FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2222 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Wynaturzona ambicja? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wynaturzona ambicja?"   

INSOMNIA
 Wysłana - 7 sierpień 2009 22:27        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Tak mnie wzięło dziś na lekkie przemyślenia, coś co nie daje mi od jakiegoś czasu spokoju i się z tym męcze...

Ma ktoś z was coś takiego, że ciągle wydaje się mu, że to, co obecnie mac nie zadowala go? Że wszystkie sukcesy to nic w porównaniu do tego, co ma się zamiar osiągnąć? Podświadomie jesteście pewni, że [obojętnie co by to nie było] jesteście w stanie poprawić jeszcze ten wynik, osiągnąć lepszy, przez co nie potraficie się delektować, świętować i cieszyć tym, co już udało się osiągnąć?

Zapewne problem [o ile to tak można nazwać] leży w mojej naturze, od zawsze zawzięcie dążyłem do tego, co sobie wymarzyłem, a jako, że apetyt rośnie w miarę jedzenia - z każdym powodzeniem przychodziło następne, wymagające więcej poświęcenia.

Ostatnio już kilka osób zwróciło mi na to uwagę. Sytuacja dość prozaiczna, ale... nałożyło się w odstępie miesiąca parę spraw, które zakończyły sie dla mnie wszystkie w bardzo pozytywny, najbardziej możliwy, sposób. Osoby te zdziwione były moją reakcją - owszem, byłem z siebie zadowolony, szczęśliwy, jednak ich zdaniem powinienem skakać z radości. U mnie jednak po kilku godzinach zniknęło zadowolenie, a pojawiły się kolejne plany, cele do realizacji.

I w tym momencie kilka osób, w zasadzie bez konsultacji ze sobą zarzuciło mi, iż nigdy nie będę na prawdę w życiu szczęśliwy, gdyż nie potrafię się cieszyć z tego, co mam, bo ciągle dążę do ideałów, które ich zdaniem są niedoścignione.

Teraz powiedzcie mi, na ile moja postawa jest normalna i czy jestem po***any mocno czy jeszcze mocniej?

no i z innej beczki - jak walczyć z samym sobą, aby każde, nawet najmniejsze osiągnięcie sprawiało mi radość, abym cieszył się tym, co mam nie oczekując od życia jeszcze więcej?

Gillette
 Wysłana - 7 sierpień 2009 22:40      [zgłoszenie naruszenia]

nie pomoge Ci
choc nie jestem koniem

bo tak naprawde mam tak samo \\\\\

ale moim zdaniem ma to swoja zalete, bo nie spoczywasz na laurach tylko dalej na wysokich obrotach jedzies dalej

Zmieniony przez - Gillette w dniu 2009-08-07 22:43:02

Dlatego nic mi się nie chce, szczęście wchłaniam z powietrzem
takiego świata ja nie chcę, więc go sobie ulepszę

Duncanlove
 Wysłana - 7 sierpień 2009 22:49      [zgłoszenie naruszenia]

A piona bo mam to samo

Patrze sobie na ludzi z mojej firmy i im zazdroszcze, ja mam 20 lat oni po 25-30 zarabiaja po te 2500zł i sa happy. Dzieciaci, żonaci już od 3-4 lat i im to pasuje. A ja tylko myśle co by tu zrobic co by poprawic. Najgorsze jest to że jak mija mnie na ulicy jakieś ferrari aston czy inny R8 to myśle sobie że też taki chce bo skoro koleś z tego samochodu moze to czemu nie ja? Nawet podwyżki nie cieszą, bo zawsze moze być te 2 zł wiecej co nie?

INSOMNIA
 Wysłana - 7 sierpień 2009 22:52      [zgłoszenie naruszenia]

Najgorsze jest to że jak mija mnie na ulicy jakieś ferrari aston czy inny R8 to myśle sobie że też taki chce bo skoro koleś z tego samochodu moze to czemu nie ja?

Co za roznica, czy latasz jakims Ferrari czy Honda Civic? Zadna. pierd.olami sie przejmujesz.

Na pocieszenie wam powiem, ze za malolata tak sie ma, pozniej to przechodzi.

Zmieniony przez - seba5700 w dniu 2009-08-07 22:53:41

Gillette
 Wysłana - 7 sierpień 2009 22:59      [zgłoszenie naruszenia]

kto oglaadal Testosteron ten wie po co dazymy do czegos lepszego :D

INSOMNIA
 Wysłana - 7 sierpień 2009 23:04      [zgłoszenie naruszenia]

nie rozbijajcie mi tematu, bo ja tu mam poważny problem, a już schodzimy na poziom Testosteronu.

ja ostatnimi czasy serio zastanawiam się, czy już nie przekroczyło to granicy normalnej ambicji - w zasadzie co z tego, że cały dzien dobrze się bawię, czuję się świetnie, skoro chwile przed zaśnięciem znów muszę pomyśleć o tym, że jutro musi być lepsze niż wczoraj?

Gillette
 Wysłana - 7 sierpień 2009 23:11      [zgłoszenie naruszenia]

gdyby ludzie nie byli zbyt ambitni to do dzis balibysmy sie ognia

INSOMNIA
 Wysłana - 7 sierpień 2009 23:13      [zgłoszenie naruszenia]

no baa, tylko dlaczego kumple, znajomi, wszyscy wokół naprawdę szczerze potrafią cieszyć się z błahostek, celebrują każdy sukces, a ja we wszystkim widzę coś, co mogłem zrobić lepiej?

Gillette
 Wysłana - 7 sierpień 2009 23:20      [zgłoszenie naruszenia]

niektorym niewiele trzeba do szczescia
jeden moze zyc spokojnie prowadzac swoja mala dzialalnosc na targu
inny znowu chce cos wiecej osiagnac
Moim zdaniem kazdy ma swoje wlasne granice osiagania szczecia

Final
 Wysłana - 8 sierpień 2009 00:32      [zgłoszenie naruszenia]

też tak mam
jestem perfekcjonistą i jak dla mnie ma to co najmniej tyle samo wad co zalet..
wydaje mi się że jak ktoś jest za***iście ambitny to tak jak z każdym darem - może to być błogosławieństwo albo przekleństwo..
całe szczęście że z wiekiem łapie coraz większy dystans do siebie

Zmieniony przez - Final w dniu 2009-08-08 00:36:09

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 8 sierpień 2009 06:56      [zgłoszenie naruszenia]

Z wiekiem coraz bardziej jak Seba.
Ferrari to skutek uboczny zupełnie innej sprawy.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wynaturzona ambicja?

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Zło dobrem zwyciężaj! | Fanatyzm religijny czy próba znalezienia odpowiedzi na egzystencjalne problemy? | nadzieja matką głupich | Rozważanie na temat beatyfikacji ks. Jerzego- i nie tylko | pomocy | nie umiem rozmawiać z ludźmi:/ | Szkoda, że nie ma Boga | Pytanie na szybko. | Ateizm staje się religią? | Dlaczego Jezus nie przychodzi? | Śmierć bliskiej osoby-każdy mądry po szkodzie | Ateiści, antyteiści itd. | Dlaczego na insomnia.pl jest tylu ateistów - odpowiedź | Jezus symbol a idea | Problem z wybuchowością | Prośba o tłumaczenie... | looper | Gokacy | Małgorzata Socha | ps3 | rosyjski | chada | muzułmanie | islam | dzieciństwo | Welcome to africa everybody | szakal2402 | dziwk | dziwka | normalnie o tej porze | reprezent | gra horror | horror | m angelo | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.