FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6123 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Zwrot VAT za mat. budowlane 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zwrot VAT za mat. budowlane"   

curf
 Wysłana - 5 marzec 2006 22:44        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czy ktoś rozliczał już VAT za zakup mat. budowlanych w 2005 r (budowa, remont)?
Może jakieś spostrzeżenia, doświadczenia z kontaktów z US? Mam na myśli np kwalifikowanie (lub nie ) określonego asortymentu tych materiałów, weryfikowania kserokopii faktur, jaka cena 1 m kw mieszkania w IV kw 2005 itp itd
Jeśli ma ktos własne doświadczenia - niech podzieli sie nimi.

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Tommygun
 Wysłana - 6 marzec 2006 21:16      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem, czy będę się w to bawić, muszę przeliczyć, chociaż sporo wydałem na materiały budowlane, rok temu miałem przeprowadzkę i sporo tego kupiłem. Jeżeli dany materiał odliczyłeś w ramach ulgi w PIT, to automatycznie to jest uwzględniane w rozliczeniu i nie ma tak, że dostaniesz zwrotu różnicy VAT w całości. Co do kwalifikowalności towarów, to jest lista towarów, dostępna m.in. na stronie [www.mf.gov.pl]

Specjalista -

curf
 Wysłana - 7 marzec 2006 13:35      [zgłoszenie naruszenia]

Nie ukrywam, że liczyłem na opinie osób, które całą rzecz już zaliczyły w praktyce , gdyż teorię to poznałem (w miarę dobrze). I tak:
- oczywiście zwrot VAT nie przysługuje w całości (55,23% dla tych, którzy ujęli wydatki w rocznym PIT.cie i 68,18% dla tych co nie ujęli)
- istniejąca lista towarów jest dosyć "oszczędna" Np jest tam wanna żeliwna, ale nie ma już akrylowej Wyczytałem jednak gdzieś, że wykaz ten ma stanowić rodzaj pomocy dla podatnika, więc ciekawiłoby mnie jak podchodzą do tego US

Przygotowałem sobie zestaw niezbędnych dokumentów i niedługo zrobię podejście do US. Ponieważ jednak ten typ odliczenia zaistniał po raz pierwszy, więc byłoby dobrze, gdyby ktoś kto ma to juz za sobą podzielił sie swoimi doświadczeniami.

Specjalista -

curf
 Wysłana - 8 marzec 2006 13:20      [zgłoszenie naruszenia]

Zaniosłem dziś do US rozliczenie roczne i wniosek o zwrot VAT.
Jak ja "kocham" ten urząd . A wyglądało to tak:
- pan z informacji mówi, że mogę kwity w obu tych sprawach przekazać w stanowiskach gdzie dokonywane jest ich sprawdzenie (kolejka osób na ok 1 godz czekania) lub w kancelarii (od ręki, zero oczekujących). Dodał przy tym, ze nie wiadomo jak będzie traktowana sprawa rozliczenia VAT, gdyż nie ma urzędowego wzoru druku!!! Odparłem, że wiem o tym, gdyż na stronie MF wprawdzie jest taki druk, ale z adnotacją: "(przedmiotowy wniosek nie stanowi wzoru urzędowego określanego w drodze rozporządzenia)" Komentarza raczej to nie wymaga
- idę do okienka "Kancelaria", a tam zdegustowana panienka: należy to składać w stanowiskach wyznaczonych (czyli z kolejką ludzi). Grzecznie pytam - "dlaczego?". Bo ja mogę to odebrać w całości i tylko przekazać dalej (). "I właśnie o to mi chodzi!"
Panienka sięga po druczek pokwitowania. Wpisuje błędnie moje nazwisko (przepisywała je z PIT-u, który jest wypełniony na drukarce!!). Zareagowałem krótko: "Źle!!". Panienka poprawiła, ale humor sobie pogorszyła, bo gdy poprosiłem o dopisanie do pokwitowania dokumentacji dot VAT to warknęła, że nie wolno jej tego zrobić! "Uprzejmie" zapytałem czy nie żartuje ze mnie, gdyż pozbycie się tych druków bez pokwitowania nie wchodzi w grę. Wtedy ona triumfująco mówi, że może tylko przystawić pieczątkę na kopii (była święcie przekonana, że kopii nie mam). No a ja wyciągam kopie i panienka zniesmaczona przystawia mi pieczątkę.

Jak znam życie to sprawa z pewnością będzie miała swój dalszy ciąg, gdyż, albo się komuś nie spodoba druk, albo ktoś zechce zakwestionować niektóre zakupione materiały budowlne, albo przyczepi się do czytelności faktur, albo... znajdzie jeszcze jakąś bzdurę.
Jeśli coś się wydarzy to dam znać.

Specjalista -

vatbud
 Wysłana - 3 lipiec 2008 14:35      [zgłoszenie naruszenia]

Rozliczenia

VAT-u Budowlanego

Remontowałeś, budowałeś,

Odbierz nadpłatę VAT-u

to należy się każdemu

*

Prawo do zwrotu przysługuje z tytułu wydatków poniesionych i udokumentowanych fakturami VAT, wystawionymi od 1 maja 2004 r. - bezterminowo, nawet jeżeli korzystano już z odliczenia w PIT

Wnioski o zwrot VAT można składać przez cały rok.

*

Więcej informacji pod numerem telefonu

500-030-830

email: rozliczeniavatubudowlanego@wp.pl

obsługujemy klientów z całej Polski
zapraszamy

Casus2
konserwatysa liberał
 Wysłana - 3 lipiec 2008 18:30      [zgłoszenie naruszenia]

Tia, a reklame u admina forum wykupiles ?

[http://www.campaignforliberty.com/]

vatbud
 Wysłana - 4 lipiec 2008 11:14       [zgłoszenie naruszenia]

a co żal Ci ściska? A tak poza tym to nie Twoja sprawa zawistny człowieku.

obsługujemy klientów z całej Polski
zapraszamy

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Zwrot VAT za mat. budowlane

Warto przeczytać: Cannabis - legalizacja "LEGALNA" czy nie? | Wymuszenie rozbójnicze | Mam pomysł, ale "nie mam kasy". | Sprawa cywilna o odszkodowanie - czy warto zakładac?? | Koniec dobroci. | IPN - Jak spełnia swoje kompetencje?? | Czy kosmpolityzm jest dobry?? | UPA - sprawa nadal aktualna?? | Zachęcam Was do wstawiania nowych tematów do dyskusji. | Świat w liczbach | Świat bez sojuszy? | Gazety/czasopisma o tematyce politycznej | "Odbierz kase"-prawda czy falsz ?? | demokracja - czy aby na pewno najlepszy ustroj?? | Kontrole ZUSowskie - HELP!!! | Turcja w UE ? | ebay zakupy w usa | _niuton_ | bokserki | pomnik pudziana | pudziana | radom | były dziewczyny | viamax | Krakvet | lukrecja1977 | romantyzm | do ktA ,A,rego roku A 1A ycia | kardigan | cardigan | kompyter poleasingowy | solarium | duA y penis | A A .A 9.lub | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.