FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11313 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wynajem mieszkania 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wynajem mieszkania"   

P4w3l
 Wysłana - 10 maj 2004 12:36        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Chciałbym sie dowiedziec ile wynosi podatek od wynajmowanego mieszkania...i czy groza jakies kary za ukrywanie tego faktu przed "Skarbówką" ?

Tommygun
 Wysłana - 10 maj 2004 15:53      [zgłoszenie naruszenia]

jest dość duża kwota wolna, ale nie pamiętam ile ona wynosi - kiedyś przebrnąłem przez przepisy dot. wynajmu - nie są dobrze skonstruowane, szczegółów jednak już nie pamiętam, nie zgłoszenie faktu najmu może skutkować karą z kodeksu karnego skarbowego, tutaj wchodziłaby w grę grzywna (kara więzienia nie) - zależy o jaka kwote by chodziło - jest to jednak kodeks karny.... grzywna z KKS moży wynosić naprawdę bardzo dużo - kulkaset stawek dziennych, KKS to osobny temat, sa prawnicy specjalizujący się wyłącznie w KKS, nie jest to prosty temat - lepiej jednak zgłosić najem do US i spać spokojnie

Specjalista -

P4w3l
 Wysłana - 10 maj 2004 16:29      [zgłoszenie naruszenia]

przez 6 miesiecy po 600zl....3600 zl..czy ta kwota bylaby jeszcze wolna od podatku ???

Ravenlord
 Wysłana - 10 maj 2004 23:02      [zgłoszenie naruszenia]

Ja osobiscie nie spotkalem jeszcze nikogo kto by zglaszl do US fakt wynajmowania mieszkania. To troche tak jak z korepetycjami...
Gdy wynajmujacy i najemca nie pisna ani slowa nie ma mozliwosci udowodnienia komus czerpanie z tego tytulu dochodow.

Nie dyskutuj z debilem bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

P4w3l
 Wysłana - 11 maj 2004 00:42      [zgłoszenie naruszenia]

sprawa wyglada tak...wynajmowalem mieszkanie i placilem czynsz i kase wlascicielowi...przy samej wyprowadzce przez przypadek dowiedzialem sie ze bylem oszukiwany na okolo 30zl miesiecznie w czynszu(czynsz placilem "posrednio" przez najemce) w ten sposob jest mi winien ok. 180 zl....wiec chce go postraszyc tylko taka ewentualnoscia...sorry ze walnelem prosto z mostu z pytaniem.. :D

Tommygun
 Wysłana - 16 maj 2004 20:58      [zgłoszenie naruszenia]

nie ma głupich pytań, są głupi ludzie którzy ich nie zadają - moim zdaniem nic nie zyskasz, chyba że tak wynikało z umów i masz potwierdzenie ile płaciłeś, kwota słuszna ale nie wiem czy warta nerwowania się - pogadałbym i jeżeli nie, to bym odpuścił po stosownym komentarzu prosto w oczy

Specjalista -

P4w3l
 Wysłana - 17 maj 2004 10:51       [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki za rady...niepofatygowalem sie..doszedlem do wniosku ze nic by to nie dalo..niech bedzie to nauczka dla mnie na przyszlosc...dobrze ze to tylko 180zl..(a moze az 180zl.)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Wynajem mieszkania

Warto przeczytać: Pozyczka | kupno telefonu, telefon uszkodzony co zrobic? | Złamanie tajemnicy lekarskiej | Prawo jazdy | Dotacja 2.1. a zwrot VAT | dwa mandaty, punkty karne i jak to działa? | Sprawa meldunku | Malowanie auta, a wpis w dowodzie | Wypadek drogowy - konsekwencje | Co trzeba mieć by płacić KRUS, zamiast ZUS ? | Umowa kupna sprzedazy pojazdów. | Naruszenie nietykalności cielesnej. | Analiza finansowa | Prawa człowieka i obywatela ... | Sylwester - kilka pytań | Złamanie nosa | cinek24 | paradosky | focus | amarena | zarobki | gra o tron | GadDemyt | timberland | volish ego 3 opinie | Energiaaaa | portal | szałwia | salvia | paula | pan tadeusz | odtwarzanie filmów | internet | zdradaa | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.