FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2156 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
Z ekonomii na informatyka - da się przenieść? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Z ekonomii na informatyka - da się przenieść?"   

bart551
 Wysłana - 3 luty 2014 22:36        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Da się coś takiego ogarnąć w ogóle na 2 roku? Ktoś próbował z ekonomicznych przenosić się na polibudę?

Teraz jestem na 2 roku i w sumie coraz bardzie jestem przekonany, że wybór nie był dobry, zresztą i tak chcę robić jako programista potem.
Z drugiej strony nie chcę tracić tego 1,5 roku zaliczonego.

Tak w środku roku może być ciężko, bo myślałem, żeby może jeszcze na 4 semestr wskoczyć tam... Ale na 3 roku wbić na informatykę to już chyba za dużo zaległości i rzeczy do nadrabiania, żeby się udało...

Ogólnie mam znajomych tam na informatyce, wiem że przedmioty ogarnę, kwestia bardziej formalności.

No ale w każdym razie może ktoś coś takiego zrobił albo zna kogoś kto tak zrobił?

Zmieniony przez - bart551 w dniu 2014-02-03 22:40:00

Vayo
 Wysłana - 3 luty 2014 23:42      [zgłoszenie naruszenia]

Nie ma takiej możliwości.Mało tego,po ukończeniu licencjata z ekonomii nie będziesz miał możliwości pójścia na studia uzupełniające na infe na polibudzie.Opcje widzę dwie:zacząć infę od początku na polibudzie,albo skończyć licencjata z ekonomii a na mgr iść na infę na akademii ekonomicznej.

bart551
 Wysłana - 4 luty 2014 00:09      [zgłoszenie naruszenia]

Tak właśnie myślałem. Dzięki.

Rozważam możliwość robienia infy na Ekonomicznym, ale to chyba jednak suma sumarum c***ove rozwiązanie.

Więc będę się zastanawiał nad infą na polubudzie zaocznie od października.

A jak to jest z podyplomowymi? Można po AE robić np. podyplomówkę z inżynierii oprogramowania na AGH. NO i czy w tym wypadku taki papier jest coś warty w branży?

Vayo
 Wysłana - 4 luty 2014 00:19      [zgłoszenie naruszenia]

Najczęściej,chociaż nie zawsze,na studia podyplomowe przyjmują na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów 1/2 stopnia dowolnego kierunku.Tyle,że nie ma co przeceniać wartości dyplomów-jak się dobrze zakręcisz i poszukasz stażu/praktyk na studiach uzupełniających,a do tego zaprezentujesz z dobrej strony,to żadne podyplomówki nie będą ci potrzebne.

ciamciara
 Wysłana - 4 luty 2014 11:13      [zgłoszenie naruszenia]

Jest masa ludzi, którzy studiują kierunki ekonomiczne i na polibudzie. W dodatku łącze studiowanie obu w trybie stacjonarnym. Jak już zaszedłeś tak daleko na ekonomii to ja bym próbował zrobić licencjat i zacząć tą infę od początku na polibudzie.

"Nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu" Francois de la Rochefoucauld

[http://www.insomnia.pl/Piekne_bramki__na_biezaco.-t617215.html]

bart551
 Wysłana - 31 marzec 2014 11:53      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki wszystkim za pomoc.

Jeszcze takie pytanie.

Dałoby się coś wykombinować, żeby przenieść się z ekonomii na informatykę, ale w obrębie tej samej uczelni?

Jestem na 2 roku ekonomi na UE w Katowicach, planuję zaliczyć ten rok, ale ten trzeci nie bardzo mi się widzi.

Spotkaliście się z kimś kto się przeniósł w ten sposób?

Na polibudę to zdaję sobie już sprawę, że nierealne.
Ale w sumie w obrębie tej samej uczelni może szło by coś ugrać...

Wiadomo, pójdę do dziekanatu, ale wcześniej wolałbym mieć jakieś info czy jest w ogóle teoretycznie taka możliwość, może ktoś zna kogoś komu się udało.

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 31 marzec 2014 11:57      [zgłoszenie naruszenia]

Nie dałoby się, bo nie ma pomiędzy tymi kierunkami właściwie żadnej zbieżności programowej i nie ma różnicy czy to jest w obrębie tej samej uczelni czy pomiędzy dwoma różnymi uczelniami.

Chcesz studiować informatykę to startuj normalnie w rekrutacji i zaczynaj od I roku, bo niby jakbyś się chciał przenieść na III rok informatyki, nie mając zaliczonych przedmiotów z poprzednich dwóch lat - na ekonomii tego nie miałeś co ludzie na informatyce

I uprzedzając - coś takiego jak przenoszenie się z jednego kierunku na I rok innego kierunku bez startowania w rekrutacji też nie istnieje, chyba, że to są jakieś bardzo zbliżone kierunki i ten sam wydział na tej samej uczelni to może wtedy jakieś takie karkołomne rzeczy można wykonać, mając chody u dziekana, ale tak to nie.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2014-03-31 12:03:18

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

bart551
 Wysłana - 31 marzec 2014 12:25      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki, wiem przynajmniej na czym stoję.
Czyli nic się nie uda wykombinować

Szkoda 2 lat trochę, no ale może dociągnę do licencjata i jakiś tam papier będzie.

