FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9040 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Z czego zwolniona jest nowo powstała firma ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Z czego zwolniona jest nowo powstała firma ?"   

Hobik
 Wysłana - 11 lipiec 2010 12:21        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Nowo powstałe firmy są przez jakiś okres czasu zwolnione z różnych opłat/podatków czy ktoś może mi na pisać z czego i na jak długo ? albo podać źródło, bo szukałem i nie bardzo mogę znaleźć.

Jeszcze ile może wynosić opłata zus dla nowo powstałej firmy i od czego może być ona zależna (o ile nie jest stała dla wszystkich przedsiębiorstw)

Zmieniony przez - Hobik w dniu 2010-07-11 12:25:13

Siwek_wp2
 Wysłana - 11 lipiec 2010 12:41      [zgłoszenie naruszenia]

oplata zus dla właściciela nowej firmy jest zmniejszona przez rok do podajże 350pln ..

...widze niebo, nie mysle...

Dreando
 Wysłana - 11 lipiec 2010 13:29      [zgłoszenie naruszenia]

a nie przez 3 lata?

"Takie widzi świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy..."

prezes85
 Wysłana - 11 lipiec 2010 13:39      [zgłoszenie naruszenia]

2 lata...

I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

Siwek_wp2
 Wysłana - 11 lipiec 2010 16:08      [zgłoszenie naruszenia]

.. podajże ..eh

Zmieniony przez - Siwek_wp2 w dniu 2010-07-11 16:08:26

...widze niebo, nie mysle...

piotr3
 Wysłana - 11 lipiec 2010 16:19      [zgłoszenie naruszenia]

i to by chyba bylo tyle z tych "ulg dla nowo powstałych firm"

Znawca -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 11 lipiec 2010 16:51      [zgłoszenie naruszenia]

Prowadzę firmę od marca 2009, jedyną ulgą jaka jest dla nowych firm to jedynie obniżony ZUS, obecnie wynoszący około 340 zł. Niestety w marcu 2011 moja firma dostanie w kość ZUSem około 800 zł i znowu zaczynam myśleć o reemigracji, bo szlag trafia jak na same podatki i opłaty ZUS wydaję już obecnie ok 1500 zł, a potem to będzie 2000 zł miesięcznie !! Ten kraj jest porąbany, nic się nie ułatwia małym firmom , poza obniżonym ZUS nie ma NIC żeby pomagać małym firmom.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

worldwar
 Wysłana - 11 lipiec 2010 16:51      [zgłoszenie naruszenia]

Dokladnie. Tyle ulg. 2 lata mniej za ZUS, pozniej 800zł. Super PAŃSTWO Kurvo !

edit.

Jak minner. Ja firmę prowadzę od kwietnia 2009 i w kwietniu przyszłego roku zamykam ją i otwieramy nową na np. mojego wspólnika. Nie ma sensu tyle płacić, szczyt chamstwa. Mnie same oplaty za firme już obecnie wychodzą jakieś 1500zł. VAT, dochodowy, księgowa, składki... Szkoda gadac.

Zmieniony przez - worldwar w dniu 2010-07-11 16:53:24

I <3 D&B & green tea.
--------------------

prezes85
 Wysłana - 11 lipiec 2010 17:45      [zgłoszenie naruszenia]

Prowadzę firmę od marca 2009, jedyną ulgą jaka jest dla nowych firm to jedynie obniżony ZUS, obecnie wynoszący około 340 zł. Niestety w marcu 2011 moja firma dostanie w kość ZUSem około 800 zł i znowu zaczynam myśleć o reemigracji, bo szlag trafia jak na same podatki i opłaty ZUS wydaję już obecnie ok 1500 zł, a potem to będzie 2000 zł miesięcznie !! Ten kraj jest porąbany, nic się nie ułatwia małym firmom , poza obniżonym ZUS nie ma NIC żeby pomagać małym firmom.

to czemu nie zalozysz spolki zoo?

