FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8777 razy ¬
 
ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Zanim odpowiesz na postawione pytanie... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zanim odpowiesz na postawione pytanie..."   
 
mlkv
 Wysłana - 1 kwiecień 2009 12:45        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Pozwalam sobie sporządzić i podwiesić po niedawnej nominacji na moda.

Dział prawo i ekonomia ma pewną specyfikę. Ludzi którzy zadają tu pytania zapewne nie stać na pełną, profesjonalną pomoc prawną i dlatego zwracają się do nas. Nie jest natomiast wykluczone że w oparciu o udzieloną tu odpowiedź/odpowiedzi podejmą decyzje które będą miały wymiar pieniężny.

Proszę zatem, w sytuacji gdy w danym temacie pojawia się pytanie, o potraktowanie odpowiedzi na nie jako porady prawnej.

Oznacza to że odpowiadać należy możliwie zgodnie z prawdziwym stanem prawnym, zaś na poparcie swoich stwierdzeń powoływać podstawy - najlepiej w formie wskazania odpowiedniej, obowiązującej ustawy, rozporządzenia, itp. wraz z adresem jej publikacji ( Dziennik Ustaw, Monitor ). Jeśli ktoś ma ochotę wklejać tekst przepisów - tym lepiej. Kiedy nie jesteśmy w stanie podać podstawy prawnej w sposób przejrzysty postarajmy się wskazywać to w tekście: np. "Ja uważam że wynika to z tego a tego" albo "kolega który się zna powiedział". Pozwala to na szybkie wartościowanie różnych wypowiedzi w temacie przez autora zapytania.

Proszę równocześnie o powstrzymanie się od odpowiedzi w których nie powołujemy podstawy prawnej, a rozstrzygamy problem tonem wyroczni.

Jest to prawdziwa plaga, a często stanowi tylko powtarzanie pewnych nieprawdziwych mitów i legend, np: rzekomy zakaz noszenia noża jakiejś długości, kwalifikowanie znajomości sztuk walki jako użycia niebezpiecznego narzędzia w bójce itd.

Z uwagi na ostatnie wypowiedzi w dziale uzupełniam niniejszy post o rzeczy zdawałoby się oczywiste.

Proszę o powstrzymanie się od udzielania osobom zagrożonym odpowiedzialnością karną "porad" w których jednoznacznie wskazuje się im, jaką sąd wymierzy karę za dane przestępstwo. Oczywiście, są pewne utarte schematy - np. wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu za pierwsze skazanie ze 158 K.K. - ale nigdy nie wiemy w jakim humorze skład sędziowski usiądzie danego dnia do stołu. Pobudzanie w osobie ktorej grozi surowa odpowiedzialność poczucia pewności kary lub jej braku jest okrutne i niewskazane.

Ponadto proszę również o powstrzymanie się od publicznego udzielania "porad" w których sugerujemy pytającym popełnianie przestępstw.

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2009-08-13 09:49:22
______________________________
 
"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
 
ostr18
 Wysłana - 19 grudzień 2012 01:01      
 Usunięta przez mlkv za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

 
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Zanim odpowiesz na postawione pytanie...