FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10501 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
Zezwolenie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zezwolenie"   

TerrorDrag
 Wysłana - 23 czerwiec 2006 23:08        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam mam taka sprawę jestem kobietą 43 lata i chciala bym dostać zezwolenie na broń (ostrą) czy jest to mozliwe? jak tak to co trzeba przedstawic i ile by to kosztowalo? i czy starczy ze podam powód ze jestem po rozwodzie i obawiam się eks męża?

...:::Legia Mistrz:::...

Maciej_TBS
Naczelny koks
 Wysłana - 23 czerwiec 2006 23:13      [zgłoszenie naruszenia]

taki powód to żaden powód <yes>

Na ulicy szczerość do koleszki się liczy !!!

Skorupa77
 Wysłana - 23 czerwiec 2006 23:14      [zgłoszenie naruszenia]

Kobieto, męża chcesz zabić? kup sobie lepiej jakiś dobry gaz obronny, albo pistolet "gazówkę" wyjdzie taniej i mniej zachodu będziesz miała.Pozatym nie sądze aby ten powód uznano za wystarczający.Pozwolenia w tym kraju wydawane są od święta.Tak jak pisałem, jak naprawde sie gościa boisz to kup jakiś GAZ.

A po chu* mi podpis?

korian
 Wysłana - 23 czerwiec 2006 23:17      [zgłoszenie naruszenia]

Dobry wieczór Pani
Musi Pani złożyć odpowiedni wniosek do właściwego względem miejsca zamieszkania Komendanta Wojewódzkiego Policji. Podanie adresowane w zależności od rodzaju broni do Komendanta Wojewódzkiego Policji lub Komendanta Miejskiego Policji z uzasadnieniem, w jakim celu niezbędna jest broń, życiorys z pełnymi danymi personalnymi - imię ojca, matki, nazwisko rodowe matki, data i miejsce urodzenia, nr PESEL, zaświadczenie o źródle utrzymania, orzeczenie lekarskie i psychologiczne, wydane przez upoważnionych lekarza i psychologa, stwierdzające, że osoba zainteresowana może dysponować bronią, 2 fotografie, dowód osobisty do wglądu, znaczki opłaty skarbowej w wysokości 5 zł na podanie i 50 gr. od każdego załącznika.
Osoba, która posiada lub chce posiadać - pozwolenie na broń jest obowiązana raz na 5 lat przedstawić organowi Policji aktualne orzeczenie lekarskie i psychologiczne.
Musi także zdać przed stosowną Komisją egzamin teoretyczny ze znajomości przepisów dotyczących posiadania i używania broni oraz praktyczny w zakresie umiejętności posługiwania się bronią.
Stawki odpłatności za egzamin wynoszą od 400 do 1000 zł.
Za wydaną decyzję zezwalającą na posiadanie broni zainteresowany obowiązany jest uiścić kwotę 212 zł na konto wskazane przez policję plus opłatę skarbową w wysokości 11 zł za wydane zaświadczenie na zakup broni.
Tak to mniej więcej wygląda oficjalnie
Koszt całej procedury to około 1500-2000 zł. W naszym kraju dostać pozwolenie na broń jest dosyć trudno. No chyba, że ktoś ma znajomości lub pieniądze lub też jest w sytuacji realnego zagrożenia zdrowia lub życia.
Tak czy inaczej życzę powodzenia. Pozdrawiam.

Drodzy koledzy - "obawiam się eks męża" - Pod tym hasłem może kryć się wiele różnych treści. Nie znamy sytuacji tej Pani, nie wiemy na ile realne jest to zagrożenie. Ponadto moim zdaniem sam gaz w tym przypadku (mam na myśli sytuację kiedy eks mąż Szanownej Pani stanowi dla niej realne zagrożenie) może nie być wystarczającym środkiem samoobrony. Jestem zwolennikiem kombinacji gaz+baton (zalać oczy=>obić) a do takiego działania trzeba już mieć pewne umiejętności/kondycję/wiedzę/przeszkolenie.

