FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 14607 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Znęcanie się psychiczne... 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Znęcanie się psychiczne..."   

bardota..
 Wysłana - 15 marzec 2006 17:34        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Interesują mnie paragrafy dotyczące znęacia się psychicznego, moralnego nad obcą osoba(Nie spokreniona)oraz dotyczace naruszenia godności osobistej. Dziekuje za pomoc :-]

Ludzie narzekają na starość,nie potrafią docenić że mogą poznać każdy etap

LukRecJa
 Wysłana - 15 marzec 2006 17:34      [zgłoszenie naruszenia]

mnie też interesują

[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

Donio
 Wysłana - 15 marzec 2006 22:55      [zgłoszenie naruszenia]

Napisz konkretnie co się stało, będzie łatwiej pomóc

Art. 207. § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny ,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

bardota..
 Wysłana - 16 marzec 2006 05:51      [zgłoszenie naruszenia]

dzieki o to mi chodziało

Ludzie narzekają na starość,nie potrafią docenić że mogą poznać każdy etap

curf
 Wysłana - 16 marzec 2006 12:37      [zgłoszenie naruszenia]

A może to:
Art. 247. § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą prawnie pozbawioną wolności,
§ 2. Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem,
lub to
Art. 352. § 1. Żołnierz, który znęca się fizycznie lub psychicznie nad podwładnym,
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12

Tak lapidarne pytania nie dają możliwości poprawnego wskazania właściwego przepisu.

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Daer
 Wysłana - 16 marzec 2006 12:47      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli chodzi o sprawy rodzinne to zanim zainterweniujesz zastanów się nad konsekwencjami. Sprawy rodzinne to strasznie skomplikowana materia, mnóstwo nitek, które można zauważyć zbyt późno.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

curf
 Wysłana - 16 marzec 2006 12:50      [zgłoszenie naruszenia]

"znęacia się psychicznego, moralnego nad obcą osoba(Nie spokreniona"

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Ania1003
 Wysłana - 10 czerwiec 2008 21:19      [zgłoszenie naruszenia]

Ja sama mam 15 lat, ale mam ogromny problem związany z tym tematem. Mianowicie ja razem z moją mamą i siostrą jesteśmy regularnie, każdego dnia, poddawane przemocy psychicznej ze strony mojego ojce. To jest tak okropne, że nie da się poprostu wytrzymać. Dzisiaj pierwszy raz od wielu dni mamy chwilę spokoju wiedzorem, bo ojciec położył się spaćm ale jestem pewna, że za chwilę się obudzi i będzie to, co zwykle. Chodzi mi o wieczne zarzucanie różnych rzeczy mojej Bogu ducha winnej mamie , która wyszła za niego w wieku 19 lat, a urodziła mnie nie mając jeszcze nawet ukończonych 18 lat. Nie pozwala jej rozmawiać przez telefon, mieć znajomych, korzystać z komputera i wiecznie ją kontroluje. Ja naprawdę mam dodyć tego wszystkiego. Od wczoraj po raz kolejny moja mama zaczęła przyjmować leki antydepresyjne i mocne leki na uspokojenie, ale jak długo możemy tak żyć? Na dodatek ojciec ma na nas haczyk w postaci groźby, że podetnie sobie żyły w łazience w nocy. Idzie do łazienki i siedzi tam z nożem w ręku, albo wczoraj wyjął żyletki z maszynki do golenia. Ja już się sobą nie przejmuję. Mi chodzi o mamę i siostrę. On jest chory psycjicznie i nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo nas krzywdzi. Mówi, że to wszystko wina mamy, a ja i siostra jesteśmy \"nasterowane\". Całe otoczenie myśli, ze jest on przykładnym mężem i ojcem, ale u nas jest zuoełnie inaczej. Jeszcze dziś nasza sąsiadka składała mamie gratulacje i zazdrościła tak dobrego męża. Ja myślałam, że padnę. Już prawie w ogóle nie sypiam, jestem prymuską i mam szczęście, że rok szkolny już się kończy. Dziś prawie dostałam jedynkę, bo w ogóle nie przygotowałam się na polski. A to dlatego, że staram się w ciągu dnia, gdy ojciec jest w domu przebywać tu. Dopiero teraz siedzię przy komputerze, poszukując stron, które mogłyby podsunąć nam pomysł, co zrobić. Czuję się odpowiedzialna. Jezu !!! Obudził się. Wiem, że zaraz zacznie prześladować mamusię:(((. Bi=oję się. Macie może dla mnie jakieś porady co możemy zrobic, żeby się od niego uwolnić? Tylko my mamy ograniczone środni finansowe i w tym jest problem. Tak to wyprowadziłybyśmy się poorostu i nie ma sprawy... Błagam o pomoc... Co mam zrobić, żeby rozwiązać tą sytuację?

Pseudnim
Kozak z pomorza
 Wysłana - 10 czerwiec 2008 21:28      [zgłoszenie naruszenia]

Z mama i siostra do psychologa, ojca na przymusowe leczenie do psychiatry

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."

Kask
 Wysłana - 10 czerwiec 2008 22:19      [zgłoszenie naruszenia]

Czyje jest mieszkanie?
Niech sobie podetnie te zyly tak szybko nie umrze od tego bo tak probuje tylko u Was budzic poczucie winy.
CZy nie mozecie sie wyprowadzic?

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

Kask
 Wysłana - 10 czerwiec 2008 22:19     
 Usunięta przez Donio za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Znęcanie się psychiczne...

Strony: 1 2

Warto przeczytać: alo alo | Rower, alkohol, policja | Abolicja budowlana | praca na etacie a własna działalność | Podatek od nieruchomości? | szkolenie / przymusowe jakieś czy co!?/ | Polski wyzysk! | Mandat za jazde bez biletu, z przed dwóch lat | palety | Do adwokata | Rezygnacja z zakupu | Zatrudnienie studenta | staz a umowa o prace | niepelnoletnosc i prowadzenie roweru pod wplywem alkoholu | wandalizm | swiezy.... | wyciek haseł | tusze tonery | arteuza | silvia saint | Polek | goleniów | avatary | nasze | horror gra | historie | lato w terespolu | pomysl na biznes | dlaczego zdradza | dr albonista | czy trzeba stracic | kod puk 2 nokia 6303 | luxuria astaroth | 21 maj 2011 | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.