FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 32227 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Zegarki 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zegarki"   

INSOMNIA
 Wysłana - 2 listopad 2002 16:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Chcialbym wam przyblizyc moje nastepne hobby a sa nimi zegarki ;) dosc markowe wiekszosc z ludzi pewnie nawet nie slyszala o tych markach zyjac w swiadomosci ze omega lub certina to najlepsze zegarki ;)
Moze zacznijmy od najlepszej i najbardziej prestizowej marki na swiecie mianowicie Patek Philippe.
Patek Philippe to nie tylko prekursor zegarków elektronicznych, skonstruowano tu najbardziej skomplikowane funkcjonalnie zegarki mechaniczne. Model Complication może zawierać nawet 1000 części (zwykle w zegarku mechanicznym znajduje się około 100 części), co oznacza, że zmontowanie takiego zegarka może zająć doświadczonemu zegarmistrzowi od paru miesięcy do 2 lat.
Najmniejszym zegarkiem kieszonkowym był model zbudowany dla słynnego amerykańskiego potentata samochodowego Warda Packarda. Firma odkupiła jeden z zegarków za 2 miliony dolarów (model ten pokazywał między innymi układ gwiazd widocznych z domu Packarda) aby umieścić go w swoim muzeum. Wypada dodać, że za ten zegarek jego nabywca zapłacił zaledwie 16 tysięcy dolarów !
Wśród klientów firmy znajdują się członkowie najsłynniejszych rodów królewskich, wielu czołowych polityków, biznesmenów i artystów.
Dziś posiadanie zegarka Patek Phillipe jest przejawem wykwintnej, dyskretnej elegancji i świadczy niezbicie o pozycji finansowej jego posiadacza oraz potwierdza jego wyjątkowy, wyszukany smak.
Cala ironia w swiecie zegarkow jest takze to ze utarlo sie iz to szwajcarskie zegarki sa najlepsze a jednak ten przyklad pokazuje iz prawda jest inna mianowicie wychodzi na to ze Polsko-Francuskie zegarki wioda prym lecz tu jest takze haczyk a mianowicie Patek z Francuzem najpierw robili zegarki we Francji ale ze wzgledu na utarcie sie iz to szwajcarskie zegarki byly najlepsze to przeniesli firme do Szwajcarii i od tej pory snoby juz nie patrzyly na nich tak krytycznym okiem ;).

Zawsze udawaj dobrego, oszukasz nawet Boga ;)

SaLvAtIoN
 Wysłana - 2 listopad 2002 16:36      [zgłoszenie naruszenia]

zapowiada sie ciekawie

fajny temacik, tego jeszcze nie było!!
oczywiscie sg

MderaTr dziaŁu Nasze Hbby

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 2 listopad 2002 16:41      [zgłoszenie naruszenia]

A to moje cudo ;) co prawda nie jest to Patek za 10 mil. $ ale Brietlingi naleza tez do grupy zegarkow z najwyzszej polki chociaz to sportowe zegarki i sa dzielone na wersje cywilne i proffesionalne.
Firma ta wybila sie glownie na zegarkach dla Lotnikow.
W ostatnich czasach zaslynela w 1999 roku okrozeniem swiata na Balonie firmowanym wlasnie nazwa Brietling.

p.s. mala historyjka kiedys mi sie zdarzyla w zwiazku z tym zegarkiem a mianowicie jeden gosc chcial mi odrabac reke aby go miec ;)

INSOMNIA
 Wysłana - 2 listopad 2002 17:34      [zgłoszenie naruszenia]

ja używam Atlantic'a - który się sam nakręca od ruchów reki..i jestem bardzo zadowolony z niego...!!

RAMIREZZZ + post = Sogaczyk...hehehe

Pozdrawiam
Nie jest ważne kto i gdzie głosuje, ważne, kto liczy głosy.
Stalin Józef

INSOMNIA
 Wysłana - 2 listopad 2002 17:47      [zgłoszenie naruszenia]

SaLvAtIoN, Adi-hi-tec dzieki za sogi;)

Adi- Atlantic to mila firma ma naprawde ciekawe pomysly jesli chodzi o polaczenie kopery z cyferblatem i bardzo mi sie podoba.
Oczywiscie nie sa to zegarki z gornej polki ale mysle ze bez problemu mozna by je wypromowac na takie oczywiscie poprawiajac pare rzeczy ;)
Jak masz mozliwosc to wyslij zdjecie swojego zegarka ;)
[http://www.atlanticwatch.com/] masz tu stronke jakas na wrazie czego.

INSOMNIA
 Wysłana - 2 listopad 2002 17:58      [zgłoszenie naruszenia]

Kiedys rozmawialem z takim Szwajcarem totalnie zakrecony w temacie zegarkow przypuszczalnie moglby wymienic kazda kolekcje patka i w ilu egzemplarzach oraz w jakich konfiguracjach byla wydana.
Powiedzial mi cos co do dzis pamietam - ''Chcac poznac kogos zobacz jaki ma zegarek a dowiesz sie wszystkiego o nim i jego charakterze''.

INSOMNIA
 Wysłana - 2 listopad 2002 18:11      [zgłoszenie naruszenia]

niestety nie moge znalesc zdjecia nawet na polskich stronach, ale moge ci przyplizyc parametry:

- szafirowe szkło górne
- dekiel też jest ze szkła ale mineralnego (widać cały mechanizm zegarka jak pracuje oraz wachadełko które do nakręca)
- szczelnosc do 5 Atm
- koperta stalowa ze skórzanym paskiem

dwa lata temu jak do kupiłem kosztował 1300zł

P.S. A co do klasy zegarka, to Altantic też jest z wyższej półki tylko zależy jaki model kupisz i za ile....!!

Pozdrawiam
Stalin Józef

INSOMNIA
 Wysłana - 2 listopad 2002 18:32      [zgłoszenie naruszenia]

A jakiego najdrozszego widziales Atlantica ?

INSOMNIA
 Wysłana - 2 listopad 2002 18:35      [zgłoszenie naruszenia]

koło 10,000,00....

Pozdrawiam
Stalin Józef

INSOMNIA
 Wysłana - 2 listopad 2002 18:44      [zgłoszenie naruszenia]

No to niby mozna je do gornej polki zaliczyc ale tej nie najwyzszej chociaz biorac pod uwage ze zwykly brietling kosztuje kolo 15 000 a te wysokie modele to jedno zero wiecej nawet...
Najtanszeg Brietlinga jakiego widzialem to kosztowal 7500 ale podobno sa tez po 1500 zl.
Tak samo jest z Doxami sa po 1000 zl i sa po 100 000 ;)

INSOMNIA
 Wysłana - 2 listopad 2002 18:49      [zgłoszenie naruszenia]

to nie jest istotne...!

nie wiem czy czytales kiedys o Patku z podwójna tarcza :
- górna wyświetlała czas słoneczny + wieczny kalendarz na 300 lat
- dolna (spodnia część zegarka-dekiet) pokazywała czas księzycowy (oczywiście wszystkie fazy kziężyca, paszczególne planety itp)

kosztował zdaje sie coś koło pół miliona $$$$ - ale nie jestem pewien

Pozdrawiam
Stalin Józef

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 15 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Zegarki

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15