pod wskazany adres, teraz sobie chodze po necie i z ciekawości wpisałem w wyszukiwarke nazwe formy i w jednym z linków jest coś takiego [db.aa419.org/fakebanksview.php?key=8739] - no i to mnie zwaliło z nóg prawie, jak uważacie to wał czy pomyłka? Bo już sie martwie, kasa poszła i niewiem co teraz z tym robić, napisałem do nich i czekam na odpowiedź czemu jest na liści ta firma, w razie wałka sa jakieś szanse na odzyskanie kasy? Bo firma jest zarejestrowana chyba i mam wszystkie dane sprzedaczyni i tej firmy, jak uważacie czekać jeszcze na dostarczenie czy jutro atakowac komende policji? Dzięki za info jestem przyłamany troche.

Casusbelli
 Wysłana - 11 sierpień 2006 01:04      [zgłoszenie naruszenia]

Pewnie jakas lipa na 1 numer (ty sie dales zlapac) zarejestrowana na jakiegos bezdomnego.

tomekbar
 Wysłana - 11 sierpień 2006 09:50      [zgłoszenie naruszenia]

A jeśli niepodałem im wszystkich danych przesyłki przez Western Union, to oni jej np. nieodbiorą, czy kasa wróci do mnie czy jak?

Mirer
 Wysłana - 11 sierpień 2006 12:16      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli wypełniłeś dokładnie blankiet do przekazu (inaczej byś owych pieniędzy nie wyslał przez WU, gdyż powiedziałby Ci o tym obsługujący w placówce firmy) to nie ma możliwości by nie dotarł on do odbiorcy, jednak jest jeden kruczek. Mianowicie w regulaminie Western Union (no widzisz, przez ciebie musiałem czytać) jest widoczny taki zapis:

Western Union zwróci kwot przekazu pieniężnego na pisemny wniosek nadawcy, jeżeli w ciągu 45 dni przekaz nie zostanie wypłacony odbiorcy.

Więc teoretycznie masz szansę, że gdy odbiorca nie odbieże przekazu mogą zwrócić Ci pieniądze. Zwracam uwagę na część mówiącą: na pisemny wniosek nadawcy czyli musisz napisać do WU pismo z taką prośbą.

A na przyszłość:

Bądź czujny szczególnie przy dokonywaniu płatności za towary i usługi nabywane przez Internet (giełdy i aukcje internetowe). Pamiętaj, że

Za nabywane przez Internet towary i usługi płacisz z góry. Western Union i jego agenci nie gwarantują, że kontrahent wywiąże się ze swoich zobowiązań.
Przekaz jest dostępny do wypłaty w przeciągu kilku minut od wysłania i w żaden sposób nie można opóźnić, wstrzymać lub zablokować wypłaty nadanych środków.
Jeśli oferta sprzedaży jest niewiarygodnie atrakcyjna, z pewnością jest niewiarygodna! Oszuści działający na aukcjach i giełdach internetowych wyłudzają pieniądze oferując atrakcyjne towary po korzystnych cenach, w szczególności takie jak:

· używane samochody (tu wyłudzane są duże zaliczki na rezerwację samochodu),

· telefony komórkowe,

· komputery,

· sprzęt RTV,

· aparaty i kamery cyfrowe.

Dlaczego nie należy wykorzystywać przekazu Western Union w celu dokonania płatności na aukcjach i giełdach Internetowych?

Zalecamy szczególną ostrożność w przypadkach, gdy kontrahent w sposób podejrzany nakłania do skorzystania z przekazu Western Union, sugerując nietypowy sposób, w jaki należy wysłać przekaz, a w szczególności, gdy:
Sugeruje nadanie przekazu na osobę fikcyjną lub kogoś bliskiego, do kogo nadawca ma zaufanie, z zamiarem zmiany osoby odbiorcy przekazu na dane kontrahenta, po rzekomym otrzymaniu towaru. Pamiętaj, że oszuści, pod pretekstem sprawdzenia czy nadawca wysłał przekaz, wchodzą w posiadanie danych pozwalających na jego wypłatę. Western Union zabrania zmiany osoby odbiorcy w wysłanym przekazie.

· Zaleca nadanie przekazu z hasłem i zatajenie go przed odbiorcą, aby uniemożliwić wypłatę do czasu rzekomego otrzymania towaru. Istnieje ryzyko, że przekaz zostanie wypłacony na podstawie dokumentu tożsamości, bez podania przez odbiorcę hasła. Western Union przestrzega przed wysyłaniem przekazu na hasło, jeśli odbiorca może posiadać dokument tożsamości.

· Sugeruje zatajenie numeru kontrolnego przekazu MTCN, aby uniemożliwić wypłatę do czasu rzekomego otrzymania towaru. Numer kontrolny MTCN nie jest wymagany do wypłaty przekazu.

