FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3218 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
Zrzeczenie sie podwójnego obywatelstwa a praca w ABW 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zrzeczenie sie podwójnego obywatelstwa a praca w ABW"   

redman_83
 Wysłana - 12 październik 2010 11:22        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Mam pewien dylemat i potrzebuję rady kogoś bardziej poinformowanego!
Jak wszystkim wiadomo sprawa podwójnego obywatelstwa i służby w ABW czy innych służbach specjalnych była już poruszana na różnych forach. Jak mówią przepisy kandydat do służby musi posiadać "wyłącznie obywatelstwo polskie".
Mnie zastanawia i interesuje taka sprawa, czy Polak posiadający podwójne obywatelstwo (w tym drugie kraju należącego do NATO weźmy Kanadę ) zrzekając się go może ubiegać się o pracę ww. instytucjach państwowych i będzie traktowany na równo z kandydatami nie posiadającymi nigdy innego obywatelstwa? Czy też taka osoba będzie postrzegana inaczej ze względu na posiadane w przeszłości obywatelstwo? Czy sprawy takie są rozpatrywane indywidualnie, czy też wszyscy Polacy posiadający drugie obywatelstwo są traktowani na równo z obcokrajowcami, którzy posiadają dwa obywatelstwa w tym Polskie jako drugie?
Mowa tu o osobie, która otrzymała obce obywatelstwo jako dziecko na skutek kilkuletniego pobytu za granicą i nie miała na to żadnego wpływu, ani ze względu na bardzo młody wiek świadomości tego, że otrzymuje obywatelstwo innego kraju. Osoba ta po 5 letnim pobycie za granicą w wieku 11 lat wraca wraz z rodziną do Polski i nie ma żadnego kontaktu ani styczności z krajem, którego obywatelstwo uzyskała. Co w przypadku jeśli ludzie tacy chcą wstąpić w szeregi służb specjalnych RP, kraju, w którym się urodzili, który jest ich rodowitym domem i miejscem zamieszkania, i któremu chcą służyć.

Z pozdrowieniami dla wszystkich forowiczów

Baretekkk
 Wysłana - 12 październik 2010 13:26      [zgłoszenie naruszenia]

W wymaganiach formalnych do ABW jest wyraźnie napisane posiada wyłącznie obywatelstwo polskie

Zmieniony przez - Baretekkk w dniu 2010-10-12 13:26:22

!!!dziki kraj. Bandyci na salonach, policjanci w pierdlu.!!!
[http://www.facebook.com/pages/Pomagamy-S%C5%82awkowi-Opali/126395424106516?sk=wall]

Znawca -

redman_83
 Wysłana - 12 październik 2010 17:15      [zgłoszenie naruszenia]

Zgadza się, tak jest napisane. Czyli zrzekając się obywatelstwa obcego, kandydat zostaje z wyłącznie polskim i może się ubiegać o przyjęcie do służby. Ale to w teorii, natomiast czy to, że miał wcześniej obce obywatelstwo (co i tak wyjdzie na samym początku) w praktyce nie zaszkodzi mu w postępowaniu rekrutacyjnym? Tzn. czy będzie traktowany na równi z innymi i czy sam fakt posiadania w przeszłości drugiego obywatelstwa nie skreśli go jako kandydata

Pozdrawiam

Skarbowy
 Wysłana - 12 październik 2010 17:40      [zgłoszenie naruszenia]

W teorii i praktyce jesteś skreślony.

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -

Desertdog
 Wysłana - 13 październik 2010 11:41      [zgłoszenie naruszenia]

możesz zostać skreślony nawet jeżeli masz wyłącznie polskie obywatelstwo, ale przez dłuższy okres czasu przebywałeś za granicą

"I'd rather be judged by twelve, than carried by six..."

minner
SZPIEG
 Wysłana - 13 październik 2010 13:10      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem czy warto mając obywatelstwo inne i mieszkając zagranicą pchać się spowrotem do piekiełka pod nazwą Polska.

W PL szału nie ma, w ABW nie ma zarobków niewiadomo jakich.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

redman_83
 Wysłana - 13 październik 2010 13:14      [zgłoszenie naruszenia]

Rozumiem, że spędzenie kilku lat za granicą może się wydawać podejrzane ale ja tam mieszkałem w wieku 7-11 lat i od powrotu już więcej nie postawiłem nogi za Kanadyjską granicą. Byłem dzieckiem, w jaki sposób doświadczenia tak młodego dziecka mogą w jakikolwiek sposób stanowić zagrożenie? teraz mam 27 lat, tutaj skończyłem podstawówkę, liceum i niedawno studia. Z kanadą nie mam nic wspólnego poza nadanym 16 lat temu obywatelstwem, któego chętnie się pozbędę!

