FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6041 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Wypad po namioty 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wypad po namioty"   

kajasiia
 Wysłana - 15 czerwiec 2016 02:30      [zgłoszenie naruszenia]

Dziękuję bardzo za rady :) OFF może ma dużą reklamę ale nie jest jakimś bardzo dobrym środkiem na robale. Ostatnio na wypadzie nad jezioro znajomy pożyczył mi Bio Insektal i chyba przy nim zostanę.
A jaką pojemność plecaka doradzacie na te 3 dni? Zastanawiam się nad jakimś porządnym, żebym już miała na lata.

INSOMNIA
 Wysłana - 15 czerwiec 2016 10:38      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem jaką będziesz miała ilość sprzętu, ubrań. Ja jestem minimalistą, pakuje się na kilka dni w 23 litry (latem, zima to inna sorawa). Sam mam kilka modeli plecaków deuter, są solidne i nie oszukują jeżeli chodzi o pojemność. Dobry jest też osprey czy też Lowe alpine. Z polskich masz wisporta - solidne, ale ciężkawe i zawyżają pojemność. Inna polska firma to fjord nansen, ale do ich plecaków nie mam zaufania, ostatnio kolega dostał do testów i szelkach uległa uszkodzeniu na szlaku.
Szukaj około 40 litrów pojemności, powinno być ok. Chociaż to zależy jak pisalem także od producenta (różnie mierzy się pojemność).

INSOMNIA
 Wysłana - 16 czerwiec 2016 17:34      [zgłoszenie naruszenia]

To skoro jest tutaj jakiś profesjonalista. To się podepnę z pytaniem. Będę potrzebował plecaka na jakiś 2 tyg. wypad. Raczej zawsze staram się zabrać ze sobą jak najmniej. Taki 55L będzie ok? No i myślałem żeby zamówić jakiś z militaria.pl coś takiego się nada? [http://www.militaria.pl/wisport/plecak_wisport_reindeer_55_l_black_p10602.xml]
Są lepsze w tej cenie, albo tańsze? Chciałbym żeby wystarczył na lata.

Zmieniony przez - damajt w dniu 2016-06-16 17:34:40

INSOMNIA
 Wysłana - 16 czerwiec 2016 20:26      [zgłoszenie naruszenia]

Profesjonalistów znam, sam jestem hobbystą

tak jak pisałem trudno mi przewidzieć czy się zmieścisz, bo nie wiem po prostu jaką masz wprawę w pakowaniu. Pojemność potrzebna na taki wypad zależy jak pisałem od wielu rzeczy- od pory roku (zimowe rzeczy zajmują więcej miejsca), od tego czy po drodze możesz kupić jedzenie, czy musisz je mieć ze sobą. Nawet od Twoich gabarytów- rzeczy osoby która nosi ciuchy XL ważą i zajmują więcej miejsca, niż rzeczy osoby noszącej rozmiar S. Niby drobiazg, a ma znaczenie. Generalnie wisporty uchodzą za plecaki solidne, firma z tego co wiem dobrze realizuje serwis gwarancyjny. Plecak który wybrałeś to cordura, materiał ciężki ale mocny. Dzięki systemowi molle można go rozbudować o dodatkowe moduły- dopinane kieszenie w razie potrzeby.

Przykład recenzji plecaka wisporta tej pojemności masz tutaj:
[ngt.pl/1112,wisport-quickpack-55l.html]

Nie wiem czy masz możliwość obejrzenia w sklepie stacjonarnym. Jeżeli będziesz zamawiał przez net, to zapakuj plecak i pochodź z nim trochę. Dopiero obciążony da Ci pojęcie o tym, czy system nośny w tym modelu Ci odpowiada. Ocenisz też realnie pojemność i sam zdecydujesz. Najwyżej go odeślesz.

Zmieniony przez - PITTT w dniu 2016-06-16 20:27:00

kajasiia
 Wysłana - 17 czerwiec 2016 14:30      [zgłoszenie naruszenia]

Ten Wisport dla mnie trochę za drogi ale wypatrzyłam plecaki Texar na tej stronie. Fajnie wyglądają (jak na kobiece oko :D) i cena też przystępna. Wiesz coś może o tej firmie?
No i jeszcze pytanie... w jaki sposób producenci oszukują na pojemności plecaka? Da się to jakoś zauważyć?

booe
biały miś
 Wysłana - 17 czerwiec 2016 18:50      [zgłoszenie naruszenia]

Pamiętaj, że tak samo jak termos trzyma dobrze temperaturę cieplej herbaty, tak samo dobrze będzie trzymał chłód whisky.

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 17 czerwiec 2016 22:42      [zgłoszenie naruszenia]

Texar to firma produkująca sprzęt w typie militarnego, kolega narzekał na jakość ich kurtki m65, tyle wiem. Raczej nie interesują mnie plecaki militarne, mam jednego maxpedition, dobry, mocny, drogi.
Jeżeli chodzi o pojemność plecaka- producent różnie ją mierzy. Np woreczkami z granulatem, albo luźnym granulatem. I to daje różne wartości. Naciąganie polega na tym, że podaje np, pojemność 30 litrów, a realnie zmieścisz 20 litrów.
Dla przykładu- dostałem do testu plecak firmy peme. Miał deklarowane 25 litrów pojemności. Wypakowany na maxa mieścił się całkowicie w plecaku deutera o pojemności 23 litrów, i jeszcze było miejsce realnie miał pojemność około 15-17 litrów.

Migulek
 Wysłana - 5 październik 2016 21:54       [zgłoszenie naruszenia]

U nas zawsze obowiązkowo coś na komary, ciepłe skarpety, różne gry podróżne, które nie wymagają rozkładania wielgachnej planszy (Dixit, Czarne historie), chusteczki nawilżane, termos, a jeśli wiemy, że będzie dostęp do prądu, to multicooker, żeby sobie gotować jak ludzie.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   poprzednia

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wypad po namioty

Strony: 1 2