FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2180 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Zawyżanie faktur - okradanie państwowych pieniędzy? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zawyżanie faktur - okradanie państwowych pieniędzy?"   

pracownik1
 Wysłana - 21 grudzień 2010 23:18        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Pracuję w szkole jako zwykły nauczyciel, ale prowadzę także księgę inwentarzową i w związku z tym prawie wszystkie faktury za dokonane zakupy przechodzą przez moje ręce. Przez ostatnie kilka miesięcy do szkoły zakupiono pokaźną liczbę mebli z jednego salonu meblowego. W tym samym dniu, kiedy otrzymałem faktury do wpisania do księgi obejrzałem ceny poszczególnych mebli na stronie internetowej salonu, który nam je sprzedał. Dostrzegłem, że ceny prawie każdego zakupionego przez nas mebla są od 100 złotych nawet do 800 złotych wyższe niż te na stronach sklepu. Co więcej sklep informuje, że przy dokonaniu większych zakupów klient może liczyć na rabat. My tych mebli kupiliśmy chyba ze 100 sztuk. Wszystkie faktury są przyjęte i podpisane przez dyrektorkę. Na początku podejrzewałem ją o niegospodarność. Obecnie podejrzewam, że w porozumieniu z kierownikiem salonu - który okazało się jest jej dobrym kolegą - kradnie. Oczywiście zwróciłem jej uwagę na te ceny. Ponadto pokazałem strony internetowe i cenniki salonu meblowego. Na początku kobieta się bardzo zmieszała i zaniepokoiła, ale wkrótce dała mi jasno do zrozumienia, że mam się nie wtrącać w nie swoje sprawy. Jest dla mnie obecnie bardzo nieprzyjemna, a moim zdaniem powinna mnie całować w tylną część ciała, za to, że siedzę cicho. Podpowiedzcie mi, na jakiej zasadzie mogą obie strony czerpać zyski z tego procederu. No i co ja mam robić? Wolałbym oczywiście spokojnie pracować i nie zwracać na to uwagi, ale zachowanie dyrektorki wobec mnie coraz bardziej mnie irytuje. Dodam, że kobieta jest dość wpływowa w środowisku (ma znajomości), a ponadto ma silny i porywczy charakter. Obawiam się także, że po jakimś czasie prokurator zapyta mnie, dlaczego nie zgłosiłem zawiadomienia o przestępstwie, skoro wiedziałem, że je popełniono. Boję się, że dyrektorka zacznie mścić się na mnie, kiedy poczuje się w miarę bezpieczna. Na wszelki wypadek kseruję faktury, chociaż i tak wszystkie ceny wpisuję do księgi inwentarzowej. Zacząłem się już zastanawiać, czy ja czasem nie uczestniczę w przestępstwie.

mlkv
 Wysłana - 21 grudzień 2010 23:30      [zgłoszenie naruszenia]

1. Za bardzo się srasz. Prawnego obowiązku składania powiadomień o przestępstwie nie ma. Pomocnictwa w sprawie nie widzę.

2. "Podpowiedzcie mi, na jakiej zasadzie mogą obie strony czerpać zyski z tego procederu." - najprawdopodobniej ( Polska ) na prostego chama, czyli szkoła przepłaca o 1/10 za każdy mebel, a różnicę zainteresowane strony ( dyrektorka i jej kolega ) biorą do kieszeni dzieląc różnicę w sposób jaki sobie ustalili.

Alternatywnie są 2 zestawy faktur w obrocie, Ty widzisz te prawdziwe, w salonie są te fałszywe. Ale raczej przychylam się do stanowiska pierwotnego.

3. O ile dyrektorka nie zacznie walić jakiś ostrych fochów to proponuję zostawić sprawę ( chyba że jesteś z tego gatunku, który odczuwa przyjemność raportując każdego i wszystkich ). Jak zacznie przeginać - męska rozmowa żeby dała Ci spokój.

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2010-12-21 23:30:44

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

Paul_Finch
 Wysłana - 21 grudzień 2010 23:40      [zgłoszenie naruszenia]

proponuję zostawić sprawę
^Nie rusza Cie fakt że ludzie kradną publiczne pieniądze które dostają z naszych podatków(w tym także i twoich)?

mlkv
 Wysłana - 21 grudzień 2010 23:44      [zgłoszenie naruszenia]

^^ W niewielkim stopniu.

I co w związku z tym?

Ekspert -

Paul_Finch
 Wysłana - 21 grudzień 2010 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

I co w związku z tym?
Nic, ale sądziłem że wy, prawnicy, dążycie do tego żeby takie osoby karać, bo każdy proces to dla was zysk.

mlkv
 Wysłana - 21 grudzień 2010 23:55      [zgłoszenie naruszenia]

W opisanym powyżej przypadku zysk będzie miał ewentualny adwokat pani dyrektor i jej kolegi, co najwyżej, a przy tej kwocie ( circa 10k ) to będą jakieś niewielkie pieniądze. Nawet jakby powiadamiający chciał, to w tej konkretnej sprawie poza rolę świadka nie wykroczy i swojego adwokata nie będzie miał okazji zatrudniać.

