FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3081 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wypowiedzenie umowy o prace 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wypowiedzenie umowy o prace"   

marcov
 Wysłana - 24 wrzesień 2006 16:51        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam. Domyślam się, że ten temat był wałkowany setki razy, ale bardzo pilnie potrzebuje pomocy. Otóż pracuje na warsztacie samochodowym, dostałem umowę o prace na ½ etatu, na okres próbny 3 miesięcy, czyli od 01.08.2006 do 31.10.2006. Pomijając fakt, że robię cały etat i nie mam za to płacone z rożnych innych przyczyn chce się zwolnić. Chce z jutrzejszym dniem złożyć wypowiedzenie, szukałem informacji na temat tego jak powinno to wyglądać i mam teraz mętlik w głowie. Podejrzewam, że mój "szefunio" będzie cos kombinował i nie da mi odejść tak szybko, ponieważ póki co na moje miejsce nie ma nikogo i długo mieć nie będzie za takie wynagrodzenie. Prosiłbym o wskazówki, w jakiej formie powinienem rozwiązać umowę o prace, aby była dla mnie jak najkorzystniejsza. Domyślam się ze nie dam rady wymigać się z okresu wypowiedzenia w sposób "legalny" wiec myślę nad wysłaniem się na L4. Dziękuję za wszelkie informacje

curf
 Wysłana - 24 wrzesień 2006 21:35      [zgłoszenie naruszenia]

A jak rozwiązanie reguluje Twoja umowa o pracę?

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

hallucyon
 Wysłana - 24 wrzesień 2006 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

Art. 34 Kodeksu Pracy. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny wynosi:
1) 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni,
2) 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie,
3) 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące.

Wypowiedzenie umowy o pracę powinno mieć formę pisemną.

marcov
 Wysłana - 25 wrzesień 2006 07:15      [zgłoszenie naruszenia]

moja umowa o prace nie wspomina nic o jej rozwiazywaniu. Rozumiem ze okres wypowiedzenia oblicza sie na podstawie okresu na jaki jest umowa zawarta a nie faktycznego przepracowanego czasu?

hallucyon
 Wysłana - 25 wrzesień 2006 16:22      [zgłoszenie naruszenia]

Tak. Przepis stwierdza wyraźnie:
Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny...

puzon1488
 Wysłana - 27 wrzesień 2006 16:45       [zgłoszenie naruszenia]

Wypowiedzenie w twoim przypadku wynosi dwa tygodnie. musisz z złożyć to oświadczenie woli najpóźniej w piatek, bowiem wypowiedzenie zawsze kończy się na sobocie, jak się spóźnisz sprawa przesunie sie o tydzień- a tego byś nie chciał! możesz poprosić o 4 dni urlopu na żądanie, szefuncio musi Ci go udzielić L4 też jest rozwiązaniem, ale patrz, zeby nie powołał jakiegos zespołu i nie sprawdzili w jaki sposób korzystasz ze zwolnienia, bo to w skrajnych przypadkach grozi dyscyplinarką aha poproś o porozumienie sstron, może sie zgodzi...pzdr

Berserkr

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Wypowiedzenie umowy o prace

Warto przeczytać: gpw ??? | pozyczki społecznościowe | jaka kara za.. | umorzenie grzywny | Kazusy - cywil potrzebna pomoc | mbank a akademik | Podatek od wzbogacenia? | Odszkodowanie po wypadku | Provident-ściąganie należności | sprzedaz internetowa | Jak to jest z oddaniem prawka jesli zabiorą ci na rok. | Przedluzenie wizy do USA | Jak dlugo kobieta po ciazy jest chroniona przed zwolnieniem? | Sprowadzanie Ubrań | Odwołanie od wyroku Sądy Grodzkiego | Spłata grzywny | natalia siwiec | siwiec | klaudia haciejko | Klaudia Halejcio | booe | lynyrd skynyrd | Adamu5 | mike foyle | dennett | paschalska | kaja | toyota yaris | felicjańska | podcast | koszalin | magdalena | fotografic | kora | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.