FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4157 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Wykłady nt. zen 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wykłady nt. zen"   

JestLuz
 Wysłana - 17 październik 2010 11:03        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, czy macie jakies linki do madrych wykladow nt. filozofii zen? Najlepiej w formie audiowizualnej podobne do tego -> #

Fluff.y
 Wysłana - 17 październik 2010 12:22      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem czy "mądre". Dysponuję takimi:

[video.google.com/googleplayer.swf?docId=6596113825551553172&ei=3F8nS537O6jI2gLonJXRDA&q=warsztat+z&hl=pl]

[nowaedukacja.pl/teksty.html]

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

JestLuz
 Wysłana - 17 październik 2010 14:59      [zgłoszenie naruszenia]

ale chodzi mi raczej o forme audiozwizualna - jak wiadomo jest o wiele lepiej przyswajalna i wygodniejsza.

elizabeth5
 Wysłana - 17 październik 2010 18:36      [zgłoszenie naruszenia]

może jeszcze ma ci ktoś do głowy to zapodać?

Kiedy przyjdzie co do czego, uczynię, jak Bóg mi wskaże.

nasennie
 Wysłana - 25 listopad 2010 14:01      [zgłoszenie naruszenia]

Poznalam kolesia jak bylam na wymianie w usa. sie zajmowal tylko zen i religiami wschodu. Byl specjalista na ten temat. Pojechalismy [http://www.casamundo.pl/usa/] go odwiedzic, bo my bylismy w Kalifornii a on w New Yorku i jakos paru studentom z mojego roku spodobala sie ta filozofia a raczej religia. No i ja sie tez tak zalapalam. No wiec moge przytoczyc pare spraw. Fundamentalnie Zen jest religia. Jakiekolwiek inne własciwosci czy aspekty posiadałby, wszystkie one wywodza sie, lub sa efektem szczególnego rodzaju religii jaka jest Zen. Zen z pewnoscia jest religia i najwazniejszym w zrozumieniu Zen jest poznanie go jako religii. Nie bede próbowała definiowac terminu "religia". Dyskusje na ten temat wciaz trwaja i, jak wiekszosc dyskusji, nie daja ostatecznej odpowiedzi satysfakcjonujacej zainteresowanych.
Jezeli zadamy od religii by miała Boga poza wszechswiatem i człowiekiem; jezelidomagamy sie, aby posiadała jedyna ksiege objawienia, w której powinna zawierac sie wiara; jezeli domagamy sie istnienia indywidualnej duszy, egzystujacej wiecznie, czy to
w wiecznej szczesliwosci w niebiosach, czy w wiecznym potepieniu w piekle; jezeli wierzymy w grzech, który moze byc odpuszczony przez czyjas ofiare, czy w zbawienia, które mozna osiagnac przez zbawiciela, wówczas Zen z pewnoscia nie bedzie dla nas religia.
Dodatkowe info mozesz sobie poczytac na [http://www.tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=471] Nie mam niestety zadnych filmikow itp. musisz poszukac

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 25 listopad 2010 16:12      [zgłoszenie naruszenia]

Sedno Zen, czyli medytacja, zaczyna się tam gdzie kończy się religia, filozofia i psychologia.

Namaste!

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 28 listopad 2010 01:26      [zgłoszenie naruszenia]

Za***isty wyklad
Obejrzalem wlasnie caly
Sog

chcejej
 Wysłana - 28 listopad 2010 12:09      [zgłoszenie naruszenia]

dajcie linki do wiekszej ilosci takich wykladow. tez obejrzalem i jest naprawde dajacy do przemyslenia:)

INSOMNIA
 Wysłana - 5 grudzień 2010 22:12      [zgłoszenie naruszenia]

Widze ze nikt nie wkleja juz zadnych wykladow..
To moze jakies ksiazki ktos poleci?
Ja kupilem kilka dni temu w empiku "Zen współczesnych" Chrissa Prentissa i gorąco polecam.
Co do autora to zarowno on jak i jego syn byli uzaleznieni od alkoholu jak i twardych narkotykow i...
...az ciezko uwierzyc ale dzisiaj prowadza najbardziej skuteczna terapie na swiecie jezeli chodzi o leczenie uzaleznien, maja nawet swoj osrodek [http://www.passagesmalibu.com/]
w swojej terapii klada wlasnie nacisk na takie rzeczy jak filozofia wschodu.
Podsumowujac-polecam ksiazke!

hulio
 Wysłana - 6 grudzień 2010 00:21      [zgłoszenie naruszenia]

Ja polecam Koniec pogoni za szczęściem Barry Magid, który jest nauczycielem Zen i psychoanalitykiem.
Wartościowa książka.

Zmieniony przez - hulio w dniu 2010-12-06 00:22:11

Specjalista -

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 23 grudzień 2010 08:24      [zgłoszenie naruszenia]

metanadren, hulio:

Dzięki za te tytuły książek. Koniec pogoni za szczęściem Barry Magid i "Zen współczesnych" Chrissa Prentissa. Nie znam ich, ale chętnie się zpoznam, bo wydają się obiecujące. Zwłaszcza przypadek tych dwóch, ojca i syna, uzaleznionych od alkoholu i twardych naroktyków którzy dzięki Zen poradzili sobie z uzależnieniami

Ja moge polecić książki Seung Sahna i Mistrza Kaisena.

Jednak pamiętajmy: Samo czytanie książek Zen na nic się zda. Samo czytanie o Zen bez praktyki jest puste. Dlatego warto znaleźć jakąś grupę praktykującą która będzie nam odpowiadać. Ja chodzę tutaj: [http://www.zazen.pl/index.php/wrocaw.html]

Namaste!

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wykłady nt. zen

Strony: 1 2 3 4 5 6

Warto przeczytać: Śmierć bliskiej osoby-każdy mądry po szkodzie | Ateiści, antyteiści itd. | Dlaczego na insomnia.pl jest tylu ateistów - odpowiedź | Jezus symbol a idea | Problem z wybuchowością | Prośba o tłumaczenie... | Kto tu jest tym złym? | czy wy tez czujecie tą moc....?! | Bierzmowanie. | Modlitwa niewierzącego na pogrzebie | Czy istnieje naukowy dowód na to, że religia szkodzi? | Kościół na rozdrożu | Dlaczego dla Judaistów Jezus nie jest Mesjaszem? | OPĘTANIE | Czy Allach widzi przez ściany? | Inteligencja emocjonalna | skripi | czerwienienie | erytrofobia | ćwiczenia na pośladki | pośladki | killahpl | opowiadania z morałem | 2956835916629706731341595650134159565013415956501 | 29568359134159565011utmccn=(direct)utmcsr=(direct)utmcmd=(none) | odtwarzanie filmA3w | gaz pieprzowy | jak moim zdaniem wygląda praca świeżo przyjętego funkcjonariusza | czapeczki | olo1010 | ricky | buist | activeone | polka praca | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.