FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 980 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wybory w Palestynie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wybory w Palestynie"   

Casusbelli
 Wysłana - 27 styczeń 2006 23:55        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jakies komentarze ?

Z mojej strony- niektore fragmenty ze statutu nowej "partii" rzadzacej w Autonomii Palestynskiej:

"Islamski ruch oporu jest wyróżniającym się ruchem palestyńskim, którego podstawowym założeniem jest wiara w Allaha i życie zgodnie z zasadami islamu. Jego usilnym staraniem jest rozpowszechnienie wielkości Allaha na każdym centymetrze Palestyny". (art. 6)

"Izrael będzie istniał dopóty, dopóki islam nie zlikwiduje go, tak jak uczynił to z innymi przedtem". (wstęp)

"Ziemia palestyńska jest świętą posesją islamską poświęconą przyszłym pokoleniom, aż do dnia sądu ostatecznego. Nikt nie może wyrzec się nawet kawałka tej ziemi, czy też opuścić choćby jej skrawek". (art. 11)

"Palestyna jest krajem islamskim... Od czasu, gdy stanowi to problem, wyzwolenie Palestyny jest indywidualnym obowiązkiem każdego muzułmanina, kiedykolwiek miałoby to nastąpić". (art. 13)

"Wszyscy bojownicy połączą się i staną w szeregi, masy całego świata islamskiego pójdą naprzód, wypełniając swój obowiązek i nawołując głośno: 'Powitajcie Dżihad!' Ten okrzyk dosięgnie niebios i będzie rozbrzmiewał, aż nadejdzie wyzwolenie, najeźdźcy zostaną pokonani i nadejdzie zwycięstwo Allaha". (art. 33)

"Dzień sądu ostatecznego nie nadejdzie, dopóki muzułmanie nie staną do walki z Żydami i zabiją ich. Żydzi będą chować się za skały i drzewa, a skały i drzewa będą wykrzykiwać: 'Muzułmanie, jest tutaj Żyd ukrywający się za mną, chodź i zabij go'." (art. 7)

"HAMAS sam uważa się za czołówkę i przednią straż na polu walki przeciwko światowemu syjonizmowi. Z chwilą, gdy ugrupowania islamskie z całego świata będą dobrze wyposażone, w imię ich przyszłej roli w walce z podżegającymi do wojny Żydami, powinny również prowadzić taką działalność". (art. 32)

z [www.religiapokoju.blox.pl]

Ja teraz tylko czekam na reakcje postepowych mediow europejskich- pokroju guardiana, spodziewam sie nieznanych dotad figur retorycznych, ciekawe tylko jak usuna wyrazy "terroryzm", "zamachy", "sprzeciw wobec procesu pokojowego" i "organizacja terrorystyczna"...
AAAAAAaaa juz wiem, "bojownicy o wolnosc ucisnionego narodu"

Zal, pocieszam sie tym ze jak dobrze pojdzie to dozyje momentu w ktorym USA zwina interesy naftowe i Izrael bedzie mogl juz swobodnie uzyc swojego potencjalu...

Daer
 Wysłana - 28 styczeń 2006 12:20      [zgłoszenie naruszenia]

Faktycznie, reakcje prasy zagranicznej ciekawe I bardzo różne

Ja osobiście się cieszę, że taki wynik wyborów, czekam co dalej - co prawda dla Polski to nic nie zmieni, no chyba że w ramach zacieśniania związków z Izraelem i USA..

Choć mówiąc szzerze, nie liczyłbym na konflikt zbrojny, ani nawet na jakąś strasznie drastyczną zmianę sytuacji. Wg mnie to wiele hałasu o nic.

Edit:
Małe sprostowanie - śmierć pewnego starszego pana (soga za tego, który zgadnie o kogo chodzi) to była zmiana, teraz to już nic nadzwyczajnego.

Zmieniony przez - Daer w dniu 2006-01-28 12:41:01

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

ferry
 Wysłana - 28 styczeń 2006 13:50      [zgłoszenie naruszenia]

pewnie chodzi o Arafata

Daer
 Wysłana - 29 styczeń 2006 00:35      [zgłoszenie naruszenia]

Wygrałeś, ale sog nie wchodzi

Znawca -

Daer
 Wysłana - 1 luty 2006 10:56      [zgłoszenie naruszenia]

Zachód musi zrozumieć

Hamas nigdy nie zrezygnuje z walki o prawo Palestyńczyków do powrotu do domu

Rz: Hamas, który w zeszłym tygodniu ku zaskoczeniu całego świata wygrał palestyńskie wybory parlamentarne, budzi wiele obaw Zachodu. Przedwczoraj odrzucił stawiane mu przez Europę i Amerykę warunki typu "pomoc finansowa w zamian za uznanie Izraela i rozbrojenie się"...

Azzam Tamimi : Amerykanie i Europejczycy myślą, że mogą szantażować Hamas, oferować mu łapówki. Hamas nie da się szantażować. Poniósł już wielkie straty - tysiące męczenników, więźniów politycznych, więźniów wojennych. Wycierpiał bardzo dużo. Więc euro i dolary go nie zwiodą.

Ale teraz ciąży na nim odpowiedzialność nie tylko za swoich członków, ale i za zwykłych ludzi, którzy na niego głosowali...

To jest właśnie to, czego Zachód zdaje się nie rozumieć. Hamas został wybrany przez Palestyńczyków z powodu swojej niezmiennej postawy. Teraz więc nie może zawieść wyborców i wyrzec się swojego dotychczasowego stanowiska.

Jak w takim razie Hamas nakarmi swoich wyborców bez pieniędzy USA i UE?

