FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2617 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wypowiedzenie umowy-poleconym? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wypowiedzenie umowy-poleconym?"   

Eska
 Wysłana - 17 kwiecień 2009 17:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

WItam

czy mozna wyslac poleconym za potwierdzeniem odbioru wypowiedzenie umowy najmu do wlasciciela?

Czy to bedzie ok? Czy jak mozna to zrobic zdalnie najlepiej?

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

alterus
 Wysłana - 17 kwiecień 2009 19:23      [zgłoszenie naruszenia]

Można, oświadczenie woli może byc złożone pisemnie, nawet lepiej.

Spierdalacz;)
[http://www.youtube.com/watch?v=oVKdDOnMyOE]

Eska
 Wysłana - 20 kwiecień 2009 12:01      [zgłoszenie naruszenia]

A co jak on tego nie odbierze? Czy jesli nie odbierze 2 razy to sie uznaje za doreczone jak w sadzie?

Bo ja mu wysle a on nie odbierze przykladowo i co dalej?
Sa jakies skuteczniejsze sposoby doreczenia?

Znawca -

alterus
 Wysłana - 21 kwiecień 2009 20:46      [zgłoszenie naruszenia]

Wystarczy Ci dowód nadania. Doręczenie jest dodatkiem.

Spierdalacz;)

Eska
 Wysłana - 22 kwiecień 2009 09:52      [zgłoszenie naruszenia]

ale to jest troche dziwne z tym. Bo przykladowo ja cos wynajmuje i mam jakis okres wypowiedzenia 3 miesiace czy pol roku. I na poczatku juz tego okresu wysylam cos listem poleconym do tego od kogo wynajmuje - naprzyklad pusta kartke. Mam potwierdzenie odbioru wszystko ok itd. No i sobie mam lokal niby z 3 miesiecznym wypowiedzeniem ale jak mi sie cos nie bedzie podobalo to moge w kazdej chwili zrezygnowac bo powiem ze wyslalem wypowiedzenie? Przeciez sad nie wie co tam wyslalem - jak mowie moge wyslac pusta kartke. A potwierdzenie ze cos wyslalem mam.

Nie?

Zmieniony przez - Eska w dniu 2009-04-22 09:53:39

Znawca -

alterus
 Wysłana - 22 kwiecień 2009 18:13      [zgłoszenie naruszenia]

Tak jest to dziwne - a doręczyc możesz także pustą kartkę

Spierdalacz;)

Eska
 Wysłana - 23 kwiecień 2009 12:24      [zgłoszenie naruszenia]

Ok Sog

a od kiedy bedzie liczone to wypowiedzenie umowy jesli wysle poleconym? Liczy sie dzien wyslania czy dzien odebrania? A co jesli nikt nie odbierze? To od kiedy wtedy sie liczy ten czas?

Zmieniony przez - Eska w dniu 2009-04-24 12:23:33

Ok koles odebral list mam zwrotke takze wszystko ok. Tylko teraz sytuacja hipotetyczna. Co jesli on powie ze nie dostal wypowiedzenia umowy najmu? Bo przeciez nie mam jego podpisu pod zerwaniem umowy. Czyli moze powiedziec ze nie dostal i co wtedy? Jesli wystapie do sadu to jak to wyglada? Mam sprawe wygrana czy musze miec 120 swiadkow ktorzy widzieli ze wysylalem? Bo wiadomo ze mu wyslalem ale on moze powiedziec ze nie wypowiedzenie umowy tylko list milosny np Ktos mial taka sytuacje?

Zmieniony przez - Eska w dniu 2009-05-12 10:28:40

Znawca -

mlkv
 Wysłana - 12 maj 2009 13:11      [zgłoszenie naruszenia]

1. Eska - sorry że Ci nie odpisałem na priva - byłem i jestem ostatnio za***any robotą.

2. Generalnie jak masz potwierdzenie nadania, nie mówiąc o potwierdzeniu odbioru, to dla sądu cywilnego nie powinno być wątpliwości. Niezależnie od kwestii pustych karter, listów miłosnych, etc.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

rybson985
 Wysłana - 12 maj 2009 13:21      [zgłoszenie naruszenia]

Tylko co wtedy z kaucją? Jak odzyskasz (jeśli wpłacałeś) ?
Ja to bym przez telefon powiedział, np że wyjeżdżam i chuy, przesyłam jutro panu wypowiedzenie poleconym i niech pan wpadnie jak sie będę wynosił oddać mi kasę i sprawdzić stan techniczny.

PUSH THE BUTTON

Eska
 Wysłana - 13 maj 2009 09:39      [zgłoszenie naruszenia]

ok sprawa zalatwiona. Obedzie sie bez sadu koles juz oddal kaucje. Wszystko jest ok. Jednak nie jest taki sprytny jak mu sie wydawalo

Ok dzieki za rady. Tyle ze z tym poleconym to jest troche smieszne. Bo np wynajmuje lokal powiedzmy z 3 miesiecznym wypowiedzeniem i wysylam jakis list milosny do wynajmujacego. On nie wie co jest grane bo niby skad ma wiedziec. Mi cos nie wypala i po uplywie tych 3 miesiecy wysylam pismo do niego zeby zwrocil mi kaucje bo wypowiedzialem umowe 3 miesiace wczesniej (czyli zgodnie z zapisami umowy) a on nie wie o co chodzi. Wiec idzie do sadu i co wtedy ja mam taka sprawe wygrana? Jesli tak to to prawo jest po***ane

Znawca -

rybson985
 Wysłana - 13 maj 2009 10:39      [zgłoszenie naruszenia]

No na to wygląda.
Ale zawsze lepiej pójśc z flaszencją i się jak Polak z Polakiem dogadać

PUSH THE BUTTON

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wypowiedzenie umowy-poleconym?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Nowy moderator w dziale Prawo i Ekonomia | GIELDA POMOCY | Praca w PL | Spóźnenie z PIT-em | Kilka pytań dotyczących komornika... | Pojęcia | Do Oma :-) | Ubezpieczenie... | Przesłuchanie w innym mieście . | 2 pytanka :) | czyn korupcyjny | czy musze zeznawac? | Ubezpieczenia OC po poprzednim wlascicielu samochodu - pytanie | marihuana w czechach | Mandat po raz kolejny | piar.pl szukam artykułu | nylon | yoha | okres | Sex wiek | wniosły dzieci z sadu | naszej klasy zdjęcia | twoja chwila prawdy | skype | joanna kulig nago | wymiana walut | wieluń | mloda polska | parkowanie na trawie | księżyc | jak uzyskac postanowienie o nabyciu spadku sprzed 10lat | pinokio | omek | ksw girls | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.