FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6231 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Zemsta 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zemsta"   

kulgan
 Wysłana - 14 czerwiec 2005 21:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Pierwszy raz piszę do działu filozofia Witam wszystkich. Chciałbym was zapytać co myślicie o ZEMŚCIE.
Od dłuższego czasu krępuje mnie ten problem. Chce żebyście spojrzeli na to od róznych
punktów widzenia. Zależy mi na każdej opinni.

W górę, wzwyż! aż póki gwiazd własnych nie ujrzysz pod twymi stopami!

AvP
 Wysłana - 14 czerwiec 2005 22:04      [zgłoszenie naruszenia]

Witam również .

Zemsta... według mnie jest objawem negatywnych emocji. Z całą pewnością nie radze iść taką drogą. Dlaczego? Negatywne emocje= słabość jednostki. A jak wiadomo podczas obniżenia sprawności intelektualnej robimy mase błędów, których skutki mogą wlec się za nami przez całe życie. No proszę... a ponoć uczucia powinny być wyznacznikiem wszystkiego. Pytasz o różnorodne spojrzenie na temat...cóż, raczej moja wypowiedź Cie nie usatysfakcjonuje gdyż nie dostrzegam pozytywów zjawiska.
Zresztą, dość dziwny temat podjąłeś no i co ważniejsze nie sprecyzowałeś jednego: w jakim celu?

Pozdrawiam.

"Niszcz wrogów- łącz przyjemność z pożytecznym"

kulgan
 Wysłana - 14 czerwiec 2005 22:31      [zgłoszenie naruszenia]

Pytasz w jakim celu, spróbuje to sprecyzować. Ktoś wyrządza ci krzywde ty
to znosisz, ale zbiera w tobie nienawiść. I w pewnym momencie myślisz tylko o tym żeby z tą osobą zrobić to co ona tobie wyrządziła. Wręcz pragniesz tego żeby ona poczuła to samo. I chodzi mi głównie o to co w takim momencie zrobić poddać się temu, czy iść inną drogą. Jeśli inną to jaką. Czy istnieje coś co dawało by taką samą satysfakcje.

AvP
 Wysłana - 14 czerwiec 2005 22:50      [zgłoszenie naruszenia]

Więc poruszyłeś dość standardowy temat. Cóż mogę napisać- nie jestem w Twojej sytuacji więc musisz wziąść to pod uwagę aczkolwiek miałem (kiedyś) podobne etapy- na szczęście uporałem się z nimi. Hmm odpowiedź nie może być jednoznaczna- może to zabrzmi banalnie ale jeżeli nie radzisz sobie z tym( często uczucia przewyższają nas samych) nie powinieneś działać na własną ręke. Radze porozmawiać z bliską Ci osobą- powinno pomóc. A przede wszystkim ochłonąć. Domyślam się że pewnej osobie chcesz odpłacić jak to mawiają "pięknym za nadobre" ...cóż, swoją odpowiedź zamieściłem powyżej- polecam olać całą sprawę( chyba że miała poważne skutki, w takim razie najlepszą alternatywą może być droga prawna- wiadomo jak działają dzisiejsze sądy ale taka ewentualność jest najkorzystniejsza- uwierz mi wiem co pisze.). Na koniec powtórze się: zapomnij o zemście. Taka działalność nie ma sensu, zwłaszcza gdy kieruje nami Nienawiść. Radzę porozmawiać z bliskimi( na forum raczej pomocy nie uzyskasz...niestety), ewentualnie wziąść urlop, odpocząć od tego całego bajzlu, zmienić środowisko na jakiś czas- powinno pomóc. A możliwość "oko za oko-ząb za ząb" jest dość mocno przereklamowana w praktyce i co najważniejsze- traci jakikolwiek sens. Hmmm mam nadzieje że choć trochę moja wypowiedź Ci pomogła... w podjęciu dezycji.

Pozdrawiam.

kulgan
 Wysłana - 14 czerwiec 2005 23:27      [zgłoszenie naruszenia]

Dziekuje za rady, nie jestem pewien do końca co chce zrobić, ale po twoich podpowiedziach przechylam się raczej na strone OLAĆ. Mam nadzieje że jaką kolwiek podejme decyzję, nie zrobię tym większego zła. Jeszcze raz dziękuje za pomoc i SOG dla ciebie.

