FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1792 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Zle przeprowadzona operacja 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zle przeprowadzona operacja"   

gawryl1234
 Wysłana - 23 sierpień 2010 11:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witam mam problem:
Poszedłem na zabieg kolana który miał poprawić stabilność - prywatnie. Zabieg nie przyniósł żadnego efektu - czy mam prawo żądać darmowego poprawienia tego ? lub odszkodowania ? czy zwrotu pieniędzy ?

Kukułek
 Wysłana - 23 sierpień 2010 11:35      [zgłoszenie naruszenia]

Lekarz nie gwarantuje 100% skuteczności zabiegu. Przydałaby się jakaś ekspertyza dowodząca, że faktycznie coś spiperzyli, ale jak jej dokonać to już nie wiem.

baruch
 Wysłana - 23 sierpień 2010 12:15      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli Ci nie zaszkodził to wątpię.

W sprawach błędów medycznych potrzebny jest prawnik. Dobry.

brak czasu

Specjalista -

gawryl1234
 Wysłana - 23 sierpień 2010 15:23      [zgłoszenie naruszenia]

mam w umowie ,ze w razie zle przeprowadzonego zabiegu (nie dajacego efektu) oni biora na siebie poprawe itp...

chodzi o to ,ze kolano mialo byc stabilne - a nie jest stan identyczny jak przed poprawą. czyli założenia zabiegu nie są spełnione.

Zmieniony przez - gawryl1234 w dniu 2010-08-23 15:24:05

baruch
 Wysłana - 23 sierpień 2010 15:25      [zgłoszenie naruszenia]

No to już-masz umowę to idziesz (albo jeśli nie możesz iść-wysyłasz kogoś) do lekarza i umawiacie się na zabieg poprawkowy.

brak czasu

Specjalista -

gawryl1234
 Wysłana - 23 sierpień 2010 15:49      [zgłoszenie naruszenia]

chodziło mi bardziej - co gdy nie chcą wypełnic umowy - a inni lekarze potwierdzają moje obawy ? jaka jest szansa na wygranie tego ?

Zmieniony przez - gawryl1234 w dniu 2010-08-23 15:49:58

baruch
 Wysłana - 23 sierpień 2010 16:49      [zgłoszenie naruszenia]

a inni lekarze potwierdzają moje obawy
Słyszałeś kiedyś o solidarności zawodowej lekarzy?

co gdy nie chcą wypełnic umowy
Wtedy pisze się pozew o odszkodowanie, albo o wykonanie świadczenia na koszt strony, która umowy nie dotrzymała.

jaka jest szansa na wygranie tego ?
50%. Albo wygrasz albo nie wygrasz.
A tak na poważnie- zależy od siły argumentacji, sformułowania pozwu, dyspozycji i chęci zastępców procesowych, dyspozycji, humoru, wiedzy, zaangażowania sądu

brak czasu

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 23 sierpień 2010 16:54      [zgłoszenie naruszenia]

Zglaszales juz drugiej stronie umowy, ze zabieg nie przyniosl efektow i chcesz poprawy? Bo jesli nie, to rozwazania co mozesz, a co nie sa nieco za wczesne.

Sprawy z zakresu prawa medycznego sa delikatnie mowiac ciezkie i mysle, ze koszty postepowania, ktore z duzym prawdopodobienstwem przegrasz, przewyzsza to co ewentualnie mozesz wygrac. Wiec moja rada- zamiast skakac zaraz do gardla, staraj sie pokojowo rozwiazac to z lekarzem/klinika/innym podbiotem, z ktorym miales umowe.

Zmieniony przez - kle0_ w dniu 2010-08-23 16:55:18

gawryl1234
 Wysłana - 24 sierpień 2010 17:54      [zgłoszenie naruszenia]

problem jest taki ,ze w umowie jest w przypadku re operacji do 20dni koszty pokrywa klinika. a wczesniej ,ze klinika bierze pełna odpowiedzialnosc za zle wykonana usługe. nie wiem jak mam to rozumiec.

INSOMNIA
 Wysłana - 24 sierpień 2010 17:59      [zgłoszenie naruszenia]

Z dwóch wyrwanych z całości zdań niewiele wynika. Zarzuć jakimś skanem/zdjęciem tej umowy.

gawryl1234
 Wysłana - 29 sierpień 2010 00:17       [zgłoszenie naruszenia]

kurcze nie mam jak dac skana moze w pon cos zalatwie.

Ale sprawa wyglada tak ,ze jesli cos sie rusza w kolanie = blad lekarski i tutaj nie ma dyskusji (bo to sa sruby). wiec wina jest ewidentna - 2 sprawa jest taka ,ze teraz musze przejsc 2 operacje ktora jest bardziej skomplikowana i bede miał pouszkadzane ciało do konca zycia przez to do tego pare miesiecy zwolniania z pracy. Czy w takich wypadkach oplaca się zakładac sprawe o zwrot kosztów leczenia/dojazdów itp,,, ? + zadość uczynienia ?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Zle przeprowadzona operacja

Warto przeczytać: Odszkodowanie powypadkowe pzu - odwołanie | kanary odwołanie | Prawo jazdy | Dowód zakupu | Alkohol a policja | potracenie pieszego na pasach | Pełnomocnictwo w ustaleniu egzaminu | Wypadek samochodowy- brak sprawcy, zaniedbania policji... | kilka przepisów, pomoc. | grzywna terminy itp | zrobienie ze mnie idioty przez pracownikow ochrony | Kredyt na oświadczenie | Nie zapłaciłem za mandat 100zł i przyszedł mi pozew, PO ROKU | mandat za nie posiadanie ważnej legitymacji studenckiej | OC ze współwłaścicielem??? | zakaz prowadzenia pojazdow | cechy SS | thiocodin | acodin | JPalikot | alizee | zdjęcia alizee | masaże etrotyczne | tabletka | na sen | jabole | omega | kredyt studencki | drukarka | drukowanie | preejakuat | preejakulacyjny | pafiel | przemijanie bibliografia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.