Pieniądze USA i UE nie mają dużego znaczenia, ponieważ większość do tej pory przejadały zdominowane przez Fatah palestyńskie władze. Dla Hamasu to nie będzie żadna kara. Na świecie jest 1,2 miliarda muzułmanów, na których możemy liczyć. Wydaje mi się jednak, że USA i UE nie zdecydują się na taki krok. Zwłaszcza Europejczycy nie chcą się pozbawić swojej roli na Bliskim Wschodzie.

A co z żądaniami Zachodu. Czy Hamas się rozbroi? Czy wyrzeknie się przemocy? Uzna Izrael?

Hamas złożył bardzo jasną, jednoznaczną ofertę - jego bojownicy mieliby zostać wcieleni do regularnej palestyńskiej armii oraz zawarte zostałoby zawieszenie broni, które oznacza wyrzeczenie się przemocy. Być może Izrael uważa Hamas za terrorystów. Hamas i Palestyńczycy uważają Izrael za państwo terrorystyczne, które także musi wyrzec się swojego terroryzmu, zgodzić się na warunki rozejmu i ich przestrzegać. Wówczas nie będzie więcej przemocy. Choć Hamas zawsze uważał, że Izrael nie ma racji bytu, jest jednocześnie gotów podpisać z nim długoterminowy rozejm.

A jeśli Izrael nie pójdzie na ten układ?

To będziemy kontynuować naszą walkę. Będziemy równie wytrwali jak mieszkańcy Południowej Afryki czy Wietnamczycy, którzy walczyli tak długo, aż odzyskali wolność. Hamas nigdy nie zrezygnuje z walki o prawo Palestyńczyków do powrotu do domu - do ich wiosek i miast. To fundamentalna zasada.

Ale cena może być zbyt duża?

Być może. Jeśli jednak Palestyńczycy będą przez Zachód najpierw zachęcani do udziału w wyborach, a potem za to karani, to chyba nie ma innego wyjścia. Takie zachowanie czołowych demokracji tego świata jest bardzo smutne. To skandaliczna porażka liberalnej demokracji.

A jak układają się relacje Hamasu z przegranym Fatahem. Czy w ogóle są szanse na koalicję tych ugrupowań?

Hamas jest otwarty na Fatah. Chce z nim współpracować. Fatah jest z kolei bardzo rozgoryczony z powodu swojej porażki. To zrozumiałe. Poza tym w jego szeregach są głębokie podziały. Nie jest zjednoczony. Teraz jego główną troską jest uporządkowanie własnych spraw. Poczekamy i zobaczymy, co się stanie. Priorytetem Hamasu jest stworzenie rządu technokratów - uczciwego, profesjonalnego i zdolnego do wykonywania swojej pracy. Jeśli Fatah odmówi wzięcia w nim udziału, Hamas sam sobie poradzi. W jego szeregach jest wielu profesjonalistów.

Rozmawiała Magda Aida Hussein

Azzam Tamimi jest Palestyńczykiem mieszkającym w Londynie, zwolennikiem Hamasu, dyrektorem Instytutu Muzułmańskiej Myśli Politycznej. Jego książka na temat Hamasu ukaże się w Wielkiej Brytanii tego lata.

Straszny ten Hamas, prawda? Chcą mieć wojsko i chcą rozejmu

Znawca -

ferry
 Wysłana - 1 luty 2006 11:49      [zgłoszenie naruszenia]

Być może. Jeśli jednak Palestyńczycy będą przez Zachód najpierw zachęcani do udziału w wyborach, a potem za to karani, to chyba nie ma innego wyjścia. Takie zachowanie czołowych demokracji tego świata jest bardzo smutne. To skandaliczna porażka liberalnej demokracji.

Słuszne spostrzeżenie. Taka jest prawda - demokracja jest ok, ale tak długo, jak wybierają "naszych". Jeśli nie - sami ich sobie wybierzemy (tak jak np w Ameryce Południowej w okresie kilkudziesięciu lat po II WŚ).

Daer
 Wysłana - 3 luty 2006 00:22       [zgłoszenie naruszenia]

A w Austrii tak nie było (Haider)? A w Polsce (PiS)?

Ja jestem ponoć faszystą, nietolerancyjny człowiek, etc. - ale z dwa lata rozmawiałem spokojnie z różnymi ludźmi o polityce, miałem różnych znajomych, w tym mniejszych i większych lewaków, i było ok. Teraz wygrał PiS, to już nie mam z kim rozmawiać o polityce, ani wśród znajomych ani na forum, bo po prostu dyskutować się nie da, niechęć i nienawiść zaślepia.
Znajomych nie straciłem, po prostu nie rozmawiamy o polityce - jednak mój przykład nie odosobniony i świadczy o pewnej tendencji, którą nawet na tu na forum widać.
Smutne, że ludzie dają sobą tak manipulować.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Wybory w Palestynie

Warto przeczytać: WIZA DO USA-wkazowki. | OBLICZENIE PODATKÓW I DOCHODU | Fundusze Emerytalne II Filar | Podpis sędziego pod nakazem | Staż | zdrada małżeńska- porada prawna.pilne | Hmm pobicie ? | strony www | Produkt - reklamacja - moje prawa | ZAKŁADANIE FIRMY A VAT? | Prasa- z czego korzystać? | kredyt-sogi | Rozliczenia podatkowe | Umowa | logistyka, ebooki | Rynek doskonale niekonkurencyjny | Natali Siwiec | Złotka | tapety | list motywacyjny | gej | xxxsoniaxxx | mlkv | kod ograniczeń nokia 6303c | omijać | dajcie linka do jego fejsbuka | etynol | grzyby | multikinie | martyna wojciechowska | śmierci | śmierć | malaMerlin | merlin | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.