FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2934 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Zazdrość i zawiść 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zazdrość i zawiść"   

Inanna
 Wysłana - 27 grudzień 2004 09:52        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

"żadna rewolucja społeczna nie byłaby możliwa bez zawiści jednej grupy społecznej wobec drugiej, której lepiej się powodzi."

czy zgadzacie sie z tym twierdzeniem ?? ja uważam że zazdrość jest nieodłącznym uczuciem jakie towarzyszy człowiekowi przez całe życie ...zaczynając od wieku dorastania , jednak nie jestem pewna czy rewolucja społeczna nie może zaistnieć bez niej ...

Methos
 Wysłana - 27 grudzień 2004 10:22      [zgłoszenie naruszenia]

tak zgadzam się ze jest (ale raczej z jednym czynników)...

ot zazdrość, brak czegoś u siebie, a dostrzeganie tego u innych (jak to nektórzy mówią - "niesparwiedliwość"/"nierówność"), w wielu osobach budzi chęć posiadania...

i to zalzey od tego co przyjmiemy za czynnik ktory chcemy posiaść i w jaki spsoob zaangazujemy w to pozostałych ludzi... czy zazdrość obejmie tylko nas czy też i innych

Zazdrość.. ma ogromne pole do popisu.. od rzeczy materialnych, przez niematerialne
(przyklady : dom, wygląd, pieniądze, uczucia, władza, itd.)

chyba wszystko moze byc przedmiotem zazdorsci... bo zawsze znajdzie sie ktoś kto tego nie ma...

A przyklady tej nierówności (poniekąd jakis tam czynnikiem w tym wszytskim moze byc - zazdrość) i powstających potem z nich rewolucji mamy w historii

Zmieniony przez - Methos w dniu 2004-12-27 10:23:15

Ekspert -

Redred1
 Wysłana - 27 grudzień 2004 13:31      [zgłoszenie naruszenia]

poniekad zazdrosc moze byc ogromna motywacja moze wlasnie dlatego cos takiego istnieje...

[http://www.hadyk.pl]

[http://www.alanhadyk.pl] - webdesign , 3d , identity , logo , identyfikacja wizualna

Filek1234
 Wysłana - 27 grudzień 2004 13:53      [zgłoszenie naruszenia]

mi sie zdjae ze duzo zawdzieczamy zazdrosci bo gdyby nie ona to nie chcielibysmy osiagnac cos lepszego od tego co maja inni i zostalibysmy na pewnym pozioomie a tak siwat ciagle idzie naprzod

waidomo nie wchodzi na to tylko zazdrosc ale kasa itp ale napewno w jakism stopniu i to ne malym dzieki zazdrosci

Przyjazn najwazniejsza rzecz w zyciu
Kikaj :-)[www.polskieserce.pl]

Wieruszka
 Wysłana - 2 styczeń 2005 11:45      [zgłoszenie naruszenia]

A ja mysle, ze zazdrosci zawdzieczamy jedynie niepokoj, nienasycenie, konflikty, wojny. Nastawienie na posiadanie, sila rzeczy prowadzi do antagonizmow miedzy ludzmi. Jezeli posiadanie okresla moja tozsamosc, "jestem tym, co posiadam", narzuca to na mnie obowiazek ciaglego zdobywania, potem strachu o to co zdobylam, potem ochrony tego. Nie moge sie tym cieszyc, gdyz przepelnia mnie mysl, ze moge to utracic.

Zazdrosc o to co maja inni kaze mi rywalizowac, odbierac sila, pograzac sie w komplekasach, nienawidziec. Lakne, pochalaniam i nie znajduje punktu nasycenia, bo konsupcja nie wypelni wewnetrznej pustki, samotnosci, smutku. Taka postawa nie jest budujaca, nie prowadzi do zmian jakosciowych...taka postawa niszczy.

Owszem w procesie zazdroscci, chciwosci powstaja jakies dobra, dokonuje sie postep, ale brakuje radosci ze wspolnego konsumowania tego, z dzielenia sie tym. Nigdy sie nie dowiemy, jak by to bylo gdyby ludzie umieli sie dzielic, wspoltworzyli, wspolpracowali. Dzielenie czegos z kims, daje ogromna radosc. Przekonujemy sie o tym bedac na koncercie, w dyskotece, uprawiajac milosc, uczestniczac w jakims waznym dla nas rytuale.

