FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1394 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Grafika i Fotografia
Wybór obiektywu do bezlusterkowca / LUMIX G6 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Wybór obiektywu do bezlusterkowca / LUMIX G6"   

karotalask
 Wysłana - 23 czerwiec 2015 00:12        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam bezlusterkowca Lumix G6. z mocowaniem 4/3
Potrzebuję obiektywu do zjdęć portretowych i również makro. Głownie zależy mi na efekcie bokeh.

Potrzebuję konkretów.

Cenowo jakoś od 500 do 1500 zł

Wiem ,że za taką kwotę może być ciężko ale chciałabym osiągnąć taki efekt - [http://www.photoblog.pl/magda7667/172816224/513.html]

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 12 lipiec 2015 13:45      [zgłoszenie naruszenia]

Może lepiej szukać za wzór czegoś 4/3, a nie w cropie?

Nie mam pojęcia jaki masz wybór w swoim systemie, ale na podanym zdjęciu była raz, że większa matryca, dwa, że pewnie przysłona otwarta na maksa. Słowem, możliwe, że nie uda Ci się takiego efektu uzyskać. Chyba, że masz możliwości kupienia jakichś f1,8, czy coś takiego.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Preskaler
 Wysłana - 24 lipiec 2015 20:55       [zgłoszenie naruszenia]

Sorry, że z takim opóźnieniem odpowiadam ale to pora wyjazdów wakacyjnych i byłem wyjechany bez dostępu do internetu. Taki bokeh można uzyskać stosując możliwie duży otwór przysłony + możliwie długą ogniskową + dużą matrycę i oczywiście możliwie duża różnica odległości pomiędzy portretowaną osobą a tłem. Jeśli masz 4/3 to jedynie pozosta zastosowaćje te dwie pierwsze wielkości. Ogniskowa przynajmniej 200 mm i otwór przynajmniej 2,8. Jeszcze jednym ograniczeniem jest tutaj granica finansowa. Z tego wszystkiego wychodzi, że najlepiej bedzie zastosować jakiś obiektyw od aparatu analogowego z odpowiednim adapterem. Ja używam dość często takie obiektywy z mocowaniem M 42. Sonar 180/2,8, Helios 2,0/50 i Biometar 2,8/80 z mocowaniem bagnetowym P. six. Makro też robię tymi obiektywami z pierścieniami do tego celu. Nie wiem ile kosztuje adapter M42/4/3 ale myślę, że wyjdzie taniej niż oryginalny obietyw.

Zmieniony przez - Preskaler w dniu 2015-07-24 21:53:47

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Wybór obiektywu do bezlusterkowca / LUMIX G6

Warto przeczytać: | | plissken | perfumesco | audi a6 | quixet | don | Mega music | Wilga | scorpions | Maarecki | hotel 52 | laura łącz | laura | ciąża | czy ona jest w ciązy | ciaza | susik89 | cichopek | zły-dotyk | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.