FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 13892 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
Zadania z fizyki problem 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Zadania z fizyki problem"   

morwin25
 Wysłana - 6 styczeń 2010 18:59        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Wiatm serdecznie mam pwenien problem z zadaniami.
Jestem totalnie zielony na temat fizyki ale niestety musze zrobić te 17 zadań ale nie wiem jakie wzory podstawić.
Czy ktoś chciałby pomóc w udzieleniu wskazówek?
Odpowiedzi na te wszystkie pytania mam ale nie wiem jak wyprowadzic wzory

A to lista zadań:
1.PasaŜer pociągu, poruszającego się z prędkością 15m/s, zauwaŜył, Ŝe drugi pociąg o
długości 210m ( jadący w przeciwnym kierunku) minął go w ciągu 6s. Znaleźć prędkość
drugiego pociągu.
3.Znaleźć czas przejazdu do góry pichura stojącego na schodach ruchomych, jeŜeli wiadomo,
Ŝe przy jednakowej prędkości piechura względem schodów wejdzie on na górę po
schodach nieruchomych w ciągu t1=120s, a po schodach ruchomych w ciągu t2=30s.
4.Znaleźć czas przelotu samolotu między punktami odległymi od siebie o 500km, jeŜeli
prędkość samolotu względem powietrza v1=100m/s, prędkość przeciwnego wiatru,
skierowanego pod kątem α=300 względem kierunku ruchu samolotu, v2=30m/s.
5.Znaleźć prędkość przeciwnego wiatru, jeŜeli podczasruchu autobusu z prędkością v1 =
15m/s krople deszczu, których pionowa składowa prędkości v2=10m/s, tworzą na szybach
bocznych autobusu pasma odchylone od pionu o kąt 300.
6.Samochód porusza się z prędkością v1=25m/s. Na drodze s=40m jest hamowany i zmniejsza
swą prędkość do v2=15m/s. Zakładając, Ŝe ruch samochodu jest jednostajnie zmienny,
znaleŜć przyspieszenie i czas hamowania.
7.Znaleźć prędkość początkową, z którą wyrzucono ciało pionowo do góry, jeŜeli na
wysokości 60m znajdowało się ono dwukrotnie w odstępie czasu 4s. Nie uwzględniać oporu
powietrza.
8.Ciało znajdujące się na wysokości h nad powierzchnią ziemi rzucono pionowo do góry z
prędkością v0 =5m/s. Prędkość końcowa ciała (tuŜ przed upadkiem) wyniosła vk=5m/s.
Wyznaczyć h. Na jaką maksymalną wysokość H nad powierzchnią ziemi wzniosło się
ciało? Ile czasu tc trwał ruch ciała?
9.Ciało rzucono pionowo w dół z wysokości H, nadając mu prędkość początkowa v0=5m/s.
Ciało uderzyło o ziemię z prędkością vk=35m/s. Z jakiej wysokości H zostało rzucone? Ile
sekund trwał ruch ciała? Jaką prędkość v1miało to ciało w chwili, gdy przebyło drogę
s1=H/6?
10.Kamień rzucono pionowo do góry. Mija on punkt A z prędkością v, a punkt B, leŜący 3m
wyŜej niŜ punkt A z prędością ½ v. Oblicz: (a) prędkość v; (b) maksymalną wysokość
wzniesienia się kamienia ponad punkt B.
11.Ciało spada swobodnie na ziemię z wysokości H. Na jakiej wysokości prędkość tego ciała
będzie n razy mniejsza od jego prędkości końcowej? Obliczenia numeryczne wykonaj dla
H=27m i n=3.
12.Układający się do drzemki kot spostrzeg doniczkę przelatującą za oknem, najpierw w górę
potem w dół. Łączny czas, w jakim kot ma doniczkę w polu widzenia wynosi 0,5 s, a
wysokość okna, przez które ją obserwuje jest równa 2m. Jak wysoko nad framugą okna
wzniosła się doniczka?
13.W rzucie poziomomym prędkość końcowa ciała jest n=3 razy większa od prędkości
początkowej. Prędkość początkowa ciała wynosi v0=9,8m/s. Obliczyć wysokość
początkową rzutu.
14. Kula pistoletu wystrzelona poziomo przebiła dwie pionowo ustawione kartki papieru,
umieszczone w odległościach l1=20m i l2=30m od pistoletu. RóŜnica wysokości na jakich
znajdują się otwory w kartkach wynosi h=5cm. Oblicz prędkość początkową kuli.
15. Z wieŜy o wysokości H=10m wystrzelono z prędkością v=100m/s pocisk, pod kątem
α=300 do poziomu. Z jaką prędkością pocisk uderzył o ziemię? Jaki kąt tworzył tor
pocisku z płaszczyzną ziemi? Napisz równanie toru pocisku. Oblicz zasięg rzutu.
16. Lotnik, który leci na wysokości h w kierunku poziomym z prędkościa vx, upuszcza
ładunek, który ma upaść na ziemię w punkcie A. Pod jakim kątem lotnik powinien
widzieć cel w chwili upuszczania ładunku, aby ten spadł w punkcie A? Za kąt widzenia
celu przyjmij kąt pomiędzy kierunkiem poziomym a linią łączącą samolot z celem.
17. Karabin jest wycelowany w tarczę, odległą od niego o s m. Kula trafiła w tarczę d m
poniŜej punktu, w który celowano. Wyznaczyć czas lotu kuli i jej prędkość początkową.