O ile oczywiście dojdzie do sprawy, bo może się już okaże na etapie postępowania przygotowawczego, że pani dyrektor i pani prokurator mają córeczki w jednej szkole tańca, w związku z tym umorzenie z art. 17 kpk i szybkie rozwiązanie umowy o pracę z panem powiadamiającym z powodu rażącego naruszenia obowiązków.

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2010-12-21 23:58:01

Ekspert -

Paul_Finch
 Wysłana - 22 grudzień 2010 00:11      [zgłoszenie naruszenia]

Yhym, czyli jednak wciąż mam wizję idealnego świata w którym przestępcy są karani a uczciwi ludzie są szanowani i nie grozi im zwolnienie z pracy.
Dzięki za przedstawienie swojego punktu widzenia.

mlkv
 Wysłana - 22 grudzień 2010 00:24      [zgłoszenie naruszenia]

^^ To powyższe to sarkazm?

Ja gościa szanuję, natomiast uważam, że jak ruszy z krucjatą na białym koniu przeciwko tym ludziom to skończy wyruchany w kakał.
Jeśli już ma zamiar to robić, to niech chociaż zapewni sobie wcześniej inne od tej szkoły źródło utrzymania.

Ekspert -

baruch
 Wysłana - 22 grudzień 2010 00:28      [zgłoszenie naruszenia]

Edit: albo napiszę w lepszym stanie psychofizycznym, bo rady na półśpiąco to żadne rady.

Zmieniony przez - baruch w dniu 2010-12-22 00:32:02

brak czasu

Specjalista -

Paul_Finch
 Wysłana - 22 grudzień 2010 00:36      [zgłoszenie naruszenia]

^^ To powyższe to sarkazm?
Bynajmniej.

mlkv
 Wysłana - 22 grudzień 2010 00:42      [zgłoszenie naruszenia]

Dla Mnie jest oczywiste, że ten facet ( autor ) się boi, mniej więcej po równo ewentualnych konsekwencji nie zgłoszenia tego "przekrętu" ( brak takowych ) oraz tego co zrobi "pani dyrektor" albo prewencyjnie albo po tym jak on sprawę zgłosi. I tylko dlatego napisał posta.

Ponadto jest dla Mnie oczywiste, że pani dyrektor już z kimś konsultowała ten "problem", co wynika z ewolucji jej zachowania od "pełno w gaciach" po "Ja ci robaku pokażę". Czyli zapewne otrzymała zapewnienie, że w "razie czego sobie poradzą"

Wreszcie, w kraju zwanym Polską, wyrzucenie nauczyciela dyscyplinarnie za jakąś pierdołę jest dużo łatwiejsze od usunięcia dyrektora za coś poważnego.

W skrócie, najbardziej prawdopodobny scenariusz pójścia na całość w tej sytuacji ( zgłoszenie na prokuraturę ) to długotrwałe postępowanie przygotowawcze, wynik którego będzie niepewny, zaś w trakcie którego Autor przypadkowo traci pracę bo od dłuższego czasu były z jego zachowaniem w pracy problemy o których nikt z grzeczności mu wcześniej nie mówił.

W Polsce żaden "whistleblower protection act" nie obowiązuje.

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Zawyżanie faktur - okradanie państwowych pieniędzy?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Pomóżcie zdać egzamin z ekonomiki budownictwa! | Mały dylemat?? | Forum i/lub kanal IRC traktujacy o GIELDZIE | paszport dla dziecka | fundusz emerytalny po raz enty | Delegacja zagranicza | Prawa i obowiązki pokrzywdzonego w postępowaniu przygotowawczym | Prawa i obowiązki podejrzanego w postępowaniu przygotowawczym | zakupy przez internet a reklamacja | Carrefour zwrot kasy w okresie testowym | urzad skarbowy | Zmiana nazwiska | Srodek trwały | Sprzedaz nielegalnych fajek | wybory , głosy ,głosowanie | Umowa o dzieło/zlecenie na sztukę. Prosba! | Artystyczne interpretacje powstań narodowych w literaturze i malarstwie | nauczycielki | brochacka | młodzi faceci | tora tora tora | dokumentalny | pułtusk | chemia książki do nauki | łatwe w poznaniu | łatwe laski w poznaniu | adidas active bodies | jerzy hadyk emocje8 | jerzy hadyk emocje8 | jerzy hadyk emocje8 | sandra walter | tvn | ananasy z mojej klasy | magda mołek | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.