Pezzz
 Wysłana - 14 czerwiec 2005 23:34      [zgłoszenie naruszenia]

Zemsta jak najbardziej...

upadam, wstaje i oddaje tylko przy zemscie czasem oddawanie jest odlegle w czasie. Jezeli nie interesuje Cie podejscie odnoszace sie do honoru to...

Ekonomicznie - ile mozesz zyskac a ile stracic? Jezeli sie oplaca to oczywiscie polecam korzystac.

mozesz tez olac i zapomniec, ze ktos Toba pomiatal ale wiesz... chodz w sumie jak ktos jest slaby to zemsta spowoduje zemste i jeszcze sie nie pozbierasz wiec lepiej wyciagnac wnioski i na przyszlosc nie dopuszczac do takich sytuacji :)

a teraz super uogulnienie moze jak sie " postawisz " pomscisz krzywdy to przekazasz dzieciakom w genach pewne cechy ktore doprowadza do sytuacji, ze nikt im nic nie bedzie robil z uwagi na mozliwosc zemsty :)...

coz... komus peka psychika a innym nie...
a jak juz zemsta to taka, ze oddajesz 100 razy mocniej zeby sie nie osmieszyc i uniknac tego, ze Ci nie wyjdzie i jeszcze gorzej bedzie :D.

pozdro :)

z tonu Twoich postow wnioskuje, ze jednak sobie daruj... dla mnie zemsta to fizeczyne upokorzenie kogos w taki sposob, ze nigdy nie bedzie chcial tego przezyc jeszcze raz... w******lic najlepiej tak mocno zeby nigdy juz nie patrzyl na Ciebie :)

A jezeli chodzi o jakies misterne plany jak komus zaszkodzic to... hm bardziej to spowoduje w****ienie u tej osoby nich inne skutki.. a chyba nie chodzi Ci o zaognienie konfliktu :)...

opisz problem bardziej szczegolowo :D

Zmieniony przez - Pezzz w dniu 2005-06-14 23:42:06

Zmieniony przez - Pezzz w dniu 2005-06-14 23:42:31

kulgan
 Wysłana - 15 czerwiec 2005 00:00      [zgłoszenie naruszenia]

Po ostatniej wypowiedzi mam zupełny mętlik w głowie, ale dokładnie o to mi chodziło żeby poznać wszystkie tego aspekty czy warto czy nie. Co do problemu. To wyszła kłótnia miedzy mną a moim kolesiem, zepsół mi reputacje nie prawdziwymi historiami, a jak wiadomo środowisko jest na to podatne każda nowa plota jest łykana bez najmiejszych pytań. Straciłem kolegów przyjaciół czy jak to nazwać. I jak możecie się domyśleć sytuacja za ciekawie nie wygląda. Tym bardziej że nie należe osób o potężnych rozmiarach.

AvP
 Wysłana - 15 czerwiec 2005 02:11      [zgłoszenie naruszenia]

Pezzz- nieco inaczej pojmuje "HONOR".
BTW: gdybyś oddawał każdemu ze społeczeństwa "TO" na co zasłużył to do dzisiejszego dnia nie znalazłbyś żywego przedstawiciela gatunku ludzkiego.

A odnośnie wcześniejszej rozmowy i głównego wątku:

Zemsta jest dość płytka. W ostatnim poście wyjaśniającym sytuacje przedmówcy teraz wszystko jest oczywiste. Zdanie podtrzymuje lecz moge dodać tylko jedno:

* wykorzystywanie uczuć to droga krótka i omylna- nigdy nie wiesz jakie przyniesie skutki