P4tr1ck
 Wysłana - 6 styczeń 2010 19:27      [zgłoszenie naruszenia]

Tutaj to chyba kompletne lenistwo

Wszędzie układamy równania ruchu, najprościej to sobie narysować osie, zaznaczyć strzałkami prędkości i rozpisać.

W większości korzystamy ze wzorów że

x= v*t + a*t^2*1/2
v= a*t
F=ma

żeby to zrozumieć wystarczy przeczytać w obojętnie jakim podręczniku o kinematyce...

Nie umiesz szczęścia zauważyć?
Może za wysoko patrzysz.

Ekspert -

morwin25
 Wysłana - 6 styczeń 2010 19:36      [zgłoszenie naruszenia]

Lenistwo to raczej nie bo naprawdę jestem zielony w tym czytałem juz w kinematyce o tych wszystkich ruchach ale nie wiem jaki wzór gdzie podstawić. Cholera wkurza mnie ta fiza nie mam głowy do tego:(

A możesz mi na przykłądzie pierwszym wytłumaczyc co i jak bo nadal nie wiem o co biega

V_pierwszego pociągu=15 m/s
s=210m
t=6sekund

Wzór
V=S/t

Nie mam pojęcia co mam z tym zrobic.

Wiem, że v_drugiego pociągu wyjdzie 20 m/s
ale nie wiem jak to podstawić

Zmieniony przez - morwin25 w dniu 2010-01-06 19:50:09

Igorcyk
 Wysłana - 6 styczeń 2010 20:20      [zgłoszenie naruszenia]

Prędkość znana + nieznana = długość pociągu/czas mijania

Wyznacz z tego równania nieznaną prędkość

Znawca -

morwin25
 Wysłana - 6 styczeń 2010 20:28      [zgłoszenie naruszenia]

Ok dzieki ale z czego to wynika , że te prędkości mam dodać bo nie do końca czaje to więc dlatego sie pytam.

Igorcyk
 Wysłana - 6 styczeń 2010 20:34      [zgłoszenie naruszenia]

Pociągi jadą na przeciw siebie więc pasażer jednego z nich widzi, że drugi mija go z prędkością równą sumie V1 + V2

Znawca -

P4tr1ck
 Wysłana - 6 styczeń 2010 22:11      [zgłoszenie naruszenia]

1.PasaŜer pociągu, poruszającego się z prędkością 15m/s, zauwaŜył, Ŝe drugi pociąg o
długości 210m ( jadący w przeciwnym kierunku) minął go w ciągu 6s. Znaleźć prędkość
drugiego pociągu.

Względna prędkość pociągów dla pasażera to suma 2 prędkości, tak jakby 2 samochody jechały naprzeciwko siebie z prędkością 50 km/h i się zderzyły to tak samo jakby jeden jechał z prędkością100 i uderzył w nieruchomą ścianę

Jeżeli przebył drogę x w czasie t ze stałą prędkością to wynosi ona V=x/t, a to V jest sumą prędkości, teraz od tego odejmujesz prędkość pociągu pasażera i masz prędkość drugiego pociągu (właściwie to szybkość)

Może za wysoko patrzysz.

Ekspert -

zbys
Elektronika
 Wysłana - 8 styczeń 2010 23:28      [zgłoszenie naruszenia]

A gdyby szybszy pociag wyprzedzal wolniejszy, to wtedy oczywiscie odejmujesz predkosci.

Aha i jak by ktos chcial wiedziec gdzie pociagi sie wyprzedzaja, to w Trojmiescie kolejka elektryczna czesto wyprzedza dalekobiezne na sasiednich torach.

Zmieniony przez - zbys w dniu 2010-01-08 23:29:26

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Kościół NIE jest po to by pomagać biednym - jest po to aby pomagać w ich zbawieniu!

Specjalista -

P4tr1ck
 Wysłana - 9 styczeń 2010 00:50      [zgłoszenie naruszenia]

"Aha i jak by ktos chcial wiedziec gdzie pociagi sie wyprzedzaja, to w Trojmiescie kolejka elektryczna czesto wyprzedza dalekobiezne na sasiednich torach. "

NIe ma to jak szybka SKMka

Może za wysoko patrzysz.

