FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2976 razy ¬
 
ROZRYWKA | Seks
Zła kobieta 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zła kobieta"   
 
prezes85
 Wysłana - 21 grudzień 2005 20:55        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Co pociąga mężczyzn w niegrzecznych dziewczynkach - rozmawiają Magda Jankowska, dziennikarka ELLE oraz Tomasz Szlendak, doktor socjologii.

magda Mężczyźnie potrzeba do szczęścia dobrej whisky, dobrego cygara i złej kobiety... Żart? Uszczęśliwiają was złe kobiety?

szlendak "Zła" w tym żarcie oznacza po prostu nieprzyzwoita, rozpustna. Nie chodzi o żadną heterę, złą, bo wredną i kłótliwą. A wnioskuję z coraz liczniejszych badań socjologicznych (zwłaszcza brytyjskich), że wiele kobiet wybiera model hetery: w pracy ostro idą do przodu, a w domu zachowują się jak menedżerowie zarządzający zasobem w postaci męża. Ma się meldować o konkretnej porze, inwigiluje się go, sprawdza jego rachunki. Kobiety zaczynają kontrolować i być zazdrosne o każdy element życia faceta - co robił i o czym rozmawia z kolegami? Rzutki, interesujący facet po paru latach zmienia się w bezwolnego misia. Dlaczego to robicie?

magda To jest prosty wynik połączenia romantyzmu z partnerstwem. Model romantyczny podpowiada kobietom: "Jesteśmy dla siebie wszystkim, nie potrzebujemy kolegów, skoro się kochamy". Partnerstwo: "Musi być sprawiedliwie. Ponoszę koszty, on też musi".

szlendak Socjolog Barbara Dafoe Whitehead z USA ustaliła, że młodym "dziesiątkom" (w dziesięciostopniowej skali atrakcyjności) nic się w mężczyznach nie podoba. Można u nich złapać minus za to, że się nie zmywa codziennie. Wynajdują problemy na siłę i to jest chore.

magda To jest przykra, ale naturalna kolej rzeczy: jeśli kobieta jest w związku aż po grób i wie, że mężczyzna stanie na głowie, żeby ją utrzymać, to mu wiele wybacza. Jeśli on jest tylko tymczasowym towarzyszem, ona chce mieć przyjemnie. Nie ma zobowiązań, nie ma full service.

szlendak Może nie powinniśmy tego mówić na głos, żeby nie rozgrzeszać kobiet z tego rodzaju zachowania... Mężczyźni mają dużo wad. Ale dzisiejszym pannom przeszkadzają drobiazgi. Urastają one do rangi strasznych kryzysów. Nieumyta szklanka jest powodem poważnych wykładów pt. "Czy nie rozumiesz, czym jest partnerstwo?" albo "Porozmawiajmy o twoim szacunku do mnie". Właśnie ta śmiertelna powaga jest zabójcza. Mężczyźni marzą o zepsutych, rozpustnych uwodzicielkach. Taka "zła" kobieta jest w męskich oczach... dobra.

magda To wamp? Sharon Stone w "Nagim instynkcie"? Zdaje się, że nie ma teraz dobrego klimatu dla demonów seksu? Od czasu "Fatalnego zauroczenia" wiemy, że za tym kryć się może, cóż, ciężka choroba...

szlendak
Na przełomie lat 80. i 90. panika z powodu AIDS stworzyła klimat do straszenia mężczyzn. Stąd wampy, modliszki - zobacz, do czego prowadzi rozpusta. Teraz znowu przyszła pora na bohaterki wyzute z uczuć, traktujące mężczyznę jak towar, seks - jak usługę. Chore jak w "Pianistce" Michaela Haneke'a albo mechanicznie konsumujące jak w książkach Michela Houellebecqa ("Platforma", "Cząstki elementarne"). Ale mężczyźni i tak marzą o ciepłej, ognistej, zabawnej, nieprzyzwoitej kobiecie. Co pójdzie z nami do restauracji bez majtek, założy szpilki do łóżka, nie marudzi, kiedy objawiamy nadmierne zainteresowanie seksem.

magda Czy to nie wytwór męskiej fantazji? Odpowiednik kobiecych marzeń o namiętnym złym chłopcu?

szlendak Pewnie. Ale materializuje się za sprawą naszej pełnej seksu kultury. Pigułka, prezerwatywy, porno: weselej, śmielej, częściej. Coraz więcej kobiet chce być taką rozpustną uwodzicielką, choćby przez pewien czas. Nie ciągnie ich do trwałych związków, wiedzą, że więzienie dla mężczyzny będzie więzieniem dla niej samej. Dla nich romantyzm jest seksualną grą, a partnerstwo to wolność.

