FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3095 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wypadek spowodowany przez psa 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wypadek spowodowany przez psa"   

s.kaleson
 Wysłana - 17 wrzesień 2009 12:06        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam. Ostatnio kumpela miała wypadek motocyklem a dokładniej jechała motocyklem przez teren zabudowany, jakieś przedmieścia a ja jechałem autem z tylu za nią. Więc wszystko widziałem. Jechaliśmy z prędkością koło 50kmh no może 60 ale widoczność dobra i droga prosta aż tu nagle wybiega jakiś pies z domu który stał przy drodze, no wiece z podwórka. Widać ewidentnie było że pies wybiegł na widok motocykla. Wbiegł prosto pod koła motocykla co skutkowało tym że motocyklistką nie opanowała motocykla i się przewróciła skutkiem tego było przerysowanie boku motocykla oraz urwanie kilku elementów z motocykla ogólnie to sprzęt do naprawy bo na cały bok porypany i myślę że koszty naprawy nie zamkną się w kwocie 1000zł a dodam że motocykl miał tylko ubezpieczenie oc bez auto casco nad czym bardzo ubolewamy. Jak się później okazało całe te gospodarstwo miało otwarta bramę od podwórka i pies mógł swobodnie wybiegac na ulice. Czyli widać że właściciel nie przypilonowal psa a przecież jest za niego odpowiedzialny. Później pies zdechł i się kłóciliśmy z tym właścicielem psa że jeździmy jak wariaty. I cóż teraz począć? Motocykl stoi zniszczony w garażu. Co radzićię? A tak na przyszłość czy wzywać policję w takich przypadkach jeśli coś się stanie? Co mogą zrobić właścicielowi psa?

klaudi00
 Wysłana - 17 wrzesień 2009 12:11     
 Usunięta przez beldzior za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Heinek
 Wysłana - 17 wrzesień 2009 12:18      [zgłoszenie naruszenia]

Policja jeśli udowodni się właścicielowi ze pies wyszedł poza posesje (lub ma możliwość wyjścia) może go ukarać mandatem 500 zł, to wiem na pewno bo raz chcieli mi taki wlepić, a miałem tylko oderwaną sztachetę w furtce (pies i tak by tamtędy nie wyszedł). Na szczęście naprawiłem zanim policja przyjechała. Dobroduszna sąsiadka ich powiadomiła.

beldzior
ERKAEMISTA
 Wysłana - 17 wrzesień 2009 13:07      [zgłoszenie naruszenia]

motocykl w tej sytuacji jest ważniejszy niż głupi pies, głupich nieodpowiedzilanych ludzi. Ale co tam baba zrozumie

Zmieniony przez - beldzior w dniu 2009-09-17 13:07:13

Ja chcę karabin taki, którego lśniąca stal ogniste śle zygzaki, gdy padnie rozkaz: Pal!
Ja chcę karabin taki, co ciska śmierci grom, by wraże tłuc żołdaki , za Polskę,......

klaudi00
 Wysłana - 17 wrzesień 2009 13:24      [zgłoszenie naruszenia]

pies nie glupi, wlasciciele tak i to oni powinni dostac kare.

Bareq
 Wysłana - 17 wrzesień 2009 13:38      [zgłoszenie naruszenia]

od razu trzeba było policje wzywac, teraz to juz bedzie ciezko.
Kiedys mialem podobna sytuacje tylko ze autem i w szczerym polu, pies wybiegl i w efekcie urwany zderzak, zerwane mocowanie intercoolera i polamane nadkole. Pies bez numerka czy czegokolwiek wiec szukaj wiatru w polu. Jednak wy daliscie ciała jak nie wezwaliscie policji w tak ewidentnym przypadku

mlkv
 Wysłana - 17 wrzesień 2009 15:19      [zgłoszenie naruszenia]

Było wezwać Policję.

Teraz od strony dowodowej sprawa jest kompletnie przesrana:

"Z gospodarstwa X wybiegł na drogę pies i spowodował wypadek"

"Jaki pies?"

"Duży, szaro-bury, kundel"

"Gospodarzu - czy to był wasz pies?"

"Nie"

"Dziękuje".

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

s.kaleson
 Wysłana - 17 wrzesień 2009 18:57      [zgłoszenie naruszenia]

A co mogą zrobić jak od razu się zadzwoni po policję?

yennie
 Wysłana - 17 wrzesień 2009 20:37       [zgłoszenie naruszenia]

Wlasciciel jest odpowiedzialny za ewentualne szkody wyrzadzone przez swojego psa. W twoim przypadku nie dopilnowal on, aby brama byla zamknieta. Za naprawe motocyklu odpowiedzialny jest wlasnie on. Gdybys zadzwonil na policje, panowie spisali by wszystko, mialbys dowod, wlasciciel by nie mogl zmienic wersji wydarzen, a teraz to kazdy moze mowic co chce.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Wypadek spowodowany przez psa

Warto przeczytać: | | mercedrech | Tomasz Judym Marek Edelman Bernard Rioux motyw porownaj lekarzy | motyw lekarzy | dubtep | dubstep | zaświadczenie o gwarancji zatrudnienia | siłownia gdańsk | silownia gdansk | silownia | Adobe Flash Player | matura Kinga Pawlowska | brydż | ufg | fundusz gwarancyjny | rzym dla | wysięgnik | ile wytrysków | morze | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.