FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 933 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Znalezione bony i problemy.. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Znalezione bony i problemy.."   

Romerro
 Wysłana - 17 czerwiec 2008 15:01        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam
W moim mieście organizowany był festyn. Znalazłem w śmietniku bony za które wydawano kiełbaski i piwo.. Dałem je kumplowi. Okazało się przy próbie ich realizacji że są podrobione. Facet nie dał wiary że zostały one znalezione i zadzwonił na Policje. Przesłuchali mojego kumpla a on powiedział że bony ma odemnie. Z facetem się skontaktowałem ale z nim za bardzo nie idzie rozmawiac. Mówi że chce 280zł (tyle ma strat) i wycofa pozew cywiliny bo jego nie obchodzi skąd te bony. On chce odzyskac kase. Wspominał jeszcze ze postepowania i tak bedzie sie toczyc.
Co powinieniem zrobic? Nie mam 18 lat co mi grozi? Czy lepiej dogadac sie z facetem i zapłacic? Dodam jeszcze ze wczesniej wydał piwo mojemu kumplowi a on nie ma 18 lat. Ale zamiast robic jemu problemow wolalbym abym ja ich nie mial. Nie chciałbym miec nic w papierach. z gory dziekuje za sensowne odpowiedzi.

mlkv
 Wysłana - 17 czerwiec 2008 15:06      [zgłoszenie naruszenia]

"Znalazłem w śmietniku bony za które wydawano kiełbaski i piwo.. Dałem je kumplowi. Okazało się przy próbie ich realizacji że są podrobione" - a świstak na to...

1. Nie podrabiać więcej bonów na festyn.

2. Postępowanie karne "w sprawie" owszem, będzie się toczyć od chwili złożenia zawiadomienia na Policji. Może zostać umorzone, a fakt pojednania się sprawcy z poszkodowanym na pewno pozytywnie na to wpłynie.

3. Owszem, lepiej w tym wypadku dogadać się z facetem i zapłacić. Kwota żądana (280 złotych) wskazuje że facet nikogo nie chce naciągnąć, tylko po prostu tyle umoczył na waszych zabawach w małego drukarza.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

Casus2
konserwatysa liberał
 Wysłana - 17 czerwiec 2008 16:26      [zgłoszenie naruszenia]

Ja ostatnio znalazlem na smietniku 20 banknotów po 50zl ...

Tak wogole to fajnie czasem po smietnikach polazic conie

[http://www.campaignforliberty.com/]

mlkv
 Wysłana - 17 czerwiec 2008 16:29      [zgłoszenie naruszenia]

W kryminalnych to co drugi klamkę na śmietniku wyszperał.

Ekspert -

Kask
 Wysłana - 17 czerwiec 2008 18:22      [zgłoszenie naruszenia]

Jesli je na prawde znalazles to tego sie trzymaj chyba ze znajdzie sie u Ciebie w domu drukarka na ktorej byly drukowane lub inne dowody Ja bym sie z gosciem nie dogadywal chyba ze sciemniasz z tymi bonami.
Nie wiem dlaczego gosciu twierdzi ze ma straty skoro zorientowal sie ze sa podrobione. Na drugi raz niech je lepiej zabezpieczy.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

mlkv
 Wysłana - 17 czerwiec 2008 18:31      [zgłoszenie naruszenia]

280 złotych nie jest warte potencjalnych negatywnych konsekwencji procesów cywilnego i karnego.

Ekspert -

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 17 czerwiec 2008 19:10      [zgłoszenie naruszenia]

Znalazłem w śmietniku bony

w trakcie zbierania puszek ?

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

Pseudnim
Kozak z pomorza
 Wysłana - 17 czerwiec 2008 20:01      [zgłoszenie naruszenia]

"drukarka na ktorej byly drukowane lub inne dowody" to nie ameryka za 280zl to nawet kominiarze mu wjazdu na chate nie zrobia, chyba ze sie okaze ze drukowal takze dolary amerykanskie i kolumbijskie pesos

chlopie zloz sie z kolegami zaplac 280zl i tyle

i ogolem to taniej by ci wyszlo kupienie kielbasy niz tusz do drukarki

o tym ze koledze wydal piwo nawet nie wspominaj...po co robic problemy?

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."

Misamee
 Wysłana - 17 czerwiec 2008 21:48      [zgłoszenie naruszenia]

Jednego nie rozumiem: "Okazało się przy próbie ich realizacji że są podrobione." a potem że typ ma 280 złotych STRAT, jakich strat skoro ich nie zrealizowałes?

Kask
 Wysłana - 17 czerwiec 2008 21:59      [zgłoszenie naruszenia]

Jaki wjazd na chate?
Jakas glupota placic kolesiowi 280 zl nie wiadomo za co. Jesli mu placisz to sie przyznajesz do winy wiec jesli juz jest sprawa to i tak jej nie wycofa i bedziesz podwojnie uwalony. Skoro nie Ty je podrabiles to po co sie dogadywac. Moze sam je podrobil i chce kase wyludzic
Mialy znak wodny czy bylo widac ze to podrobki?

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

Romerro
 Wysłana - 18 czerwiec 2008 16:40       [zgłoszenie naruszenia]

tak naprawdę sprawa dotyczy mojego brata.. (nie chciałem tego pisać w pierwszym poście bo nikt i tak by mi nie uwierzył).
Z tego co wiem rodzice moi i tamtych dzieciaków złożyli się i oddali kolesiowi kasę. Mówili że skoro zjedli coś nawet jeśli nieświadomie zapłacili fałszywymi bonami to jest to nie fair i należy facetowi zwrócić kasę. Ja mam trochę inne zdanie na ten temat ale to akurat nieistotne. Sprawy nie wycofał bo postępowanie się zaczęło. Bony nie miały żadnych znaków wodnych (zwykłe drukowane z pieczątką i podpisem prezesa spółdzielni)

Dzięki za wszystkie merytoryczne odpowiedzi

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Znalezione bony i problemy..

Warto przeczytać: Własna działalność gospodarcza | Bardzo wazne | Pismo do Telefonii Komórkowej. | sprawa sądowa, i świadkowie | problem z autem po wypadku | umowa z Mbankiem | wykorzystanie loga | Towar z Ukrainy, pilne | Alimenty do kiedy? | W co ulokować 10k zł | Reklamacja samochodu u mechanika. | KPA, pytania. | karta pojazdu | Witold Witoldowicz SYN BRONISŁAWA | Mandat karny | Spadek. | brabh | sex filmy | pająk | pkm | szpilki | nie do wiary | dorabianie kluczy | dolan | gooby | duck | pls | przedwstępna umowa sprzedaży domu | zmiana szkoły | animator | nastic- | hemoroidy | zatok | cięta riposta | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.