FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 630 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Zadanie z ekonomii 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zadanie z ekonomii"   

marok16
 Wysłana - 18 wrzesień 2009 15:26        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mam problem z zadankiem, niby je rozwiązałem, ale nie jestem do końca pewny wyników. Oto
ono:

Masz 25 lat i oczekujesz przejścia na emeryturę po 40 latach pracy. Uczestniczysz w
programie emerytalnym, który pozwala Ci zainwestować 2 tys. dol. rocznie, a wszystkie
dochody są zwolnione z opodatkowania. Oblicz wartość końcową funduszu emerytalnego po 40
latach, zakładając następującą alokację zasobów:
a)80% długoterminowych obligacji rządowcyh, 20% akcji zwyczajnych dużych spółek
kapitałowych
b)50% długoterminowych obligacji rządowych, 50% akcji zwyczajnych dużych spółek
kapitałowych
c)20% długoterminowych obligacji rządowych, 80% akcji zwyczajnych dużych spółek
kapitałowych

Długoterminowe obligacje są oprocentowane średnio 6% w skali roku, a akcje spółek
kapitałowych - 10%. Będę wdzięczny za rozwiązania.

skowix
 Wysłana - 18 wrzesień 2009 17:35      [zgłoszenie naruszenia]

Zakladajac, ze odklada na koniec kazdego okresu to do zadania stosujesz tylko wzor na FV renty platnej z dolu. Wartosc koncowa to dla kazdego podpunktu suma FV dla obligacji oraz akcji.
Jak mi sie cos pochrzanilo to niech ktos poprawi, bo mat. finansowa to mialem juz jakis czas temu;)

marok16
 Wysłana - 19 wrzesień 2009 21:03       [zgłoszenie naruszenia]

Przyznam, ze liczyłem z PVA.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Zadanie z ekonomii

Warto przeczytać: PILNE JAK SQR..SYN | solarium... | Legitymacja studencka- co grozi | Fundusze inwestycyjne | Ile czasu wyrok w papierach? | Ile czasu wyrok w papierach?????? | szkoła zaoczna, matura i wojsko | Sprawiedliwości | Co to oznacza ??? | Fałszywe dane | Do znawców podatków | biznes do 30 000zl | oddalenie apelacji? | zaklocanie porzadku | mienie przesiedlencze | <<niemieckim samochodem po polskich drogach>> | wpływ wojny na psychike człowieka | plagiat | jak zbc cicho szybe w plastikowych drzwiach | praca licencjacka | pistorius | bandog | zxp | drink z koleżanką | zxp88 | grand | obrzydliwe | colineczka | ralph lauren vaughn canvas | fisting | zywy rap | postanowienia noworoczne | agencje pracy | testaviron | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.