Ekspert -

kierowca45
 Wysłana - 16 kwiecień 2010 16:37      [zgłoszenie naruszenia]

Witam , też proszę o pomoc. Mam problem z tymi zadaniami
1.Na równi pochyłej o kącie alpha = 30 utrzymywane jest w spoczynku przez siłę zewnętrzną Fzewn ciało o masie m=60 kg . współczynnik tarcia wynosi f=0,2. wyznaczyc :
a) minimalną i maxsymalna wartość F zewn , przy ktorej ciało bedzie jeszcze spoczywało na równi.
b)przyspieszenie a1 ciałą , gdy usuniemy siłę zewnętrzną .
c)przyspieszenie a2 ciałą gdy przyłożymy do niego siłe zewnętrzną Fzewn=2Fmax .
2. Ciało rzucono pionowo w dół z wysokości H, nadając mu prędkość początkową v0 = 5m/s. Ciało uderzyło o ziemię z prędkością vk =35 m/s. Z jakiej wysokości H zostało rzucone? Ile sekund trwał ruch ciała? Jaką prędkość v1 miało to ciało w chwili, gdy przebyło drogę s1 = H/6?

P4tr1ck
 Wysłana - 16 kwiecień 2010 17:24      [zgłoszenie naruszenia]

Zad 1. a

Ciało jest w spoczynku więc siły się równoważą, rozpatrujemy składowe w kierunku ruchu

T=m*g*f*cos(@) tarcie
Fs=m*g*sin(@)

wypadkowa siła równa 0, mamy 2 przypadki tarcia które raz będzie skierowane w jedną raz w drugą stronę

Fzew1 + T - Fs = 0
Fzew2 - T - Fs = 0

z tych równań wyznaczamy siły zewnętrzne

Fzew 1 = m*g*[sin(@)-f*cos(@)] Fzew minimalna
Fzew 2 = m*g*[sin(@)+f*cos(@)] Fzew maksymalna

Zad 1 b

sila wypadkowa to m*a
F=Fs-T

m*a=m*g*sin(@)-m*g*f*cos(@)
a=g*sin(@)-g*f*cos(@)

c)przyspieszenie a2 ciałą gdy przyłożymy do niego siłe zewnętrzną Fzewn=2Fmax .

Nie wiem w którą stronę ją doczepimy, jeśli przyjąć że kierunek w dół równi jest dodatni to

Fmax+Fs-T=m*a

a jeśli siłę przyłożymy w odwrotnym kierunku to

Fs-T-Fmax=m*a

podstaw sobie wzory, jeśli a wyjdzie ujemne to ciało porusza się do góry

2. Ciało rzucono pionowo w dół z wysokości H, nadając mu prędkość początkową v0 = 5m/s. Ciało uderzyło o ziemię z prędkością vk =35 m/s. Z jakiej wysokości H zostało rzucone? Ile sekund trwał ruch ciała? Jaką prędkość v1 miało to ciało w chwili, gdy przebyło drogę s1 = H/6?

możemy sobie zapisać równanie ruchu przyjmując za punkt zerowy ziemię

y(t)= H - v0*t - g/2 * t^2

H wysokość początkowa, v0 prędkość początkowa
minusy bo wektory są skierowane przeciwnie do osi

to samo możemy zapisać dla prędkości

v(t)=-v0-g*t
prędkość jest ujemna bo skierowana przeciwnie do osi, ale i tak będzie nas interesowała wartość a nie kierunek więc będę się posługiwał wartością bezwzględna

mamy daną prędkość końcową vk, dzięki której obliczymy czas lotu

Vk=v0+g*t
t=(vk-v0)/g

podstawiając ten czas do równania pierwszego otrzymujemy początkową wysokość

Jaką prędkość v1 miało to ciało w chwili, gdy przebyło drogę s1 = H/6?

Tutaj trzeba wstawić wartość h/6 jako nasze zadane y(t) w pierwszym równaniu i rozwiązać równanie kwadratowe względem czasu, pamiętając żeby odrzucić ujemny czas

Następnie wstawiamy ten czas do równania na prędkość i mamy szukaną wielkość.

Zmieniony przez - P4tr1ck w dniu 2010-04-16 17:36:15

Może za wysoko patrzysz.

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Zadania z fizyki problem

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: potęgi pierwiastki i nie tylko.... ;( | Fiolet i czerwień w pryzmacie. | Dziwne zadanie .... z prawdopodobieństwa chyba | [geo] Obcokrajowcy w okolicach Lublina. | [F] rzut | Pasowość krajobrazów w Polsce | ultrafiolet | skany ćwiczeń z biologii | chemia! | Fizyka Relstywistyczna....... | Matematyka - wielomiany | Statystyka | [mat] 2 zadanka | ekologia | [fiz] równia pochyła:( | Pilnie zadanko z FIZYKI | lay s | masaz stop | nie dla os? ? ???? ?b | tatuaże u kobiet | kobiet | badanie nasienia | przeznaczenie | przeznaczenie karma | motyw A>mierci w literaturze | pull and push | nie daje piersi | pear phone | golf marynarka | macready | Spodnie pumpy | rejczel | wisA,a | komornicza | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.