magda Kochanka doskonała. Dla mężczyzn same plusy: seks, zabawa, brak zobowiązań. Dla przeciętnej kobiety to scenariusz na życie dość tragiczny: bez stałego związku, bez dzieci, bez oparcia, starość raczej samotna.

szlendak Arturo Pérez-Reverte w jednym z jadowitych felietonów pisze o takiej złej kobiecie. Jego znajoma, atrakcyjna czterdziestolatka ma zwyczaj pijania kawy i wypalania papierosa w tandetnych barach, które odwiedzają kierowcy ciężarówek. Ona mówi, że tylko w takich miejscach widuje mężczyzn, którzy są podobni do... mężczyzn. Wśród tych facetów, których ręce pełne są odcisków, którym rozmowa idzie nielekko, ona czuje się damą. Oni przestają przeklinać, idą do toalety przyczesać się. O taką złą kobietę chodzi.

magda Bo jest piękna? Odważna? Mnie się wydaje nieszczęśliwa.

szlendak To kobieta, która lubi mężczyzn i seks. Wszystko w niej jest OK. Otwartość, dziwaczne upodobania, aparycja. Skala niezrozumienia między potrzebami mężczyzn i kobiet jest ogromna! Nie da się wszystkiego, co facet czuje, wytłumaczyć naukowo. To, co czasem kobietom wydaje się obrzydliwe, dla mężczyzn jest przynętą. Dlatego nie rozumiecie, co widzimy w takich, przepraszam, zdzirach przesiadujących w barach...

źródło ELLE
______________________________
 
I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

Specjalista -
 
Rovsky
 Wysłana - 22 grudzień 2005 12:58      [zgłoszenie naruszenia]

zakichana feministka, wszystkie rozumy pozzerala i chocbys jej do dupy lazl to i tak nie dogodzisz. mdli mnie jak slysze takie babsztyle a najlepsze jest to, ze pracuje w mass mediach i te swoje chore poglady laduje do glow kolejnych tych jeszcze nie do konca zidiocialych kobiet sprawiajac, ze rosnie kolejne pokolenie bedace hybryda wynioslosci, szajsu i tandety w zlotokolorowym opakowaniu.
_______________________________
 
You see, in this world there's two kinds of people, my friend.

Znawca -
 
VLAD.IV
 Wysłana - 22 grudzień 2005 13:08      [zgłoszenie naruszenia]

publikowanie tak debilnych stereotypow powinno byc zakazane ustawowo...

... ciekawe dlaczego nie dadzą arta nt. "dlaczego kobiety lubią squrvieli"...
_______________________________
 
Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Ekspert -
 
slaweh
 Wysłana - 22 grudzień 2005 15:24      [zgłoszenie naruszenia]

przeczytałem kilka linijek i ten temat jest debilny. Co jak co, ale ten artykuł przeszedł chyba wszystkie granice głupoty.
_______________________________
 

robie swoje, ryzyko jest Moje.

ludzie niepijący są zupełnie inni niż ja %-)

Ekspert -
 
Eyden
 Wysłana - 22 grudzień 2005 15:50      [zgłoszenie naruszenia]

debilny artykuł, idiotyczne wypowiedzi...
nie doczytałem do końca...
"Powinni tego zabronić" ...
_______________________________
 
eyden.

 
slaweh
 Wysłana - 22 grudzień 2005 18:47     
 Usunięta przez rafee za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

 
Ekspert -
 
prezes85
 Wysłana - 22 grudzień 2005 18:57     
 Usunięta przez rafee za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

 
Specjalista -
 
slaweh
 Wysłana - 22 grudzień 2005 20:00     
 Usunięta przez rafee za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

 
Ekspert -
 
prezes85
 Wysłana - 22 grudzień 2005 20:34     
 Usunięta przez rafee za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

 
Specjalista -
 
Eyden
 Wysłana - 22 grudzień 2005 22:53      [zgłoszenie naruszenia]

Ale zagrzmiało
_______________________________
 
eyden.

 
Pavlo
 Wysłana - 23 grudzień 2005 00:19      [zgłoszenie naruszenia]

i po co sie tak unosicie?

co za babura :/, az nie wiem co napisac, ciekawe jak to kobiety skomentują tu na forum

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Zła kobieta

Strony: 1 2