FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 12751 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Zeitgeist 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zeitgeist"   

kruchy5
 Wysłana - 6 październik 2007 01:15      [zgłoszenie naruszenia]

Swiat nie jest zaklamany!?
Jest.Ale na pewno nie w ten sposób który jest pokazany w filmie.Spiski miedzynarodowej finansjery,UFO,tajemnice Watykanu,masoni etc. to wytrychy,brukowe nowinki dla tłumu.Zakłamane są stosunki miedzyludzkie przemieniajace suwerenne jednostki w masę zjadaczy reklam.Tajemnica tkwi w słowach,nowomowie która legitemizuje rozbuchaną konsumpcje ,popędy i hedonizm a naturalne zależności typu rodzina i cnoty typu odpowiedzialnosc i empatia deprecjonuje jako zacofane i szkodliwe.

Specjalista -

fazimodo
 Wysłana - 6 październik 2007 01:47      [zgłoszenie naruszenia]

"Zakłamane są stosunki miedzyludzkie przemieniajace suwerenne jednostki w masę zjadaczy reklam.Tajemnica tkwi w słowach,nowomowie która legitemizuje rozbuchaną konsumpcje ,popędy i hedonizm a naturalne zależności typu rodzina i cnoty typu odpowiedzialnosc i empatia deprecjonuje jako zacofane i szkodliwe."
A ja byłbym odmiennego zdania - to właśnie przekonanie o sile jednostki, indywiduwalizm i chęć bycia oryginalnym jest tu problemem. Ludzie myślą, że są jedyni nie powtarzalni, dlatego traktują innych z góry, a tak naprawdę są tylko powieleniem jakiegoś schematu psychologicznego. Dopiero gdyby zauważyli, że nie są oryginałami, że jest takich jak oni pełno i że ludzie są zwierzętami społecznymi to może i by się odezwała jakaś empatia, chęć do wiązania się z innymi.
No i też ta cała gadka o suwerenności jednostki szkodzi też związkom, bo związek z drugą osobą to odpowiedzialność, dodatkowe obowiązki i w rezultacie utrata części swojej wolności.
Oczywiście nie uważam indywidualizmu za coś złego, jednak trzeba pamietać, ze może i nawet jesteśmy indywidualistami w skali mikro, to w skali makro jesteśmy tylko powieleniem jakiegoś schematu - i chociażby przez wzgląd na to nie wywyższać się ponad innych i próbować dojść z nimi do konsensusu, bo mimo, że pozornie może nas dużo różnić to w rzeczywistości więcej nas jako ludzi łączy.

A co do zkłamania świata, uważam, że jest straszliwie zakłamany, począwszy od ekologów, którzy z nauką mają niewiele wspólnego i dostają pieniądze za bezsensowne protesty, a skończywszy na politykach, którzy naobiecują, a potem nie ma jak wyegzekwować od nich tych obietnic. Już pomijając jakieś spiski i szare eminencje, które na pewno istnieją, chociaż może nie na jakąś straszliwą skalę.

Zdrowy rozsądek - występuje tak rzadko, że jest uważany za super moc.

Znawca -

kruchy5
 Wysłana - 6 październik 2007 02:26      [zgłoszenie naruszenia]

No no fazimodo o tej porze...Siema, ja w pracy jeszcze i zaglądam żeby odsapnac przy papierosku.
Suwerenność to nie to samo co alienacja.Można być indywidualistą w pozytywnym i negatywnym sensie. Ludzie myślą, że są jedyni nie powtarzalni i to w pewnym sensie prawda,każdy człowiek to oddzielny psychologiczny wszechświat,ale faktycznie jeśli traktują innych z góry to wielka tragedia i dla tego człowieka i dla jego otoczenia.
[

Specjalista -

Kickers
 Wysłana - 18 listopad 2007 00:02      [zgłoszenie naruszenia]

Wedlug mnie spieranie sie miedzy soba nic wam nie da, bo kazdy kto ma troche oleju w glowie sam sobie ten film wlasciwie zinterpretuje i nie narzucicie mu swojego toku myslenia chodzbyscie nie wiem co pisali, wracajac do filmu to mi osobiscie rozjasnil pare spraw. pozdro

Zmieniony przez - Kickers w dniu 2007-11-18 00:04:42

"Czym dla Ciebie jest świat?
Białe lepkie babie lato unoszone przez Twój podmuch"

Tadeknorek
 Wysłana - 26 listopad 2007 16:24      [zgłoszenie naruszenia]

Najgorsze jest to, że to, o czym mówi "autor" filmu może być prawdą, ale coś puszczone w internecie, co może być obejrzane przez każdego człeka, może być odebrane jako bzdura. Moim zdaniem nie ma tam niczego na siłę. Pewne fakty są zatrważające, natomiast przesłanie, dokłądniej sprecyzowane na końcu filmu, bardzo mądre i... dobre.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

-cortez-
 Wysłana - 11 grudzień 2007 16:41      [zgłoszenie naruszenia]