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi

redman_83
 Wysłana - 13 październik 2010 13:34      [zgłoszenie naruszenia]

"Nie wiem czy warto mając obywatelstwo inne i mieszkając zagranicą pchać się spowrotem do piekiełka pod nazwą Polska."

Nie mieszkam za granicą to po pierwsze, mieszkam w Polsce i to 23 z 27 lat swojego życia, po drugie mam trochę inną opinię o Polsce niż ta, którą zacytowałeś i choć w tym kraju sporo rzeczy może nas irytować jest to nasz kraj i nie uważam, że żyjąc w nim skazujemy się na "piekło." Oczywiście pewnie nie jedna osoba wybrałaby wyjazd z Polski ja jednak do tych osób nie należę.

"W PL szału nie ma, w ABW nie ma zarobków niewiadomo jakich."

Zależy czym jest dal nas szał bo wyjeżdżając do innego weźmy tu zachodniego kraju nie spodziewajmy się, że będziemy żyć jak na amerykańskim filmie. Natomiast do pracy w ABW czy innej innych służbach specjalnych nie idzie się raczej dla zarobków, tylko ma się jakiś wyższy cel.

Pozdrawiam

elizabeth5
 Wysłana - 13 październik 2010 14:13      [zgłoszenie naruszenia]

Natomiast do pracy w ABW czy innej innych służbach specjalnych nie idzie się raczej dla zarobków, tylko ma się jakiś wyższy cel.

Jaki cel? Bo ABW różni się zasadniczo od innych służb (wywiadu, konrtwywiadu), nie będe robić dubla, daję link: [http://www.insomnia.pl/Procedura_rekrutacyjna_do_ABW-t199080-s27.html#post2]

Tak, czy owak, zrzekanie się drugiego obywatelstwa, po to, żeby móc startować do służb to niezbyt dobry pomysł. Jak nie masz żadnych znajomości, a służby same się tobą nie interesują, to masz szanse oscylujące wokół zera.

Zmieniony przez - elizabeth5 w dniu 2010-10-13 14:14:34

Kiedy przyjdzie co do czego, uczynię, jak Bóg mi wskaże.

Desertdog
 Wysłana - 13 październik 2010 20:44      [zgłoszenie naruszenia]

Jaki cel? Bo ABW różni się zasadniczo od innych służb (wywiadu, konrtwywiadu), nie będe robić dubla, daję link:

ABW to JEST kontrwywiad (cywilny- bo wojskowym zajmuje się Służba Kontrwywiadu Wojskowego)

Zmieniony przez - Desertdog w dniu 2010-10-13 20:44:44

"I'd rather be judged by twelve, than carried by six..."

elizabeth5
 Wysłana - 13 październik 2010 20:52      [zgłoszenie naruszenia]

Tak, masz rację, "w Polsce kontrwywiadem cywilnym zajmuje się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a wojskowym Służba Kontrwywiadu Wojskowego".

Tylko, że ABW (jak już ktoś tu pisał) to po prostu zwykła policja polityczna, czyli bezpieka, a kontrwywiad wojskowy to zupełnie inna bajka. Różnica pomiędzy wywiadem, a bezpieką jest zasadnicza i tylko to chciałam zaznaczyć.

Zmieniony przez - elizabeth5 w dniu 2010-10-13 20:54:11

Kiedy przyjdzie co do czego, uczynię, jak Bóg mi wskaże.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Zrzeczenie sie podwójnego obywatelstwa a praca w ABW

Strony: 1 2

Warto przeczytać: komandosi | Co do samoobrony ?/ | Shotgun czy walther | Wspomnienia i fotki z woja | Książki | "Uciec do Legii"-program TV | Przepisy prawne dotyczace wiatrowek | HAARP | Jak teraz z wojskiem? | Zwycięzczy | Satelitarne zdjecia obiektow wojskowych na świecie.. | Pomocy.... | Kolter 19 wiatrowa!Pytanko? | Promocja to podstawa | Dla idacych do Deblina i przyszych pilotow. | Jaka wiatrówka najlepsza? | maxley | savatsEPARK f16 s40 | kozak ze wsi | ostry film dla ostrego typa | uwzględniając wspólne cechy typów związków chemicznych | browar | piwo | najlepszy | od czeO FUSION | piąta fala pożądania | piasek | mielno | wedkarstwo | namierzyc prepaid | anonimowy | podróbki | playboy, ckm | grafika in?ynierska | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.