W przypadku gdyby Szanownej Pani nie udało się zdobyć pozwolenia na broń poleciłbym aby zapisała się Pani do jakiejś sekcji sztuk walki. Jeśli nie nauczy się Pani skutecznie bronić to przynajmniej zapozna się Pani z tematem samoobrony, podniesie swoją sprawność fizyczną, nabierze pewności siebie oraz zapozna się z hipotetycznymi sytuacjami zagrożenia i przeciwdziałania im. Zawsze można też kupić sobie psa

EDIT: " jestem kobietą 43 lata " - Ta wersja wydaje mi się być nieco naciągana

Zmieniony przez - korian w dniu 2006-06-23 23:29:46

Specjalista -

wolfmoor
 Wysłana - 18 lipiec 2006 14:29      [zgłoszenie naruszenia]

Na to robi sie testy psychologiczne i trzeba miec naprawde powarzny powod! Lepiej naprawde kup s egaz, paraliator, albo asg:] Wyglada jak prawdiwy gnat i koles sie wystraszy ;]

Bin Laden
 Wysłana - 24 lipiec 2006 21:29     
 Usunięta przez korian za naruszenie Pkt2 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

frozzer
 Wysłana - 25 lipiec 2006 16:01      [zgłoszenie naruszenia]

Z takim powodem to raczej nie bedzie pozwolenia
Widze ze sie znasz chłopie w tych sprawach to ja mam pytanie. Czy pozwolenie na broń myśliwską różni sie jakos od pozwolenia na bron tą taką zwykła? Mo j znajomy ma wlasnie pozwolenie na myśliwska i jestem ciekaw jak sie sprawama. Skubany miał 18 czy 19 lat jak zdobył pozwolenie, ale pewnie pomogło to że od wielu lat poluje z ojcem który tez ma pozwolenie.

Zmieniony przez - frozzer w dniu 2006-07-25 16:02:05

"Metoda na życie... I sposób na tłum...Na kryzys, na gnicie...
Na chaos, na ból"

Bin Laden
 Wysłana - 25 lipiec 2006 16:48      [zgłoszenie naruszenia]

Jak w skasowanej odpowiedzi. "WPROWADZAJĄCY" !!! Szukajcie dojścia a będzie wam dane !!!

Coś z filmów Almodovara, odrobina Jarmuscha, szczypta Tarantino
i do tego ciut ciut Burtona - oto przepis na moje życie.

wolfmoor
 Wysłana - 30 lipiec 2006 12:49       [zgłoszenie naruszenia]

Zezwolenie na bron mysliwska rozni sie od zezwolenia na bron osobista. Chodzi tu o kaliber i przeznaczenie tej broni. Bron mysliwsyak, to z regoly czarnoprochowce i dlugie sztucery. A takiej broni raczej nie wezmiesz na napad na sklep. Zezwolenie na bron mysliwska jest latwiej zdobyc od zezwolenia na bron osobista. Ale po co to komu, skoro mozna kupic bez zezwolenia pistolet czarnoprochowy, sztucer i rewolery. A i nie zapomniejcie ze posiadajac taka bron nalezy ja odpowiednio przechowywac. Moj wojek mial kilka inspekcji. Wymagaja jakiejs kasy pancernej, zeby byla ciezko dostapna itd

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Zezwolenie

Warto przeczytać: Bezpłatne katalogi | Automatyczny Schotgun - Beretta | Czy można odwołać się od E | Poboru nie bedzie | elektryczna replika xm8 | WYPEŁNIAMY PROFILE! | WOJSKO CZY POLICJA ? | wywiad | Własny czolg? | 31 Baza Lotnicza Krzesiny/ F-16 | Survival - Jak zrobić kuchenkę? Wasze pomysły. | żołnierz a wojna ? | Policja: TESTY TWO MS | Myśliwiec F-117 Nighthawk | WALTHER CP-99 Sport | kobieta w3 wojsku | Podnośnik śrubowy | miała miejsce akcja gonienia | w dniu wczorajszym | rzekomo jego | asowie to proszę jak wyżej | kwestia v10 porządkowo | czy da się odnieść | sukces | miała miejsce akcja gonienia przez | afera kremusiowa | paragraf 6 | bezrobocie | petite video 123 xxx | petite video tokyo xxx | petite video tylko xxx | karma | prawo karmy | karmy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.