FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2363 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wykroczenie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wykroczenie"   

wolf_69
 Wysłana - 16 sierpień 2010 19:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam.
Jakiś tydzień temu wracając z imprezy, zostaliśmy zatrzymani przez patrol policji w związku z zakłócaniem ciszy nocnej oraz alkoholizacją w miejscu nie dozwolonym.
Jako że funkcjonariusze nie chcieli się wylegitymować nie chciałem przyjąć mandatu. Gdy w końcu to zrobili kazali podpisać mandat "in blanco" na co też nie przystałem. Końcem końców gdy już wszystko z mandatem było ok i tak go nie przyjąłem w pijanym zwidzie myśląc że powalczę o niego w sądzie.

Dziś otrzymałem wezwanie na komendę w charakterze sprawcy wykroczenia w sprawie o wykroczenie z art. 43' ustawy.

Troszkę poczytałem i zaniepokoiłem się nie lekko bo mowa tam o aresztach i tego typu sprawach.

Karany nigdy nie byłem.

Prośba do ludzi odnajdujących się w tym temacie prawnym o co wogóle chodzi i jakie mogą być konsekwencje odmowy przyjęcia tego świstka w oparciu o te wezwanie.

Z góry dzięki.

...life's a bitch....

baruch
 Wysłana - 16 sierpień 2010 19:45      [zgłoszenie naruszenia]

złamałeś art 43' ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz 51 kodeksu wykroczeń. Odmówiłeś przyjęcia mandatu karnego (=odmówiłeś zastosowania grzywny w postaci mandatu).

Teraz sprawa trafi do sądu, ale najpierw Policja sporządzi wniosek o ukaranie-i potrzebne są Twoje wyjaśnienia, których możesz odmówić. W sądzie będzie się toczył normalny proces w oparciu o ustawę-kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia oraz kodeks postępowania karnego. Grozi Ci sankcja przewidziana w przepisach: areszt, ograniczenie wolności, grzywna.

(nie chce mi się przekopywać przez przepisy, żeby podać dokładną podstawę prawną ale myślę, że zarys jest dobry)

Zmieniony przez - baruch w dniu 2010-08-16 19:46:52

brak czasu

Specjalista -

wolf_69
 Wysłana - 16 sierpień 2010 20:00      [zgłoszenie naruszenia]

Ok dzięki.
Jak w praktyce wyglądają wyroki przy tego typu sprawach? Zdaję sobie sprawe że to zależy od sędziego itp. ale tak "statystycznie" rzecz biorąc?
Z założeniem że wyjaśnienia składam plus przyznaję się do winy.

ps. poszedł sog

ps2. przy składaniu wyjaśnień opisać całą sytuację typu mandaty "in blanco", niewylegitymowanie się uprzednie (i po usilnych prośbach) funkcjonariuszy czy może poprostu stwierdzić że na tą decyzje miał przeogromny wpływ nadmiar alkoholu?

Zmieniony przez - wolf_69 w dniu 2010-08-16 20:03:57

...life's a bitch....

cooltras
 Wysłana - 17 sierpień 2010 09:28      [zgłoszenie naruszenia]

O nie wylegitymowaniu się lepiej powiedz,bo bankowo zawiera to notatka funkcjonariusza więc ci jeszcze za to dowalą.A co do mandatu "in blanco"to rozwiń może co tam było wpisane,co nie było,bo może ci się tylko zdaję,że był niewypisany,a on właśnie tak miał wyglądać??

Jeszcze jedno...w praktyce dadzą ci koszt mandatu + koszty postępowania (najczęściej taki jest koniec kozaczenia przy nie przyjęciu mandatu)

Zmieniony przez - cooltras w dniu 2010-08-17 09:29:42

Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -

wolf_69
 Wysłana - 17 sierpień 2010 15:17      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wylegitymowali się funkcjonariusze nie ja. Policjant podał swój stopień, imię i nazwisko dopiero po mojej interwencji (czyt. telefonie na policję notabene - tak, tak wiem promile panowie, promile...).

Jeśli chodzi o in blanco to mundurowy pokazał druczek mandatu i orzekł "podpisuj". Na odpowiedz że tam nie jest nic wypisane odparł "wiesz za co dostajesz".
Blankiet był pusty, nie było kwoty mandatu, ani wzmianki za co ów kwitek zostaje sprezentowany.

...life's a bitch....

iLight
świetlisty
 Wysłana - 17 sierpień 2010 18:03      [zgłoszenie naruszenia]

Jeszcze jedno...w praktyce dadzą ci koszt mandatu + koszty postępowania (najczęściej taki jest koniec kozaczenia przy nie przyjęciu mandatu)
Dokładnie. Zgłosisz się na komendę, otrzymasz mandat / czasami zaczynając od 500 zł w dół, wiec targuj się/ tyle.

xSwiezak
nieświeży
 Wysłana - 17 sierpień 2010 18:11      [zgłoszenie naruszenia]

Ale on już odmówił i żadnego targowania się nie będzie, bo za chlanie jest zawsze 100zł. Targować się można na komendzie, jeżeli kara pieniężna ma być określona przez funkcjonariusza.
A kwalifikacji już nie zmienią jak to czasami bywa w rzeczywistości, że zamiast za picie wypiszą za śmiecenie i po sprawie.

