FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2097 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wziałem czekoladke, Czy musze placic za całe pudełko? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wziałem czekoladke, Czy musze placic za całe pudełko?"   

szatek2
 Wysłana - 18 luty 2008 23:26        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Sprawa przedstawia się tak:
Jestem w hipermarkecie o wdziecznej nazwie na literę T. Idę sobie i patrzę a tu rozwalone pudełko po wiśniowych czekoladkach z likierem.
Czekoladki lekko wysypane na półkę. No to długo się nie namyślając poczęstowałem się jedną. No i pech chciał ze zauwazyła mnie pracownica tegoż hipremarketu i od razu oskarżyła mnie o rozwalenie pudełka. Mówię jej że to nie ja (bo to nie ja jak wyzej wspomnialem).
Kazałem jej sprawdzić na kamerce że to nie ja. Poszła do kierownika a ten do mnie z mordą czy kupuje czy nie i że to ja rozwaliłem to pudełko. NO to ja jemu zeby sprawdził na monitoringu. No to on jeszcze głośniej "KUPUJESZ CZY NIE?".
No to już ****. Nie bede sie z nim kłocić więc powiedziałem ze kupie. I kupiłem. Pomijam fakt że obsługa bezczelnie wrzuciła mi to podarte pudełko do koszyka bez jakiś czterech czekoladek w środku ;).

I tu pytanie: Czy mialem obowiązek w takim wypadku kupić te czekoladki? Czy mialem prawo do obejrzenia nagrania? Chociaż zastanawiam się czy za to że w sumie ukradłem jedną czekoladke to też musiałem kupić całe pudełko.

I pytanie tak średnio poza tematem. Czy gdybym rozspyał te czekoladki w sklepie na podłogę, nawet umyślnie to czy musiałbym to sprzątać?

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

anc_kozak
 Wysłana - 18 luty 2008 23:32      [zgłoszenie naruszenia]

No jakbys rozsypal, to musialbys za nie zaplacic, chyba ze szkoda powstalaby w wyniku razaco nieprawidlowego ulozenia towaru

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

szatek2
 Wysłana - 18 luty 2008 23:35      [zgłoszenie naruszenia]

Ale przecież nie rozspyałem. Lezało rozwalone pudełko na półce a ja sobie wziąłem jedną czekoladkę.
Nie chcę gdybania tylko co w zaistnialej sytuacji powinno się zrobić. Czy miałem prawo domagać się udowodnienia mi, że to włąsnie ja to rozwaliłem.

sodoma
 Wysłana - 18 luty 2008 23:46     
 Usunięta przez Donio za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

LuigiPL
 Wysłana - 18 luty 2008 23:49     
[zgłoszenie naruszenia]

Kask
 Wysłana - 19 luty 2008 01:00      [zgłoszenie naruszenia]

Kozaki po prostu gorzej jak kierownik by byl 2 razy taki jak oni. To by jeszcze mu buty wyszorowali.
No zjadles czekoladke to placisz. Kazdy moze powiedziec ze sie chcial poczestowac. Bylo nie ruszac. Pomijajac fakt ze to nie Ty rozwaliles to po co zjadles 1 czekoladke? Bylo kupic.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

gokacy
WARIAT
 Wysłana - 19 luty 2008 01:02     
[zgłoszenie naruszenia]

szatek2
 Wysłana - 19 luty 2008 01:27     
[zgłoszenie naruszenia]

shiroo
 Wysłana - 19 luty 2008 13:54      [zgłoszenie naruszenia]

z prawnego punktu widzenia to ciebie złapali przy rozerwanym pudełku i z czekoladką w ustach więc musisz zapłacić . nawet gdy udowodnisz że to nie ty je otworzyłeś , jest to kradzież i nawet jak to ktoś inny otworzył a ty jedynie wykorzystałeś okazje to zaliczyłeś współudział w kradzieży

Zmieniony przez - shiroo w dniu 2008-02-19 13:55:30

praca zabija wolny czas:(

czo.ł.gu
cgb
 Wysłana - 19 luty 2008 13:58      [zgłoszenie naruszenia]

do pierdla z nim!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wszystko można braść...

PanMarcin
 Wysłana - 19 luty 2008 14:01      [zgłoszenie naruszenia]

shiroo błagam cie

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wziałem czekoladke, Czy musze placic za całe pudełko?

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: MASONERIA... | odprawa | będa miliony Euro tylko pomozcie | CHAMSTWA/obelgi/klamstwa... | No i co teraz? | SOS => wezwanie do zapłaty | Samochód od banku? | Rezygnacja z moderowania | PZU nie chce wyplacic odszkodowania | Wybory 2005 | Kwota wolna od podatku | jazda bez prawka po spozyciu... :-( | Nieoficjalne wyniki wyborów | chce nie zaplacic mandatow%-) help | Przelicznik euro | Serwis sms | ojciec jeździ na ryby | btg | sewioło | mercilon | mier | dziurawe opony | achoris | randkowy | flex 2000r | magazyn flex | rape lay | 147 | tiger bonzo | bonzo | rise against | golenie dupy | mariannap1101 | kuj pom | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.