Zmieniony przez - Mirer w dniu 2006-08-11 12:17:46

tomekbar
 Wysłana - 11 sierpień 2006 12:21      [zgłoszenie naruszenia]

Niestety, dzwoniłem do WU i wypłacono kasę, chyba musze zgłosić to na policję, jak myślicie są szanse jakieś? Mam dane właścicieli firmy i tej sprzedawczyni niby, ale czy prawdziwe to niewiem. Chyba zaniose im to wsztsko zgłosze oszutswo i koniec, wszystko w rękach Boga.

Mirer
 Wysłana - 11 sierpień 2006 16:44      [zgłoszenie naruszenia]

Moim skromnym zdaniem należy jak najszybciej złożyć zawiadomienie o przestępstwie, gdyż więcej zrobić nie możesz. Możesz zadzwonić do tego człowieka, może to tylko jakiś błąd, nieporozumienie.

Jajeco
 Wysłana - 21 sierpień 2006 15:38      [zgłoszenie naruszenia]

przykre to jest, że na kims jakies barany chcą się dorobć zamiast iść do roboty. Zycze powodzenia i napisz jak sie sprawa toczy/rozwiązała

Co Cie nie zabije to Cie wzmocni

Becia81
 Wysłana - 27 październik 2010 00:26      [zgłoszenie naruszenia]

Cześć wszystkim.

Dzięki waszym wpisom i informacji ostrzegającej na stronie Western Union udało mi się dzisiaj uniknąć podobnej wpadki.

Byłam zainteresowana ofertą kupna samochodu zgłoszonego na otomoto , scenariusz bardzo łądny i wiarygodny. Hiszpan sprzedający auto ( audi A3) które jest w Londynie a on pracuje obecnie w Finlandii . Pierwsze moje podejrzenie było, że coś jest nie tak z samochodem , że pewnie kradziony a to nie w tym tkwił sekret tej akcji tylko właśnie w przekaznie Western Union !! Koleś niejaki Lluis Posas Aicart strasznie upierał się, że on musi mieć pewność , że ja przylece do Londynu, że jestem konkretnym kupcem bo on też musi zorganizować swoją podróż z Finlandii . Chciał, żebym zrobiła przekaz na kwotę 4300 euro ( nawet był skłonny odjąć od ceny kwotę prowizji Western Union za przekaz) NA WŁASNE NAZWISKO nie na jego a mimo to scenariusz byłby zapewne taki, że jeszcze dzisiaj wybrałby KASE i po całej akcji zakupu samochodu. Byłaby to chyba najdroższa moja wycieczka do Londynu w życiu. Najbardziej mnie wkurza to, że mimo, że odkryłam ten plan i powiedziałam mu to w twarz + napisałam w mailu po którym juz się nie odezwał nic więcej ponadto nie mogę zrobić :((( Policja : ale nie doszło do oszustwa więc nie ma sprawy i nikt się tym nie zainteresuje. Zgłosiłam naduzycie na otomoto.pl i jestem bardzo ciekawa czy usuną chociaż tą ofertę .STRASZNY JEST TEN ŚWIAT . Ciesze się, że udało mi się w porę rozgryć ten misterny plan , swoją drogą niezły ...

Tomek mam nadzieję, że odzyskasz pieniądze . Coś ciekawego poiwedziała policja?

baruch
 Wysłana - 27 październik 2010 01:02      [zgłoszenie naruszenia]

^Tomek nie udziela się od 2006-08-11 12:21:01

brak czasu

Specjalista -

padve
 Wysłana - 22 lipiec 2014 19:34     
 Usunięta przez mlkv za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

mlkv
 Wysłana - 22 lipiec 2014 20:20       [zgłoszenie naruszenia]

Proszę nie podawać danych osobowych sprawców rzekomych przestępstw. Załóż normalnie nowy temat bez tych danych, nie odświeżaj taki sprzed 8 lat, to się odpowie.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Wyłudzenie przez internet

Warto przeczytać: Straz miejska | Obraza | książeczki mieszkaniowe | zadanie z ekonomiki, załóż firme! | Ślub | Badaia operacyjne!! help!!! | studia... i co dalej? | UMOWA O DZIEŁO | rozliczenie z fiskusem!! | Przejme zadłużoną firme - co chodzi ?? | DAM PRACĘ | ZAkup samochodu z homologacją | potrzebuje pomocy a dokladniej pomyslu !!!!!!!!!!!! | ile oddajemy panstwu naszych pieniedzy | ..::* PKB w latach 89r -03r. PMOCY !!! *::.. | referat | jaki był dla was rok | poprawiamy nature | wiśniewski filiżanka | Śmieszne życzenia noworoczne | wezwanie do zawarcia umowy umowy z OFE | wezwanie do zawarcia umowy z OFE | Kluby Live | rasizm | dziwki katowice 2012 alicja nowa sex | arcade | przedwczesny | Opowiadania gej | gwiazdy | porsche | sniadanie | koledzy | kod ograniczeń Sony Ericsson c902 | nokia 2330c 2 | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.