FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2288 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
Zadania z chemii 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zadania z chemii"   

basia969
 Wysłana - 3 czerwiec 2007 18:04        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Hej :)
Z chemii nigdy nie byłam dobra, i chyba nie będę. Mam kilka zadanek na jutro, pozostało więc niewiele czasu i liczę na waszą pomoc. Mogą się one wydawać dla was łatwe, ale byłam chora dwa tygodnie, potem wyjazd ze szkoły na tydzień i zaś kilka dni choroby, a więc mam poważne zaległości.

1. Na podstawie wykresu rozpuszczalności odpowiedz:

Ile gramów jodku potasu znajduje się w 100 g wody w temperaturze 20*C (roztwór nasycony)?

Co się stanie, jeśli ten roztwór ogrzejemy do 40*C?

2. Na podstawie wykresu rozpuszczalności odpowiedz:

Ile gramów saletry potasowej (azotanu(V)potasu) znajduje się w 100 g wody (roztwór nasycony) w temperaturze 70*C?

Co się stanie, jeśli ten roztwór oziębimy do temperatury 10*C?

3. Dane: nienasycony roztwór azotanu(V) potasu. Podaj trzy sposoby, za których pomocą można otrzymać z tego roztworu roztwór nasycony.

4. Dane: nasycony roztwór azotanu(V) srebra(I). Podaj trzy sposoby, za których pomocą można otrzymać z tego roztworu roztwór nienasycony

mrok...
 Wysłana - 3 czerwiec 2007 18:52      [zgłoszenie naruszenia]

3. Dane: nienasycony roztwór azotanu(V) potasu. Podaj trzy sposoby, za których pomocą można otrzymać z tego roztworu roztwór nasycony.

wydaje mi się że to będzie:

-dodać rozpuszczalnika
-podgrzać/oziębić (zależy jak jest z tą rozpuszczalnością - czy rozpuszczalność maleje przy ogrzewaniu czy przy ochładzaniu bo różnie bywa z solami)
-dodać azotanu V potasu

co do reszty pobaw się z tablicą rozpuszczalności a co do ostatniego nie chce mi się myśleć bo nie mam teraz czasu

Skazany na zajebistość :]

INSOMNIA
 Wysłana - 3 czerwiec 2007 21:51      [zgłoszenie naruszenia]

@
1.
2.

Jaja sobie z nas robisz?

Poza tym, naprawdę trzeba być szczególnie uzdolnioną osóbką, aby nie potrafić odczytać danych z wykresu/tabelki.

Mrok: niestety nie.
Te sposoby to:
Odparowanie rozpuszczalnika
Dodanie substancji rozpuszczonej
obniżenie temp. r-ru.

@4 - j/w, ale odwrotnie.

Zmieniony przez - Don quixet w dniu 2007-06-03 21:56:02

G-rajek
człowiek orkiestra
 Wysłana - 3 czerwiec 2007 22:57      [zgłoszenie naruszenia]

mrok OKURVA xDDDD

Jak mamy NIENASYCONY roztwór, to dolanie ROZPUSZCZALNIKA go nie nasyci

co do tego zadania to:

1.dodać azotanu potasu
2.oziębić roztwór
3. ????

Edit: nie zauważyłem że Don Quixet opisał wszystko

Zmieniony przez - G-rajek w dniu 2007-06-03 22:59:56

Człowiek renesansu,Renesans człowieka.
Jak mówię, że wiem, to wiem.Jak nie wiem, to nie mówię, że wiem.

basia969
 Wysłana - 4 czerwiec 2007 07:55      [zgłoszenie naruszenia]

do Don quixet:

Ej, sory, ale napisałam, że nie było mnie w szkole przez miesiąc. A jestem dopiero w I gimnazjum i moja klasa robi to pierwszy raz wiec mam prawo tego nie wiedzieć. Więc lepiej wogóle nie pisz, bo możesz tym kogoś urazić.

Ale dzięki i tak za odpowiedź xD

mrok...
 Wysłana - 6 czerwiec 2007 00:47      [zgłoszenie naruszenia]

o kuuurwaaaa ale kicha, myślałem o odparowaniu a napisałem dolać.. moja mea culpa

Skazany na zajebistość :]

INSOMNIA
 Wysłana - 7 czerwiec 2007 14:47       [zgłoszenie naruszenia]

Basiu: Przykro mi, że Cię uraziłem, ale i tak mam to w dupie, to tylko internet.
Oraz nie ma za co.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Zadania z chemii

Warto przeczytać: Zadanie z matmy jak zapisać? | Chemia analityczna prośba | [MAT] Ciągi pls pomocy !!! | [mat] Punkty wspólne przecinających się okregów | pomoc przy obliczaniu pretow zerowych | Konstrukcje-Kratownica | [mat] wektory - uprość wyrażenie na pt :( | [Fiz] Parasol i skoki do wody pomocy.... | Geometria Wykreslna - dwa rysunki | naucz sie rozniczkowac i całokwac w 20 min;-) | zad. z genetyki | [FIZ] Zadania z termodynamiki gazów | dwa zadania z matematyki, co jest zle? | Olimpiada z chemii- etap I | Fizyka - odbicie idealne | fizyka w łodzi | myjnia | almera tino | legacy | odwoBanie od reklamacji | goBota saleta | seks w akademiku | lepszego zycia diler full | paluch lepszego zycia diler full | maroko | showuptv asi | asia showuptv | dostawca pizzy | sex z siostrą | sex z bratem | warszawski koks | HOT or not | sex zmamą | chyba odchudzić | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.