FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3039 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Wybitne osobistości naszego globu 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wybitne osobistości naszego globu"   
 
AvP
 Wysłana - 21 październik 2004 16:18       
 
Przeniesiona przez Predrag z działu 'Historia'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam

Cóż, temat opisu raczej nie wymaga. Myśle że większa część z nas, posiada przynajmniej kilka postaci( niekoniecznie w formie autorytetu), które są "wybitne" pod pewnymi względami. Sądze, iż warto zamienić kilka zdań typu- "kto", "za co", "dlaczego"...
Zatem, zapraszam do dyskusji.

Jeżeli chodzi o moją persone...

1) Martin Luther King--> wiadomo "kto to" . Podsumowując: wybitny teolog, ksiądz kościoła baptystów, kaznodzieja. Cenie go za podjęcie licznych manifestacji wskutek których otrzymał miano bojownika o prawa człowieka. Ponadto, za swoją działalność został uhonorowany "Pokojową Nagrodą Nobla" w 1964r. Rola jaką odegrał jest wg. mnie ogromna- zmienił w znaczący sposób część poglądów "rasowych" i nie tylko...uważam że uświadomił człowiekowi kim jest a raczej...kim być powinien.

- Dla zainteresowanych ( prace M.L.Kinga):
-> " Strength of Love"
-> " Where Do We Go from here " + inne.

2) Czyngis-chan ( Dżyngis-chan)--> napisze krótko: doskonały dowódca. Miano "chan" osiągnął przez zjednoczenie koczowniczych ludów Azji śr.
Uważam go za wzór jednostki militarnej- potrafił doskonale dowodzić własnym wojskiem, zjednaczać pozostałe ludy( nawet te wrogo nastawione) a tym samym był bardzo dobrym przedsiębiorcą- np. uporał sie z administracją i prawem własnego narodu.

Ps. Jeżeli temat był powtarzany ( czego nie dostrzegłem) prosze o skasowanie.

Pozdrawiam.
______________________________
 
"Niszcz wrogów- łącz przyjemność z pożytecznym"

 
INSOMNIA
 Wysłana - 22 październik 2004 17:31     
 Usunięta przez Placek za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

 
 
enwu
 Wysłana - 22 październik 2004 21:31      [zgłoszenie naruszenia]Matka Teresa z Kalkuty

"Pewnego dnia podniosłam człowieka, który żył w rynsztoku. Widziałam, że jego koniec był bliski. Gdy go wzięłam w ramiona powiedział z uśmiechem: 'Całe życie żyłem na ulicy jak zwierzę, ale umrę jak anioł, kochany i zadbany.' Pobłogosławiłam go zapewniając, że teraz odejdzie kontemplować Boże Oblicze przez całą wieczność."

Dziękujemy, Matko Tereso, za skarby, jakie nam zostawiłaś. Gdy odeszłaś do Domu Ojca, zapadała noc. Setki milionów ludzi poczuły się osierocone, ale przypomniały sobie o swej wartości. Ty błagałaś: "Niech każdy, kto do was przychodzi, odchodzi lepszy i szczęśliwszy!"
René Lejeune

WAŻNE DATY Z ŻYCIA MATKI TERESY

26.08.1910: narodziny Agnieszki Bojaxhiu w Skopje (obecnie: Macedonia), w rodzinie albańskiej.

1912: mając 12 lat Agnieszka odczuwa wezwanie do życia zakonnego.

1929: wstępuje do SS. Loretanek, przyjmując imię s. Marii Teresy od Dzieciątka Jezus z powodu czci, jaką otacza św. Teresę z Lisieux.

1931: składa śluby czasowe.

1937: składa śluby wieczyste, a Zgromadzenie wysyła ją do Kalkuty jako nauczycielkę historii i geografii w liceum SS. Loretanek po 6-miesięcznym kursie języka angielskiego w Dublinie.

1948: s. Maria Teresa słyszy tajemnicze wezwanie Pana, który prosi ją o porzucenie wszystkiego dla życia ubogiego w służbie ubogim; za pozwoleniem władz Zgromadzenia opuszcza klasztor, mając za całe dobro: sari, 5 rupii i bilet kolejowy do Patny, gdzie uczestniczy w kursie pielęgniarskim.

1949: powraca do Kalkuty i otwiera pierwszy Dom nowego Zgromadzenia Misjonarek Miłości

1951: otwiera w Kalkucie pomieszczenie pod opieką Niepokalanego Serca Maryi, Dom dla Umierających.

1965: Zgromadzenie Misjonarek Miłości zostaje uznane przez Stolicę Świętą.

1968: Paweł VI prosi Matkę Teresę o przysłanie sióstr z jej Zgromadzenia do Rzymu dla opieki nad biedakami.