Nigdy sie nie dowiemy jak by wygladalo spoleczenstwo, gdyby bylo pozbawione chciwosci, zazdrosci. Do czego by doszlo, jakie wartosci by osiagnelo, co by wspolnie stworzylo?

tommy098
 Wysłana - 2 styczeń 2005 12:43      [zgłoszenie naruszenia]

zazdrosc sama w sobie nie jest niczym zlym dopoki nie przeksztalci sie w zawisc, wielu z nas patrzac na samochod sasiada czy kogos innego mysli sobie: chcialbym miec takie cacko i wszystko jest ok jesli na tym etapie sie poprzestanie, jest o wiele lepiej jesli zaczynamy cos robic w zgodzie z ogolnie przyjetymi normami aby posiadac ten samochod np rozwijamy sie szukamy lepszej pracy ale...zle sie dzieje gdy z owej zazdrosci robimy wszystko w mysl zasady : ja nie mam to ty tez nie bedziesz miec. Wiec jesli mialbym odpowiedziec na pytanie zawarte w temacie to : tak zgadzam sie jednak z zastrzezeniem odnosnie jednostek ktorych dobra materialne nie pociagaja

WNUCZKU PYSZNY DŹEMIK !!!!!!
TO Z BIEDRONKI DZIADKU
PRZYSIĄGŁBYM ŻE Z TRUSKAWEK !!

Wieruszka
 Wysłana - 2 styczeń 2005 13:58      [zgłoszenie naruszenia]

.... Wedlug mnie zazdrosc jest zawsze uczuciem, namietnoscia o zabarwieniu negatywnym. Jezeli chcemy miec taki samochod jak sasiad, to znaczy, ze porownujemy sie z nim, ze jest on dla nas wyznacznikiem dobrego smaku, wzorem do nasladowania. Nabywajac rzeczy powinnismy sie kierowac wlasnymi potrzebami, wlasnym gustem, mozliwosciami. Jezeli patrzymy na smaochod sasiada, ktory nam sie podoba, zdrowym odruchem powinno byc pomyslenie sobie: *o, fajnie, ze ma taki samochod jaki mi sie podoba...ma dobry gust facet*. Gdy poczujemy zazdrosc, to znaczy, ze budzi sie w nas chcec posiadania w oparciu o rywalizacje, chec doscigniecia, przebicia..itepe. Dokonywanie zakupow (jezeli juz mowimy o zadrosci o dobra materialne)powinno sie odbywac w odniesieniu do wlasnych, gleboko przemyslanych potrzeb. Ja tu mowie o tym, w sensie bardzo idealnym, o kierunku do ktorego powinno sie dazyc. Jestesmy jacy jestesmu i kazdemu z nas zdarzylo sie komus czegos zadzroscic. Jednak przyznajmy szczerze, ze zazdrosc zawsze wywolywala w nas niepokojace reakcje, bolala (glownie w milosci), czynila chorobliwie ambitnymi, kazala zabiegac o rzeczy, ktore po osiagnieciu okazywaly sie nie tak wazn, wartosciowe i potrzebne jak to sobie wyobrazalismy...

misiek2060
 Wysłana - 11 styczeń 2005 23:28      [zgłoszenie naruszenia]

Macie racje!!! Ja uważam ze zazdrość to najgorsze z uczuć jakie jest tylko możliwe... Porównuje je z nienawiścią. Nie znosze tego uczucia choć czasem jest ono silniejsze odemnie... Przez kilka lat mojego życia nauczyłem sie odróżniać zazdrość od np pożądania. Jeśli ww. sąsiad ma ładny samochód i ja chce też taki mieć to nie dlatego że jestem zazdrosny ale dlatego że to dobry wózek...
Inaczej troche w uczuciach z partnerem...
W tym przypadku u mnie nie ma czegoś co się nazywa zazdrością o moją partnerke... Jeżeli jestem o nią zazdrosny to znaczy że jej nie ufam, a jeśli nie mamy do siebie zaufania to ten związek jest do dupy...
A jak to sie ma do rewolucji??? Myśle że sie jakoś ma !!!

Prince$$
 Wysłana - 4 luty 2005 19:52      [zgłoszenie naruszenia]

Dam Wam przykład zazdrości i zawiści. Dzięki niemu może część z Was zrozumie różnicę pomiędzy tymi dwoma pozornie podobnymi słowami.
Wypbraźcie sobie, że Wasz sąsiad ma kurę, która znosi złote jajka ... ZAZDROŚĆ - chcecie mu ją ukraść. ZAWIŚĆ - chcecie mu ją zbić.

VISIT [www.rallypl.com] VISIT

ajkja
 Wysłana - 6 luty 2005 13:34       [zgłoszenie naruszenia]

Prince$$ dobrze to ujoles...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Zazdrość i zawiść

Warto przeczytać: czy altruizm jest egoizmem ? | Sens miłosci???? | Filozofia dnia codziennego... | Skad HIV ?? | Śmierć a filozofia + wy | Zagadki logiczne | Pytanie - PAKT z diabłem??? | wyklęci z piekieł | Czy On by sie ujawnil ? | Wy, państwo i filozofia ;) | nasi przodkowie? | Piekło, Niebo, Czyściec.... | filozofia walki ? | Kodeks Galaktyczny | Filozofowie | Kim jest Mefistofeles?. | język współczesnej reklamy | cypr | sedzisow mlp | czy fotomontaż | po czym rozpoznać | wina | AMANDA STREICH | monika mrozowska playboy | wat zaoczne | lukashhhhh | jerycho | brukarz | koleżanka ze szkoły | koleżanka | kondzik123 | kibic | kibica | Gogo | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.