FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 12748 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Zeitgeist 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zeitgeist"   

Ventinari
 Wysłana - 19 lipiec 2008 12:46      [zgłoszenie naruszenia]

Skoro quasar wykazal tyle przeklaman, jest to mocna przeslanka tego, ze tych klamstw znajduje sie tam o wiele wiecej.
Tyle tylko, ze on sam uzywal przeklaman

Tadeknorek
 Wysłana - 19 lipiec 2008 13:00      [zgłoszenie naruszenia]

Nie no, ale masz rację. Zdjęcia z wojen i generalny sprzeciw wobec bezsenswonej przemocy bez względu na jej źródło to typowa propaganda, siana zapewne przez lobby żydowskie, homoseksualistów, a może przez tajną Cywilizację Śmierci..

A teraz serio- czy jeśli część jest kłamstwem, 90% musi nim być? To było może 8%. Może biblia nie odzwierciedla tego zodiaku, co nie znaczy, że podobieństwa między religiami nie są znaczące.

Zmieniony przez - Tadeknorek w dniu 2008-07-19 13:01:05

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

Thalion
 Wysłana - 19 lipiec 2008 13:23      [zgłoszenie naruszenia]

Tadeknorek
Zdjęcia z wojen i generalny sprzeciw wobec bezsenswonej przemocy bez względu na jej źródło to typowa propaganda

Chodzi o forme.
Nie zamierzam analizowac krok po kroku, poniewaz nie mam juz tego filmu.

A teraz serio- czy jeśli część jest kłamstwem, 90% musi nim być? To było może 8%. Może biblia nie odzwierciedla tego zodiaku, co nie znaczy, że podobieństwa między religiami nie są znaczące.

Napisalem, iz to, co quasar pokazal, to mocna przeslanka.
I nikt nie przeczy podobienstwom miedzy religiami. Tutaj raczej rozchodzi sie o skale tego podobienstwa i ogolna wiarygodnosc filmu.

Tadeknorek
 Wysłana - 19 lipiec 2008 13:29      [zgłoszenie naruszenia]

A niech ci będzie

W każdym razie forma była faktycznie amatorska. Od strony technicznej film był nudnawy. Można jeszcze się kłócić z jakich źródeł korzystał Quasar a z jakich autor filmu. To np. o Horusie- zaprzeczał info z filmu, ale teraz już nie pamiętam gdzie, czytałem o Horusie podobne wiadomości co w Zeigeist się wymienia.

Ekspert -

Thalion
 Wysłana - 19 lipiec 2008 13:37      [zgłoszenie naruszenia]

Ogarnalem fragment na youtube - z propaganda nie chodzilo mi o sam poczatek, tylko o to, co jest na poczatku czesci "religijnej": jakies tezy+smiech+"smieszne" obrazki itd.

O ile pamietam, w Zeitgeist brakowalo wlasnie podania zrodel.
Rozumiem, ze film ten ma byc przeciwwaga dla religii, zapewne glownie kierowany dla ludzi niewyksztalconych, lecz mimo wszystko moglby prezentowac wyzszy poziom.

Tadeknorek
 Wysłana - 19 lipiec 2008 13:45      [zgłoszenie naruszenia]

Hmm.. ach o tą propagandę chodzi.. takie oczywiste stwierdzenie, że bóg jest wszechmocny, ale nie umie zdobyć pieniędzy..

Że kościół zbiera miliony nie podlegając podatkom? To rzeczywiście prymitywny przekaz. Niech sobie zgromadzą majątek dziesięciu Billów Gatesów, przecież ich usługi są nieprzecenione, nie ma dla nich alternatywy, ce****ą się wyraźnym postępem intelektualnym, ułatwiają ludziom życie i tak było z resztą w całej historii kościoła.. **** tam, że w biblii jest napisane, aby żyli w ubóstwie. Ludzie czepiają się bzdur.Jak to Rydzyk kiedyś powiedział: "Ludzie czepiają się, że jeżdżę Maybachem itd. Ale to na czym miałbym niby jeździć, na krowie? A gdzieżbym krowę zmieścił w Radiu Maryja?"

Ekspert -

Gumis777
 Wysłana - 19 lipiec 2008 13:46      [zgłoszenie naruszenia]

nic nowego w tym filmie nie ma

American Dream !!! (ten zly) Umoralniacz no.1
--------------------------------
Kiedys dalbym sobie za nia reke obciac.. i wiesz co? I bym teraz k*rwa nie mial reki. %-)

quasar
 Wysłana - 19 lipiec 2008 13:57      [zgłoszenie naruszenia]

A teraz serio- czy jeśli część jest kłamstwem, 90% musi nim być? To było może 8%

Jezeli czesc jest ewidentnym klamstwem, ktore mozna zdemaskowac
za pomoca ogolnodostepnych zrodel to nie znaczy jeszcze ze 100% to klamstwo.

ALE PRZEZ JEDNA, DRUGA, DZIESIATA "WPADKE" NIE MA ZADNEJ PEWNOSCI ze pozostale 90% Zeitgeista nie jest zwyklym belkotem. To wina autora, nie moja!

To nie ja mam udowodnic, ze autor sie myli w kazdym zdaniu i w kazdym momencie.
To on nakrecil film i wysnul teze.
To ON mial ja udowodnic!

Nie wyszlo mu
Zamiast rzetelnosci naukowej poszedl w manipulacje i klamstwa,
zeby tylko mu pasowalo do teorii
Na jakiej podstawie mialbym mu wierzyc, ze reszta jest wiarygodna?

Zmieniony przez - quasar w dniu 2008-07-19 13:58:57

why so serious?

Tadeknorek
 Wysłana - 19 lipiec 2008 14:04      [zgłoszenie naruszenia]

A ja myślałem, że grzebałeś w różnych źródłach, ale natknąłeś się na kłamstwa tylko w tych punktach które wymieniłeś..

Ekspert -

Thalion
 Wysłana - 19 lipiec 2008 14:04      [zgłoszenie naruszenia]

Tadeknorek

Ehh, kolejny raz mowie - chodzi o f-o-r-m-e.
Na przykladzie tego, co napisales: " **** tam, że w biblii jest napisane, aby żyli w ubóstwie. " - no wlasnie, w biblii tak stoi, nie pamietam, zeby bog chcial gdzies stosu zielonych, takich jakie trzyma w tych rysuneczkach w Zeitgeist. Gdyby zamiast boga byl klecha - ok. Niby nic, a jednak manipulacja.

I nie musisz sie rozpisywac nt. grzechow kosciola, bo ja ani nie jestem wierzacy, ani nie pochwalam religii.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 11 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Zeitgeist

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Warto przeczytać: Umysł ci wszystko wybaczy | Bardzo dziwne sny | Powiedzenia slynnych ludzi | czy jestem antyspoleczny lub cos takiego? | Zakład o istnienie boga | Kolejny temat w ramach krucjaty | Adaś i Ewa, poznanie, eden, owoc, Kain et caetera.... | Jakie sa korzysci z nie uprawiania seksu przed slubem? | Porozmawiajmy o ateistach | Świadomość różnic międzykulturowych | Egzorcyzmy Anneliese Michel | dyskryminacja, ramy socjalne i to, co wypada. | Jakieś dziwne uczucie? | Łowcy i zbieracze w markecie | ktoś się wybiera na spotkanie z dalajlamą? | "Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam" | wałbrzych | karinka292985 | beyonce | mariusz | mariusz max | wakacje | filologia | Fahrenheit | gainer | fenol_one | squzy | uprzedzenia | cebulaków | słuchawki | m jak miłość | gothic | Hatha Joga | wisz | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.