* jeżeli zdecydujesz się zrezygnować z "zadośćuczynienia* wygrywasz z grą przeciwieństw. Poczucie żalu i niespełnienia o którym piszesz ( ciągła wina i nienawiść) powodują właśnie emocje. One oczywiście miną w odpowiednim czasie lecz aby tak się stało to właśnie TY musisz wybrać właściwą kolej losu. Pytanie jest następujące.... czy zniżysz się do poziomu osoby ktora Ciebie oczerniła czy też udowodnisz swoją wartość i Wyższość charakteru ignorując jej oszczerstwa i obłudę? Tak... decyzja należy do Ciebie. Nieco inaczej wygląda sytuacja z przywróceniem godności osobistej- lecz to także zależy od Ciebie. Mam nadzieje że nie żyjesz w stadzie debili, którzy nie potrafią docenić wartości innej osoby- jeżeli mam racje, wszystko będzie dobrze. Nie ma czym się martwić i głowa do góry.

* A tymczasem DOBRANOC WSZYSTKIM>>>

Pozdrawiam.

Astorre
 Wysłana - 15 czerwiec 2005 09:14      [zgłoszenie naruszenia]

Pamietaj, ze "zemsta jest jak potrawa, ktora najlepiej smakuje na zimno". Ja Ci radze zaczekac. Nie wiem ile, ale poczekaj. Jesli za jakis czas stwierdzisz, ze nie warto sie mscic - olej to i nic nie rob, widocznie nie bylo warto. A jesli na chlodno, bez emocji uznasz, ze nadszedl ten moment - wtedy to zrob, a efekt przejdzie Twoje oczekiwania.

Jest tak dobrze, że wcale nie musi być lepiej :-)

Pezzz
 Wysłana - 15 czerwiec 2005 09:22      [zgłoszenie naruszenia]

kulgan... to nawet nie jest warte jednego strzala w ryj a Ty sie chcesz mscic. Nawet by mi sie myslec nie chcialo o zemscie w takiej sytuacji a co dopiera ja robic :)...

jak ktos Ci robi kolo dupy to jest problem... ale to jest jego problem i jego kolegow nie Twoj ;) wyjdz se lepiej na miasto i lookaj jakies dupki bo teraz cieplo a nie bedziesz sie bawil w zemsty w stylu " mam 12 i kolega z piaskownicy mi powiedzial, ze jestem glupi i nikt sie ze mna nie chce bawic" :):):):)

Methos
 Wysłana - 15 czerwiec 2005 11:27      [zgłoszenie naruszenia]

zemsta to trudna i skomplikowana sprawa...

w wielu wypadkach nie przynosi oczekiwanych i pokładanych w niej korzyści.. a czesem może poważnie Nam zaszkodzić..

oczywiście wszystko zalezy od tego, co jest przyczyną naszyc myśli o dokonaniu zemsty... czy jest to sprwa błacha czy poważna...

nie mówiąc już o środkach, których zamierza się użyć (z doświadczenia wiem, że w wielu wypadkach jest to czynione wg zasady - "oko za oko")

zemsta wymaga rozważena na spokojnie (nigdy pod wpływem emocji) wszystkich możliwych za i przeciw, "zysków i strat", które mogą nas dosięgnąć po...

Ja osobiście nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem zmesty...

bo w niektóych wypadkach.... jest to jakieś rozwiązanie...

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Zemsta

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Warto przeczytać: Jak to wyjaśnić? | O myśleniu, rozsądku i bezmyślności słów kilka | Sokółka - cud eucharystyczny ? | Kościół ma chwalić Boga i nic więcej. | Ćwiczenie umiejętności poznawczych | medytacja | Jak nauczyc sie dystansu do samego siebie ? | chwile załamania... ;/ | Biedni krwawie Bogaci | Spiski | Kościół - samozwańcze sumienie świata | Czy niewidomi od urodzenia widzą w snach? | Dawanie i branie- co jest "większym szczęściem"? | Pytanie ? Psychologia | Bóg nie stworzył Ziemi! | MODLITWA na oddanie się SZATANOWI | biedak | lipomastia | kolezanka z gimnazjum | kluby wrocław | Opowiadania erot | pierwsza milosc 1794 | remont żaba | obcy | danny dumps | jpeg | honda jazz | informatyka | fce | fapowanie | zdjęcia dziewczyn | zdjęcia lasek | seks zdjęcia | nurkowanie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.