1970: tworzy 2 klasztory kontemplacyjne: jeden dla braci, a drugi - dla sióstr.

1973: zakłada męską gałąź Zgromadzenia - Braci Misjonarzy Miłości.

1979: otrzymuje Nagrodę Nobla.

1989: zakłada Zgromadzenie Świeckich Misjonarzy Miłości.
Gałąź ta liczy dziś 3 miliony członków; Misjonarzy i Misjonarek Miłości jest ponad 3 tys. w 400 domach w 100 krajach.

05.09.1997: Matka Teresa umiera.

13.09.1997: pogrzeb, decyzją władz Indii, ma charakter należny osobom o najwyższej randze w państwie, transmituje go na cały świat Mondavision.

Stella Maris, nr 331, listopad 1997, str. 1-3. Przekł. z franc.: E. B; w: "Vox Domini" nr 9-10/97, str. 24

_______________________________
 
Tylko idioci i geniusze maja prawo do rozumienia dowcipow ...


 
Helevorn
 Wysłana - 23 październik 2004 14:03      [zgłoszenie naruszenia]

Kur.wa

Jak widze nazwisko Urbana w temacie "Wybitne osobistosci naszego globu" to juz nawet nie wiem jak to inaczej skomentowac...


_______________________________
 
Były moderator Polityki i Seksu

 
NiMrOdEL
 Wysłana - 23 październik 2004 18:42      [zgłoszenie naruszenia]

John Ronal Reuel TOLKIEN

Lingwista do kwadratu, niesamowity facet, nie dlatego ze stworzył "Władcę Pierścieni" bo to jest najmniej ważne, ale koleś miał taką wiedzę językoznawczą że szok. No i przecież stworzył swój właśny język, opierając się na dialektach brytyjskich, a także skandynawskich itd.

Cytuję :
"Jezyk Rohirrimow _byl_ prawdziwym jezykiem: anglosaskim (staroangielskim), podobnie jak ich kultura (z wyjatkiem koni), ktora przypominala te Anglow i Sasow (nie byl to jednak "standardowy" zachodniosaski dialekt staroangielskiego, ale raczej jego mercianski odpowiednik - RtMe, s. 94). Wiekszosc pozostalych jezykow WP nie zostala tak dobrze rozwinieta: encki, khuzdulski (krasnoludzki) i Czarna Mowa, jezyk Mordoru (np. na napisie na Pierscieniu). Adunaicki, jezyk Numenoru, rozwiniety w 1946, gdy Tolkien wykanczal WP, mial byc ponoc jego pietnastym wymyslonym jezykiem. "

"John Ronald Reuel Tolkien, Anglik, pracownik naukowy i powiesciopisarz urodzil sie z angielskich rodzicow w Bloemfontein w Poludniowej Afryce dnia 3 I 1892 i zmarl w Anglii 2 IX 1973."


"Tolkien byl z zawodu pracownikiem naukowym. Zajmowal nastepujace stanowiska: czlonek komitetu New English Dictionary (1918-20); wykladowca i pozniej profesor jezyka angielskiego w Leeds (1920-25), profesor jezyka staroangielskiego w Oxfordzie (1925-45) oraz profesor jezyka i literatury angielskiej tamze (1945-59). Jego zasadnicza dziedzina naukowa byly studia nad jezykiem anglosaskim (staroangielskim), i jego zwiazkami z pokrewnymi mu lingwistycznie jezykami (staronordyckim, starogermanskim i gockim), ze szczegolnym uwzglednieniem dialektu mercianskiego, tej czesci Angli w ktorej dorastal i mieszkal - ale interesowal sie rowniez srednioangielskim, zwlaszcza dialektem uzywanym w _Ancrene Wisse_ (manuskrypt z XII wieku, prawdopodobnie spisany w Anglii zachodniej). Co wiecej, Tolkien stal sie ekspertem od literatury napisanej w owych wymarlych jezykach. W rzeczy samej, jego niezwykla zdolnosc rownoczesnego czytania tekstow jako literatury i zrodel jezykoznawczych dawala mu wglad w oba aspekty; opisano to kiedys jako "jego jedyna w swoim rodzaju natychmiastowa wnikliwosc w jezyk poezji i poezje jezyka" (Scholar, "the Obituary") "