Zaocznie infa na polibudzie to 4 lata (sam inżynier). C***owo, z racji, że już 22 na karku.

Co byś radził. Bo tak myślę:
- zaczynać od października zaocznie infę na polubudzie - 4 lata w najlepszym wypadku
- infa na uniwerku też zaocznie - 3 lata (licancjat), chyba?
- magisterka z infy na uniwerku, po uzyskaniu licencjata z ekonomii (przypuszczam, że zapewnie tylko na Ekonomiczny się dostanę na te magisterskie...)

No chyba, że jakaś podyplomówka w rok na UJ/AGH z infy... Tylko nie wiem ile to warte.

Ehh, te głupie wybory młodości

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 31 marzec 2014 13:29      [zgłoszenie naruszenia]

Jakby co to masz czas bodajże 5 lat na powrót na dane studia - tj. po przerwaniu ekonomii to wszystko, co tam zaliczyłeś - w tym przypadku 2 lata - jest ważne przez okres 5 lat, więc jeśli w tym czasie chciałbyś wrócić, przeszedł jeszcze raz rekrutacje i dostał się na ten sam wydział, to najpewniej przepiszą Ci wszystkie zaliczenia i przeniosą od razu na trzeci rok - ale to tak jak mówiłem - 5 lat. Po tym czasie już to wszystko przepada i de facto musisz zaczynać od nowa.

Co do informatyki to pytanie o tryb - masz zamiar pracować, że idziesz na zaoczne? Jeśli tak to spoko, jeśli nie to nie rozumiem wyboru

Czy uniwersytet czy politechnika - wg mnie lepiej politechnika, ale to już pytaj forumowych informatyków co jest lepsze z perspektywy rynku pracy.

Trzecia opcja nie wchodzi w grę, nie zrobisz magisterki z informatyki po ekonomii, o czym Ci już tu 100 razy ludzie pisali, bo nie ma zgodności programowej między tymi kierunkami na tyle dużej, żeby można je było połączyć w jednym ciągu kształcenia w systemie bolońskim.

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie co chcesz robić w życiu, bo jak zajmować się dziedzinami z szerokorozumianej informatyki to raczej pomysły typu podyplomówka sobie możesz na wstępie wybijać z głowy Podyplomówkę z informatyki to mogą robić osoby, któe studiowały coś bardzo mocno związanego z wykorzystywaniem narzędzi informatycznych i do czegoś potrzebują tylko papieru już z czystej informatyki (ewentualnie chcą się tam doszkolić), bo mają już umiejętności z tego zakresu, potrzebne im na rynku pracy. Druga opcja to jedynie chyba tylko nauczyciele w szkołach, którzy chcą sobie dorobić ucząc dodatkowo informatyki Innej opcji nie widzę, jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, że pracodawca traktuje jak normalnego, pełnoprawnego informatyka kogoś, kto normalnie skończył ekonomię i zrobił roczną podyplomówkę z informatyki

22 lat to jeszcze nie ma tragedii, skończysz to będziesz miał 27-28 czyli nie tak źle, informatyka to nie modeling, żeby wiek przekreślał cokolwiek, zwłaszcza taki Rozumiem, jakbyś miał taki dylemat w wieku 30 lat albo więcej, że nagle byś chciał rzucić wszystko i iść na kierunek z całkowicie innej bajki, ale 22 lata, typie - jak masz jeszcze coś zmieniać i zaczynać od nowa to właśnie teraz

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2014-03-31 13:36:54

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

ohayo
 Wysłana - 1 kwiecień 2014 09:02       [zgłoszenie naruszenia]

A ja proponuję aby się zastanowić, czy faktycznie potrzebujesz studiów aby rozpocząć pracę.

Studia są fajne ogólnie, ale akurat w tym wypadku twarde umiejętności praktyczne, głowa na karku i doświadczenie znaczą więcej, niż dyplom uczelni wyższej.

A papier można zawsze dorobić.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Z ekonomii na informatyka - da się przenieść?

Warto przeczytać: Technikum zaoczne / wieczorowe | Zaświadczenie do WKU | przedmioty => jaki kierunek | Akademia Medyczna Poznań ...jakie progi itp. | kryjaca tania policealna | co tu robić po filozofi? | Czy wyniki matury przychodzą także do szkoły ? | Komunikacja społeczna | AiR | Przyjecie do liceum. | Jaki kierunek studiów wybrać? Vademecum | WSTI na Pawiej w Warszawie | WKU - studia zaoczne | Jakie studia? | Cel klasy informatycznej | Dyplom inż. | petite video tokyo xxx | pierwszy raz z dziewczyna | asics | Audi c5 | petite video 123 xxx | aszy | mercurial | białoruś | counter | uliana senyszyn ukraina | grudka na powiece | studia wojskowe | zdjęcia od 18 lat | bmw 220 tys km | insomaniak | kamery internetowe | gabriela | produktywnosc kasjera | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.