FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3492 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wysyłanie ofert a spam... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wysyłanie ofert a spam..."   

Vartor
 Wysłana - 22 wrzesień 2009 23:21        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam,

niedługo mam zamiar podjąć pracę jako doradca ubezpieczeniowy.

Pytanie:
Czy jest jakiś sposób, dzięki któremu można skonstruować e-mail' a do potencjalnych klientów(biznesowych- oferta z ubezpieczeniem grupowym), aby nie został uznany jako spam.

Czy należy najpierw zapytać o pozwolenie na przedstawienie planu ubezpieczeń grupowych, czy można bezpośrednio go przedstawić w e-mailu.
( Wydaje mi się, że drogą internetową można pozyskać wielu klientów, jednakże nie chciałbym mieć nieprzyjemności za wysyłanie spamu)

Pozdrawiam.

QbaV
 Wysłana - 22 wrzesień 2009 23:51      [zgłoszenie naruszenia]

A skąd masz te maile?
Ludzie dali je dobrowolnie i wyrazili zgodę na otrzymywanie takich reklam?

Znawca -

Vartor
 Wysłana - 22 wrzesień 2009 23:56      [zgłoszenie naruszenia]

Napisałem wyżej, że dopiero zamierzam podjąć taką pracę i chciałbym docierać do klientów drogą internetową.

Nie mam gotowych e-maili jeszcze zamierzam napisać ofertę handlową we własnym zakresie, chcę się najpierw zorientować czy mogę wysyłać tego typu propozycje żeby nie mieć konfliktów z prawem.

Nie rozumiem ostatniego pytania. Przecież to ja pytam czy muszę mieć zgodę na wysyłanie reklam do potencjalnych klientów, jeżeli tak, czy mogę wcześniej wysyłać e-maile z prośbą o udzielenie zgody na przesłanie oferty ubezpieczeniowej.

QbaV
 Wysłana - 23 wrzesień 2009 00:07      [zgłoszenie naruszenia]

Skąd masz/planujesz mieć adresy mailowe potencjalnych klientów?

Zmieniony przez - QbaV w dniu 2009-09-23 00:08:09

Znawca -

anc_kozak
 Wysłana - 23 wrzesień 2009 00:10      [zgłoszenie naruszenia]

Poczytaj sobie ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną + opracowania o tym - na gazecie prawnej powinienes parę znaleźć

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

Vartor
 Wysłana - 23 wrzesień 2009 00:14      [zgłoszenie naruszenia]

adresy e-mail planuję sam znajdować np. w pf itp. serwisach.
jutro poszukam tej ustawy, późno już :)

worldwar
 Wysłana - 23 wrzesień 2009 01:34      [zgłoszenie naruszenia]

Daj znać co i jak ;> bo mi się też już dziś nie chce, a też planuje tak zacząć dobijac sie do klientow.

I <3 D&B & green tea.
--------------------

baruch
 Wysłana - 23 wrzesień 2009 10:13      [zgłoszenie naruszenia]

przejrzyj ten link:
[e-handel.mm.com.pl/wyklady/08_04.htm]

oraz rozdział 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów (umowy zawierane na odległość.) najważniejszy jest art 6 ust. 2 i 3, który jednoznacznie wskazuje,że:

2. Propozycja zawarcia umowy w postaci oferty, zaproszenia do składania ofert lub zamówień albo do podjęcia rokowań powinna jednoznacznie i w sposób zrozumiały informować o zamiarze zawarcia umowy przez tego, kto ją składa.

3. Posłużenie się telefonem, wizjofonem, telefaksem, pocztą elektroniczną, automatycznym urządzeniem wywołującym lub innym środkiem komunikacji elektronicznej w celu złożenia propozycji zawarcia umowy może nastąpić wyłącznie za uprzednią zgodą konsumenta.

Zmieniony przez - baruch w dniu 2009-09-23 10:14:34

brak czasu

Specjalista -

Vartor
 Wysłana - 23 wrzesień 2009 10:19      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki baruch o to mi chodziło,

w takim razie czy mogę wysyłać e-maile z zapytaniem o pozwolenie na przesłanie oferty handlowej? czy to również może być uznane za spam?

baruch
 Wysłana - 23 wrzesień 2009 12:18      [zgłoszenie naruszenia]

Aj, nie dziękuj. nie doczytałem Twojego pierwszego posta. Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów dotyczy obrotu konsumenckiego (tj. przedsiębiorcy z osobą fizyczną, która w danej relacji nie występuje jako przedsiębiorca).

Jeżeli masz zamiar kooperować tylko z "klientami biznesowymi" (rozumiem że przedsiębiorcami) tej ustawy nie stosuje się. Mea culpa.

brak czasu

Specjalista -

Vartor
 Wysłana - 23 wrzesień 2009 13:42      [zgłoszenie naruszenia]

znowu jestem w punkcie wyjścia, z tego co piszesz wynika, że jak będę przedsiębiorcą i będę chciał wysyłać oferty handlowe do innych przedsiębiorców to nie będą one spamem?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wysyłanie ofert a spam...

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Zniesławienie | Handel | Kredyt studencki | ING Parasol subf. akcji plus | giełda papierów wartościowych | myjnia bezdotykowa samoobsługowa | pobicie - jaka procedura - obdukcja, zawiadomienie... | wezwanie - policja | ubezpieczenie auta, a brak prawa jazdy | kredyt samochodowy - spłata | pobicie | Jest już sprawa w sądzie można jakoś wycofać ? | Kolejny raz - cło - przesyłka z USA | Ktos sie podszywa pod kogos fotki - co mozna wtedy zrobic? | Zgłoszenie na policji - czy to na pewno kradzież ? | sprawa o pobicie...???? | Filmy warte obejrzenia | polski sex | the sims 4 | the sims 4 zuza | playboy kwiecień | playboy 2017 | kalendarz ckm | bigoreksja | AntyKebab | denaturat | fotka tv wixa | analna masturbacja | młodzi onani | kajdan | kajdankach | filmy warte | alkohol we krwi | ckm kropisz | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.