Także teraz trzeba kulturalnie załatwić sprawe, nie kręcić i zapłacić karę.

Zmieniony przez - xSwiezak w dniu 2010-08-17 18:14:41

iLight
świetlisty
 Wysłana - 17 sierpień 2010 18:19      [zgłoszenie naruszenia]

Wiem wiem, ale nie o to mi chodziło.
Zomowcy często podczas wizyty chcą zrobić nas w chvja: ' To co Kowalski, taki cwaniak ostatnio byleś. Może mandacik 500zł / gdzie normalnie jest jak wcześniej wspomniałeś 100zl/ Ci przemówi do rozumu. ' Ot co mi chodziło.

Zmieniony przez - iLight w dniu 2010-08-17 18:20:24

qpen
 Wysłana - 17 sierpień 2010 18:27      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli chodzi o in blanco to mundurowy pokazał druczek mandatu i orzekł "podpisuj". Na odpowiedz że tam nie jest nic wypisane odparł "wiesz za co dostajesz".
Blankiet był pusty, nie było kwoty mandatu, ani wzmianki za co ów kwitek zostaje sprezentowany.

nie znam sie na tych sprawach, ale smierdzi mi to chvjem jak ta lala

w sumie, to na Twoim miejscu dowiedzialbym sie, czy nie doszlo do wykroczenia poza przepis policjantow.

Znawca -

_Tyler_
 Wysłana - 17 sierpień 2010 22:10      [zgłoszenie naruszenia]

W zasadzie to nic im nie udowodnisz. Oczywiście możesz wspomnieć - przynajmniej ja bym tak zrobił - że kazali ci podpisywać w ciemno (nie chodzi mi o to czy to prawda czy nie) ale prawdopodobieństwo że zdziałasz cokolwiek jest nikłe. Miałeś promile więc nawet jakby policjant powiedział że drzewa rosną do góry korzeniami to i tak dla sądu będzie wiarygodniejszy od ciebie.
Nie wiem czy był kiedyś jakiś przypadek że ktoś wygrał sprawę po nieprzyjęciu mandatu.

E: odmowa przyjęcia mandatu to taki pozór wolności wyboru/przekonania, w rzeczywistości to wybór między kwotą mandatu a kwotą mandatu + 500 zł za rozprawę.

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Zmieniony przez - _Tyler_ w dniu 2010-08-17 22:13:52

wolf_69
 Wysłana - 17 sierpień 2010 22:29      [zgłoszenie naruszenia]

Kolega dziś był na komendzie w celu wyjaśnień.
Z tym że on z artykułu 51 bodajże. Nałgała troszke policja w raporcie ale co zrobisz. W sumie koleżka przypomniał mi jeszcze że jeden z funkcjonariuszy połamał jakaś tam trombkę którą koleś dostał do piwa i dmuchnął parę razy. Ale o ten fakt wykłócał się nie będę.
Kolega zapytał o co będzie miał sprawę w sądzie. W odpowiedzi usłyszał: "o trombkę"
O "in blanco" nie wspominał.

...life's a bitch....

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wykroczenie

Strony: 1 2

Warto przeczytać: mam długi | Czy mi sie wydaje... | Prawo - terminy, zagdnienia ogólne | pomocy z ekonomi!! | Inteligo - 50zl | prawa ochroniarza | Co mogą kontrolerzy z MPK ? | szukam pomyslu na swoj biznes | Referacik na temat podatków %-) | Przydatne Linki | Pilnie biznesplan!!! PROSZE!! | Do woja marsz... | Strony prawnicze | Sciąganie aut z zagranicy | obronilem sie! | UDAŁO SIĘ!!! ZAROBIŁEM KASE!!! | zafira opc | zaburzenia | serialepolskie | dsj3 crack | dokument | FenixPL | W ramach wymiany Międzynarodowej twoja klasa gości grupę studentów z Angli Organizujesz dla nich konkurs wiedzy o Polsce Napisz ogłoszenie w którym podasz | budo | prezes85 | dudnienia różnicowe | perfumy męskie | Ibiza Rzasnik Dj Dancer @ Pumping On Ibiza (150912) | skocznybob | NAGIE POLKI | Ibiza Rzasnik Dj Dancer @ Pumping On Ibiza 150912 | grandwwa | bmw e36 318i 93 94 | bmw e36 318i 93 94 100 300 euro | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.