FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7986 razy ¬

ROZRYWKA | Emigracja
Wyjazd do Norwegii 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wyjazd do Norwegii"   

smutasny
 Wysłana - 17 styczeń 2017 22:53      [zgłoszenie naruszenia]

A jak tam wygląda sektor morski? Biorą tylko swoich> Słyszałem, że pełno statków odstawionych. Ropa coś tam ostatnio trochę ruszyła, więc może kryzys zaczyna się kończyć.

Znacie może jakieś norweskie fora związane z pracą na morzu? EW. jakieś agencje crewingowe (dla oficerki pokładowej), które nie mają swoich oddziałów na filipinach?

mlkv
 Wysłana - 18 styczeń 2017 18:03      [zgłoszenie naruszenia]

Sorry, obrabiam tylko budowlankę.

Wiem że w 3city była kiedyś agencja Norweska rekrutująca na statki i chyba platformy, ale to było parę lat temu jak widziałem Ich stronkę.

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2017-01-18 18:12:54

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Desertdog
 Wysłana - 21 styczeń 2017 10:40      [zgłoszenie naruszenia]

Napiszę trochę od innej strony. Byłem w Norwegii w celach turystycznych, i po tygodniu czułem się jak w równoległym wymiarze, w którym wszystko stoi na głowie. Jeżeli masz chociaż odrobinę prawicowe poglądy i cenisz wolność osobistą, chcesz prowadzić swój business itd- to zdecydowanie nie jest kraj dla Ciebie

Zmieniony przez - Desertdog w dniu 2017-01-21 10:40:53

"I'd rather be judged by twelve, than carried by six..."

minner
SZPIEG
 Wysłana - 21 styczeń 2017 12:43      [zgłoszenie naruszenia]

Desertdog napisz konkretnie co Ci nie pasowało ... bo ja w tym wymiarze żyję 5 lat ponad i nie narzekam za bardzo. A mam poglądy zdecydowanie prawicowe.

Co do wolności przeszkadza mi tylko troszkę że sąsiad może sprawdzić ile zarabiam Ale i ja mogę sprawdzić sąsiada

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Znawca -

Desertdog
 Wysłana - 21 styczeń 2017 15:13      [zgłoszenie naruszenia]

Znajomy który tam mieszka kilka lat i pracuje jako mechanik, chciał otworzyć swój warsztat samochodowy, ale w swojej (nomen omen) komunie usłyszał, że niestety nie ma takiej opcji. W promieniu X km są już trzy i wystarczy. Na nic zdały się tłumaczenia, że będzie bardziej konkurencyjny i zajmie się marką której tamte warsztaty nie robią- NIE i chvj.

Denerwuje mnie wymuszona poprawność polityczna, polityka przyjmowania uchodźców, brak swobody w tak prostym temacie jak np zakup alkoholu w weekendy, cła i ceny wymyślone z kosmosu (przecież to nie Hawaje, że trzeba transportować wszystko drogą morską/lotniczą) i ogólne wpieprzanie się państwa w każdą dziedzinę życia (np z dziećmi jest temat rzeka).

Socjalistyczny raj. Pojechać i zwiedzić jest ok, zarabiać też, ale na dłuższą metę mógłbym nie wytrzymać.

Nie uważam się za szczególną cebulę, ale trochę się skrzywiłem kiedy za dobry obiad dla czterech osób zapłaciłem prawie 1000zł

Zmieniony przez - Desertdog w dniu 2017-01-21 15:21:03

"I'd rather be judged by twelve, than carried by six..."

minner
SZPIEG
 Wysłana - 22 styczeń 2017 19:06      [zgłoszenie naruszenia]

Co do warsztatu nie wiem, ale mam Polaka znajomego co ma warsztat. Więc chyba się da. Ale faktem jest że regulacje są "pod norków", bo mam znajomego lekarza i nie może dostać "pozwolenia" na zatrudnienie praktykanta lekarza do swojej kliniki bo każdy dystrykt w Oslo ma limity, a limity lądują po znajomości do Norwega który ma większą klinikę i praktycznie ustawiona jest jego rodzina na kilka pokoleń do przodu. (O ile nie będą kretynami). Głównie na nieruchomościach, takie rodzinki lekarzy mają po kilkanaście mieszkań i praktycznie nie muszą pracować.