Religia to jedna wielka polityka do manipulacji ludźmi, ludzie zawsze dzielili sie na tych sprytniejszym i tych młotków inaczej nie byłoby hierarchii 10 przykazań to nic innego jak kodeks praw który pozwalał tym sprytnym zapanować nad młotkami tak na prawdę to przez wpajanie od setek lat tego że istnieje ktoś taki jak Bóg jest to skrzywianie psychiki aczkolwiek nie mówie ze jest to złe. Religia jest dla słabych to taki mocny bodziec placebo ludzie leca do Boga o pomoc jak nie radza sobie w życiu to taka sama bajka jak z psychologiem to jest nie potrzebne ale ludzie sobie nie radzą, wierze w potege mózgu i te wszystkie cudy to tylko dzięki niemu jak już mówiłem Bóg to jeden z najsilniejszych efektów placebo. Wszystko to co nazywamy dobrem albo złem to tylko kreakcja naszego mózgu złym jest to czego nie znamy i sie boimy to już jest naturalne tak samo z dobrem, przez ta gre polityczną stworzyło sie coś pięknego, ludzie sie jednoczą itp ale to efekt uboczny. Ja w sprawy religii sie już nie mieszam jest zbyt komercyjna a tym księżom to bym najchętniej naje.bał bo religia nie powinna być wiązana z pieniędzmi a jeżeli już zachodzi taka opcja jak datki to powinny być to pieniądze ofiarowane na kościół a nie jako źródło utrzymania księży. Ksiądz to taki specyficzny "zawód". Człowiek który decyduje sie na taki los powinien traktować jako dodatkowe brzemie i nie rezygnować z czegoś takiego jak rodzina i normalna praca bo tak na prawde połowa księży nie ma tam żadnego powołania tylko są albo brzydcy i nikt ich nie chce albo idą za kasą. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie było by akcji z kasą i ruchania sie w dupe z innymi księżmi.Wiec tak jak mówie dla mnie to wszystko to bujda na kółkach a ludzie idą z pokolenia na pokolenie jak głupie gęsi jedne za drugimi bo nikt nie chce sie wychylać. Zachować czystośc umysłu bez zatracenia równowagi psychicznej aby normalnie funkcjonować jest o wiele trudniejsze niż pójśc do koscioła postać bezczynnie godzine i pójsc do domu. Największą głupotą jest dla mnie spowiedź to jest punkt kulminacyjny tej śmiesznej religii idziesz z workiem pełnym śmieci i wyrzucasz do kontenera małe dzieci muszą oszukiwać i wymyślają grzechy żeby tylko dostać rozgrzeszenie...znajdzie sie jeden silnie wierzący 10-latek i przyzna sie no paliłem fajki...ksiądz wychodzi ze swojej budy i go opier.dala to on już bedzie wiedział żeby przejsc przez te wszystkie etapy śmiesznej religii musi kłamać....wbijam w to dziadostwo najlepszym księdzem jest kumpel bądź kumpela idziesz na browar i mówisz co Ci na sercu leży starasz sie rozwiazać ten problem mówisz co Cie boli i tak na prawde dla mnie tylko przyjaźń sie liczy. Nie wierze w Boga, to Bóg wierzy we mnie . Pzdr.

-cortez-
 Wysłana - 19 grudzień 2007 07:25      [zgłoszenie naruszenia]

szkoda ze dyskusja zgasła swoją drogą znalazłem ciekawy obrazek który oddaje urok całej religii

kruchy5
 Wysłana - 19 grudzień 2007 20:44      [zgłoszenie naruszenia]

Cortez ty wiesz co ja to się nawet zmusiłem i przeczytałem twój post.Uderzająca jest dawka głupoty: Wszystkoto co nazywamy dobrem albo złem to tylko kreakcja naszego mózgu . To zabójstwa,gwałty etc. dla ciebie to kreakcja naszego mózgu ?Dziwacznego bełkotu: Zachować czystośc umysłu bez zatracenia równowagi psychicznej No i zwykłego chamstwa a tym księżom to bym najchętniej naje.bał .
Co ty właściwie chcesz powiedzieć?Piszesz wierze w potege mózgu , a czyjego?Bo po tym steku inwektyw i tabloidalnych mądrości wnoszę że nie twojego.

Specjalista -

SilverBoy
 Wysłana - 19 grudzień 2007 21:48      [zgłoszenie naruszenia]

Jak krucha musiala byc wasza wiara jezeli po obejrzeniu jednego filmu odcieliscie sie od Boga

Pampers88
 Wysłana - 19 grudzień 2007 22:16      [zgłoszenie naruszenia]

to Bóg podłożył SilverBoya żeby sprawdzić moją wiare?

Kasują nam posty, usuwają tematy. Używają siły, bo wiedzą, że MAMY RACJĘ!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 11 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Zeitgeist

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Warto przeczytać: Totalne zamulenie... | Test osobowości | Obrońcy zwierząt: Współcześni przedstawiciele postępu walczący z nieludzkimi zachowan | nieśmiałość i lęk przed otwarciem | MASTER MIND SYSTEM - Modelowanie Mistrzów | Inni starzy | Kazirodztwo - Wasza opinia | Kanibalizm za pozwoleniem - wasze opinie. | O szacunku do wyznawców innej ideologii niż Twoja | czesto zastanawiam sie czemu czegoś nie zrobiłem | Anonimowi Alkoholicy. | Duch epoki/ Zeitgeist | Lilith, jako pierwsza żona Adama | brak dojrzałośći emocjonalnej | sposób na życie | Relatywizm | tanie bilety lotnicze | włamanie | gdzie na weekend | brera | zaproszenia | zaproszenie | ballada o nienarodzonym dziecku | rasy psów | luigi | alfa 88 | bestia w | Manieczki | 18 lat i żadnej nadziei | patrycja mikula | ariel sharon | 2017 | gopro | najlepsza piosenka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.