FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1652 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Zakupy za granicą 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zakupy za granicą"   

Beny_S
 Wysłana - 20 marzec 2005 11:36        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Chciałbym pojechać do niemiec i pokupować sobie troche sprzętu elektronicznego itp. Ale głównie od osób prywatnych, na bazarze, na giełdzie. Oczywiście mogę sporządzić jakieś umowy kupna sprzedarzy.
I teraz co dalej. Jak dojade do chaty bez kontroli to looz.
A jak bede miał kontrole to co wtedy?

(Bo jak bym kupował na firme to wszystko jasne, mam fakture i w Polsce musze zapłacić podatek.)

Trzeba rosnąć

Tommygun
 Wysłana - 20 marzec 2005 13:24      [zgłoszenie naruszenia]

na swoje potrzeby w ilościach nie wskazujących na cel handlowy to możesz nawet i tirem z elektroniką przyjechać, ceł jużnie ma na granicach wewnętrznych, dopóki tym nie handlujesz to o vat się nie martwisz

Specjalista -

Beny_S
 Wysłana - 20 marzec 2005 13:29      [zgłoszenie naruszenia]

Oj majster, właśnie o to chodzi ze jak masz większą ilość sprzętu np. po 3 sztuki to wiadomo że to jest na handel.

Trzeba rosnąć

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 20 marzec 2005 15:18      [zgłoszenie naruszenia]

he?

Znawca -

curf
 Wysłana - 20 marzec 2005 17:40      [zgłoszenie naruszenia]

Czegoś tu nie rozumiem :
A więc jak ma być?
Czy - "pokupować sobie troche sprzętu"
Czy - "jak masz większą ilość sprzętu np. po 3 sztuki to wiadomo że to jest na handel"

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Beny_S
 Wysłana - 20 marzec 2005 18:33      [zgłoszenie naruszenia]

No dobra che kupić sprzęt, część dla mnie a część dla znajomych.

Trzeba rosnąć

curf
 Wysłana - 20 marzec 2005 19:12      [zgłoszenie naruszenia]

Wprawdzie teraz podałeś jeszcze inny cel, ale dajmy sobie spokój celowi wyjazdu!
Powiem Ci tak: musisz uwzględnić fakt, że na granicy możesz przy okazji kontroli być oceniony - jaki charakter mają przywożone przez Ciebie rzeczy tzn. czy na własny użytek czy np. do handlu. Ponieważ nie sposób jest wytyczyć precyzyjną granicę między tymi sytuacjami, więc będziesz zdany na interpretacje celnika. A nie musze Ci chyba dodawać, że gdyby doszło do oceniania sprawy np. przez sąd to Twoje argumenty w stosunku do argumentów celnika będą raczej na straconej pozycji?

Specjalista -

Beny_S
 Wysłana - 20 marzec 2005 19:39      [zgłoszenie naruszenia]

Ok. Przjmijmy ze te rzeczy będą na handel, na granicy będę miał kontrole, będę miał umowy kupna sprzedarzy na minimalne kwoty.
Co w takiej sytuacji?

Trzeba rosnąć

curf
 Wysłana - 20 marzec 2005 19:44      [zgłoszenie naruszenia]

Urząd Celny powiadamia Twój Urząd Skarbowy, że wwozisz towar na handel i ... raczej nieciekawa sprawa (finansowo - rzecz jasna!)

Specjalista -

Beny_S
 Wysłana - 20 marzec 2005 20:09      [zgłoszenie naruszenia]

Jakieś konkrety?

Trzeba rosnąć

curf
 Wysłana - 20 marzec 2005 20:23      [zgłoszenie naruszenia]

Konkrety będziesz miał jak bedziesz wwoził!
US określi Ci skale Twojej działalności handlowej na podstawie wwożonego towaru. Nie przypominam sobie tylko jaki okres "handlu" w takich sytuacjach jest przyjmowany.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Zakupy za granicą

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: SAMOOBRONA - dozwolone granice | Ekonomia - o co chodzi z tym? | Najlepszy produkt | Specjalne warunki zatrudniania | PROSTACKIE, TANIE CHWYTY PiS | konto w banku internetowym-ktore wybrać | URLOP! | Nowa inicjatywa - walka z korupcją czyli zbieramy haki | Najlepszy premier 3 RP | Krókie pytanie | Komornik i komórka | jak pozbyć się ojczyma? | Ptasia Grypa - czyli o co chodzi ? | ubezpieczenie na samochod | nieskonczona szkola = wyjazd = wosjko?? | rynek warzyw | martyna wojciechowska | śmierci | śmierć | malaMerlin | merlin | jasło | pierdoia | jennifer walcott | ))O(( | carly wrenn | O | Anna Hoksa | konto bankowe | perfumeria | zwrot butelek | herminia | opowiadanie erotyczne | opowiadanie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.