Mnie same oplaty za firme już obecnie wychodzą jakieś 1500zł. VAT, dochodowy, księgowa, składki...
VAT nie płacisz ty tylko twoj klient
ksiegowa a nie mozna samemu?
dochodowy... normalka wszedzie
składki mialeś 300 pare zł przez 2 lata
wiec był czas na rozkrecenie biznesu

Zmieniony przez - prezes85 w dniu 2010-07-11 17:52:22

Weź nie pierdol bejbe.

minner
SZPIEG
 Wysłana - 11 lipiec 2010 19:09      [zgłoszenie naruszenia]

prezes spółka nie spółka i tak ZUSu nie ominiesz, gdzieś go płacić muszę - państwo polskie mnie do tego syfu zmusza !

VAT to też jest skvrwysyństwo, bo powiedzmy handlując na allegro, szczurki nie mające zarejestrowanych DG i handlujące na czarno "zabijają" zdrowe, uczciwe firmy !! Bo oni nie płacą VAT !! Więc dopyerdalają takie ceny że hurtownie się czasami chowają często.

O tyle mam luz że sam jestem osobiście producentem produktu (niestety sezonowego w sumie i bardzo ukierunkowanego na wybraną grupę klientów). Ale jak ktoś np. żyje z handlu detalicznego i powiedzmy chce zaistnieć w sieci to nie ma kvrwa szans z oszustwem zwanym allegro. A UKS ?? UKS kontroluje jedynie co większe firmy, i szczurki dalej jadą i handlują na czarno.

Poza tym dlaczego małym, świeżym firmom, nie zrobi się ulgi w postaci zwolnienia z podatku dochodowego w 2 pierwszych latach, to były by realne pieniądze w kieszeni które można by zainwestować.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

prezes85
 Wysłana - 11 lipiec 2010 19:11      [zgłoszenie naruszenia]

prezes spółka nie spółka i tak ZUSu nie ominiesz, gdzieś go płacić muszę - państwo polskie mnie do tego syfu zmusza !

w spolce zoo mozesz pelnic funkcje prezesa za free i nie musisz placic zusu

Poza tym dlaczego małym, świeżym firmom, nie zrobi się ulgi w postaci zwolnienia z podatku dochodowego w 2 pierwszych latach, to były by realne pieniądze w kieszeni które można by zainwestować.

po czym poznasz ze to firma nowa a nie firma w stylu zlikwidowalem i zalozylem nowa zeby miec ulgi?

ogólnie podatki sa za wysokie
ale jak to zmienic jak wygrywa ten ktory wiecej rozdaje?

VAT to też jest skvrwysyństwo, bo powiedzmy handlując na allegro, szczurki nie mające zarejestrowanych DG i handlujące na czarno "zabijają" zdrowe, uczciwe firmy !! Bo oni nie płacą VAT !! Więc dopyerdalają takie ceny że hurtownie się czasami chowają często.

o nieuczciwosc ludzi obwiniasz państwo

Zmieniony przez - prezes85 w dniu 2010-07-11 19:15:07

Weź nie pierdol bejbe.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Z czego zwolniona jest nowo powstała firma ?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Warto przeczytać: Rozwiązanie umowy z winy Orange | Gdzie data ważności na butelce oleju spożywczewo | Karta kredytowa - gdzie najlepiej? | Rozdzielność majątkowa | Składki OC | Ostrzeżenie przed sprzedającym podróbki! | Podsłuch. | zwrot towaru zakupionego przez internet | pismo o umorzenie odsetek | Dobre forum ekonomiczno-prawne, biznesowe itd | Pytanie - ogłoszenia o pracę a Konstytucja RP | Komornik almienty | Zatarcie skazania z kk | prawa ochrony konsumenta | zwrot zaliczki na samochód zamówiony u sprzedawcy | Allegro i RS | podrywaczki | alkofather | dieta | fabioo | Młodzi | bread | hell on wheels | seks po 7 latach związku | podrywacz | andrzej podrywacz | mefedron | gwiazdy nago | praca w UK | szyberdach | sąsiadka | psy | opowiadania | opowiadania erotyczne | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.