Poprawność polityczna - zgoda, ale przeciętni norwegowie zdają sobie sprawę z tego syfu.

Uchodźcy - ostatnio odkąd rządzi Hoyre to nie jest tak łatwo dla uchodźców by pozostać w Norwegii.

Alkohol w soboty możesz kupić go bodajże godziny 14 lub 15 (nie pamiętam). W niedziele ogólnie wszystko jest zamknięte więc ...

Cła - bronią swego rynku.

Ceny - wysokie zarobki to i absurdalne ceny (tak, mnie też wkurza że płacę za chleb 15 PLN )

Dzieci - póki co nie miałem problemów, ale fakt jest tu niezły syf.

Suma sumarum, za 3 lata będę miał skończony mój dom w Polsce bez kredytowej pętli na szyi. Więc zamierzam opuścić Norwegię (zostawię sobie tam jedynie mieszkanie na wynajm).

Dlatego pełny lajt póki co.

INSOMNIA 2013

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 25 styczeń 2017 19:02      [zgłoszenie naruszenia]

" mam znajomego lekarza i nie może dostać "pozwolenia" na zatrudnienie praktykanta lekarza do swojej kliniki bo każdy dystrykt w Oslo ma limity, a limity lądują po znajomości do Norwega który ma większą klinikę i praktycznie ustawiona jest jego rodzina na kilka pokoleń do przodu. (O ile nie będą kretynami). Głównie na nieruchomościach, takie rodzinki lekarzy mają po kilkanaście mieszkań i praktycznie nie muszą pracować. "

Sorry Minner, ale *******isz jak q2w o Wielkiej Polsce

Juz nie wspominajac o tym, ze ten znajomy to też kawał cepa, skoro wg niego Vikarlakare to "praktykant"

Zmieniony przez - Don quixet w dniu 2017-01-25 19:03:40

minner
SZPIEG
 Wysłana - 25 styczeń 2017 21:15      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem jak się nazywa to stanowisko, ale na dzielnicę Oslo w której mój znajomy lekarz ma klinikę on rywalizuje z kliniką w której kiedyś pracował a właścicielem jest Norweg. I jest tam jakaś lokalna rada czy chu wie co, co co roku przydziela limity lekarzy na kliniki, i wszystkie "limity" lądują u tego Norwega, mimo że znajomy się też stara o taki limit żeby rozbudować klinikę.

Generalnie na dzielnicy nie możesz mieć za dużo lekarzy bo to "zaburzy" rynek usług medycznych.

Nie mam pojęcia jak to w Polsce wygląda, ale tam jest to mega regulowane.

INSOMNIA 2013

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 26 styczeń 2017 16:15      [zgłoszenie naruszenia]

nie ma co dyskutować
don wie najlepiej jak wyglada rynek pracy na calym swiecie i robi z siebie błazna

jak pisalem o locum doctors w uk to don fochami rzucał, a jak mlkv o tym wspomniał to udawał, że tego nie widzi

Zmieniony przez - q2w w dniu 2017-01-26 16:16:04

milomar
milosh
 Wysłana - 2 luty 2017 23:25      [zgłoszenie naruszenia]

Uchodźcy - ostatnio odkąd rządzi Hoyre to nie jest tak łatwo dla uchodźców by pozostać w Norwegii.

im nie musi być już łatwo tam jechać jest ich tam tyle że...

I zapomnij, że jesteś gdy mówisz, że kochasz...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wyjazd do Norwegii

Strony: 1 2 3