FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2912 razy ¬

Informacje tutaj przedstawione są opiniami użytkowników i dają co najwyżej ogólną wiedzę o problemie. Nie mogą zastąpić profesjonalnej porady lekarskiej. Forum służy do wymiany poglądów i doświadczeń, w żadnym wypadku nie może być podstawą do samodiagnozy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie stanu zdrowia/przebiegu leczenia należy zwrócić się po poradę do lekarza. Tylko porada lekarska oparta na osobistym zbadaniu pacjenta, wywiadzie chorobowym i badaniach dodatkowych gwarantuje postępowanie bezpieczne, takie, które może dać pożądany efekt leczniczy.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Zdrowie
Zapalenie najądrzy? Ilość antybiotyków... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zapalenie najądrzy? Ilość antybiotyków..."   

Enriir
 Wysłana - 3 sierpień 2012 22:18        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Wylądowałem z bólem prawego jądra na Urologii. Zrobiono mi USG, dwa razy, posprawdzano co i jak, wypisano do domu, z wizytą kontrolną za 4 dni.

Na wypisie napisane mam tak:

Cipronex 2x1 op.2, Dotur 2x1 op.2, Diclac 0,1 2x1 tab.

No i się teraz zastanawiam czy to trochę nie przesada?

Wyszły mi w badaniu torbiele, po stronie prawej dwie śr. do 4,5 mm, po stronie lewej śr. 3mm. Wokół prawego najądrza płyn. Podczas próby Valsalvy uwidoczniły się poszerzone do śr. 3mm naczynia żylne. Kształt, wielkość, echogeniczność i unaczynienie jąder w normie. Nie stwierdza się wzmożonego ukrwienia w obrębie najądrzy.

Nie powiedziano mi, co mi jest, wiec strzelam, że pewnie zapalenie najądrzy.

No ale wracając do leków:

Cipronex mam w dawce 500 mg, wiec w ciągu jednego dnia biorę 2x500 mg.
Dotur mam w dawce 100 mg i też biorę go dwa razy dziennie.

Czy to nie za duża dawka antybiotyku? 1 g Cipronexu dziennie i jeszcze jeden antybiotyk dodatkowo?

Polećcie mi coś osłonowego, jakieś rady jak chronić żołądek, wątrobę? Zajadę się tymi antybiotykami. Miesiąc temu brałem przez 20 dni metronidazol, wiec i tak pewnie mój żołądek i wątroba mają dość. Jakieś leki przeciwgrzybiczne?

Czy zamiast Diclacu mogę brać coś innego przeciwbólowego?

Czy mam połykać obydwa antybiotyki naraz? Bo z tego co rozumiem to mam brać rano i wieczorem.

Antybiotyki dostałem na 10 dni.

Zmieniony przez - Enriir w dniu 2012-08-03 22:25:14

Skarbowy
 Wysłana - 4 sierpień 2012 09:15      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieci będziesz planował? To bier co ci dali i nie narzekaj. Lepiej pobrać teraz trochę więcej antybiotyku niż potem lecieć do androloga i miauczeć, że ruchasz i nic z tego.

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Znawca -

Enriir
 Wysłana - 4 sierpień 2012 19:09      [zgłoszenie naruszenia]

Będę planował. Masz rację, lepiej to "zjeść" i mieć spokój. Po prostu przez ostatni rok zjadłem więcej antybiotyków niż przez całe życie i lekko mnie martwi stan mojego żołądka i wątroby. Nic, nie ma co narzekać.

Tylko niech mi ktoś odpowie na dwa pytania:

1. Czy oba antybiotyki mam łykać od razu? Bo łykam o 19 i zastanawiam się czy np. o 19 jeden, a o 19.30 drugi czy to nie ma znaczenia?

2. Czy mogę brać Essentiale Forte w czasie antybiotykoterapii czy dopiero po jej zakończeniu?

INSOMNIA
 Wysłana - 4 sierpień 2012 20:07      [zgłoszenie naruszenia]

1. Nie ma, o ile oba antybiotyki będą łykane w równych odstępach czasu.
2. Bez znaczenia, bo raczej nie potrzebujesz, ale jak ci robi dobrze na psychę, to łykaj.

Ogólnie - przez okres kuracji wstrzymaj się z opalaniem i nie jedz produktów mlecznych w okolicach przyjmowania dawek.

Enriir
 Wysłana - 4 sierpień 2012 20:23      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki wielkie.

Enriir
 Wysłana - 5 sierpień 2012 14:48       [zgłoszenie naruszenia]

Chyba mam problem. Dziś jest 3 dzień brania tych antybiotyków, ale rano przy myciu zauważyłem, że spuchły mi te nasieniowody/najądrza. Są dużo większe niż zwykle i jakby zbite/twarde.

Zawijać się znów do szpitala czy to normalne?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Zapalenie najądrzy? Ilość antybiotyków...

Warto przeczytać: Brzuch | Uderzenie | POT !!!!1111111problem w h | Jak / szybki sposob na pare cm w pasie | Złamanie kostki przyśrodkowej | chore gardło = ropa => odór | Kręci mi się w głowie | hartowanie ciała | Bioprazol | Problem z członkiem! | Sraczka! już nie wytrzymuje | Rozstepy | sen | Problem z barkiem . | karnacja | co jest!? | przyjaźń męska | sex według religii | agnieszka rogoz mielec | kontroler ruchu lotniczego | durex podróbki | brudna kokaina | ból penisa | operator | zakazane | kiedy mam podpis w urzedzie pracy zarejestrowanych | city | paczka pocztapolska 0025900773308746086 | karolina pachniewicz | testy policja | playboy kwiecien 2014 | KURTKA WIOSENNA | wędzideł krak | dwa światy naga sesja | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.