"Od mlodego wieku fascynowal go jezyk, zwlaszcza mowa polnocnej Europy, zarowno dawna jak i obecna. Z tego zblizenia do jezyka wyrosla nie tylko jego profesja, ale i prywatne hobby, tworzenie wlasnych jezykow. Ogolnie bardziej pociagala go cala "polnocna tradycja", ktora sklaniala go do uwaznego czytania jej mitow i eposow, i tych owczesnych autorow ktorzy rowniez do niej siegali, jak William Morris i George McDonald. Jego szeroka wiedza nieuniknienie doprowadzila do rozwoju roznych opinii na temat Mitu, jego zwiazkow z jezykiem, i waznosci Opowiesci; zainteresowan ktore dzielil ze swoim przyjacielem C. S. Lewisem. Wszystkie te rozne punkty widzenia: jezyk, tradycja bohaterska, Mit i Opowiesc (oraz bardzo zywa i gleboko zakorzeniona wiara i przywiazanie do katolickiego chrzescijanstwa) splotly sie z oszalamiajacym efektem jego opowiadan: wpierw legend o Dawnych Dniach ktore posluzyly za tlo jego wymyslonym jezykom, a pozniej jego najslawniejszych dziel: _Hobbita_ i _Wladcy Pierscieni_. "


Niesamowicie barwna postać! Życie miał naprawdę wspaniałei ogólnie bardzo go podziwiam.

_______________________________
 
Ludzie, Portrety, Akty...- [http://www.insomnia.pl/temat169131_strona1/]
Kultura Japonii- [http://www.insomnia.pl/temat115860/]
Bałkany- [http://www.insomnia.pl/temat156081/]
Podwodna fotografia-[http://www.insomnia.pl/temat146415/]

 
INSOMNIA
 Wysłana - 23 październik 2004 19:50      [zgłoszenie naruszenia]

Helevorn rozwin mysl jak możesz w czym ci Urban przeszkodził
-zaznaczam ze zaznaczyłem polski nie globu-

 
enwu
 Wysłana - 23 październik 2004 20:49      [zgłoszenie naruszenia]

Nioe badz smieszny ... Sorry za brutalnosc ....
_______________________________
 
Tylko idioci i geniusze maja prawo do rozumienia dowcipow ...


 
INSOMNIA
 Wysłana - 23 październik 2004 22:52      [zgłoszenie naruszenia]

enwu to ty z papiezem nie bądz smieszny
bez obrazy

 
AvP
 Wysłana - 23 październik 2004 23:06      [zgłoszenie naruszenia]

Panowie... dajmy spokój takiej dyskusji. Kwestia kto jest "śmieszny" a kto nie do niczego nie prowadzi. Wszyscy w jakiś sposób tacy jesteśmy.
Pozdrawiam.
_______________________________
 
"Niszcz wrogów- łącz przyjemność z pożytecznym"

 
jagnik
 Wysłana - 23 październik 2004 23:09      [zgłoszenie naruszenia]

Urban - rzeczywiście, komunista obrzydliwy, plujący i depczący wszelkie możliwe wartości, piszący artykuły i wypowiadający w sposób podkopujący działalnośc Popiełuszki i w rezultacie jesgo śmierć.Szydzący z Papieza, Polaków.Człowiek który w normalnym kraju powinien siedzieć w wiezieniu, pływa sobie w basenie swoim w pałacu w konstancinie na koncie ma grube miliony i smieje sie na głos z "głupich" Polaczków.

 
INSOMNIA
 Wysłana - 23 październik 2004 23:46      [zgłoszenie naruszenia]

jagnik rydzyk jeździ maybachem za pieniądze polaków i jakos ciebie to nierazi , Urban przynajmniej wali wprost to o czym mysli a rydzyk sciemnia az słuchac tego nie idzie

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wybitne osobistości naszego globu

Strony: 1 2 3 4 5
 
Warto przeczytać: wizerunek kobiet w literaturze pisanej przez kobiety... | Błędy językowe i mechanizm ich powstawania | Pomoc w pisaniu rozprawki :) | Analiza obrazu, PROSZE WAS!! [IMPRESJONIZM Młoda Polska] | Zbrodniarze w tych utworach (Konrad Wallenrod) | [pol]Przemowienie | przedwiośnie | Dziady cz.III | historia mp3 | Czy dzis nic nie jest juz swiete i piekne?? | wpływ miłości na człowieka, pomożecie z ustną maturką ? | Pomocy z WOS-u jak najszybciej!!!!!dzisiaj najlepiej | Sciagi / Materialy | XI w.-pomocy... | [pol]Motyw rodziny w literaturze i sztuce XX wieku | magisterka | przygody kuku?,ka | szale? czaki | Aneta Piotrowska | torba na rami? | gmc typhoon | lg l5 | wulin | Loker Rapmajster | jeansy | ballbusting | pan szulc | dzieciak | rock i dziecko | Monia | lima | barańska anna | monica belluci | wymowa angielska czasownik w nieregularnych | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0