FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3531 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Zwrot telefonu 
[powiadom znajomego]    
Autor "Zwrot telefonu"   

Hoa Xang
 Wysłana - 8 wrzesień 2006 22:18        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, otoz mam rpblem i chcialbym prosic o pomoc bo nie znam dobrze Polskiego prawa na ten temat.

Otóż kupiłem telefon komórkowy w zwyklym sklepie/serwisie (nie w salonie ery czy orange). Rzadko rozmawiam, raczej wysylam smsy wiec dopiero po jakims czasie (+/- 1 miesiac)zorientowalem sie, ze czasami szum w ogole nie pozwala mi uslyszec osoby z ktora rozmawiam. Jest okropny szum i zaklocenia i gdzies w oddali slychac resztki glosu. Oddalem telefon do naprawy i mi go oddali mowiac, ze zadnej wady nie znaleziono i ze tylko zresetowano oprogramowanie. No ok, wydawalo sie, ze dziala bo glos byl ok (wczesniej tez niektore rozmowy byly ok). Niestety miesiac pozniej gdy telefon żądal pinu nie dzialal zaden klawisz. Po prostu nie dalo sie nic wpisac i jedynym wyjsciem bylo wyjecie baterii zeby telefon sie wylaczyl. Oddalem go do naprawy no i mi go naprawili, telefon dziala. No i teraz (miesiac po poprzediej naprawie) mam znowu problem bo nie moge rozmawiac przez ten telefon. Tym razem szumi o wiele bardziej i nie ma szans na zwykla rozmowe. Dodam, ze wina jest w 99% w telefonie bo gdy mialem stary telefon to takie same rozmowy byly czysciutkie. No i teraz takie pytania:
1. Czy moge żądać zwrotu pieniędzy ?
2. Jeśli tak to czy dostane kwote jaka zaplacilem za telefon czy kwote jaka teraz jest ten telefon wart ?
3. Czy mogę żądać wymiany telefonu na nowy ??

Jeżeli ktos doczytal do konca to bardzo dziekuje. Prosze o odpowiedzi. Z góry dzięki :]

hallucyon
 Wysłana - 9 wrzesień 2006 12:23       [zgłoszenie naruszenia]

Kupującego niemal w przy każdym zakupie chroni instytucja rękojmi .

Poniższy odnośnik przeniesie Cię do artykułu wyczerpująco objaśniającego przysługujące Ci prawa. Czytaj jednak uważnie, bowiem jest tak mowa i o gwarancji oraz o różnicach między tymi dwoma pojęciami.

[http://www.um.oswiecim.pl/pl_chemik/19_2002/articles/konsument.html]

Powodzenia w bojach ze sprzedawcą.

Zmieniony przez - hallucyon w dniu 2006-09-09 12:24:18

Zmieniony przez - hallucyon w dniu 2006-09-09 12:24:46

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Zwrot telefonu

Warto przeczytać: Kompas polityczny | Reforma finansów | Kredyt gotowkowy bez zaswiadczen | niech to utnie, czyli reg o polityce | list z prokuratury | Rozwalona szczęka itd-co za to grozi?? | Pobor do wojska pls szybka odpowiedz. | Gdyby Tusk był prezydetnem.. | aplikacja | SAMOOBRONA - dozwolone granice | Ekonomia - o co chodzi z tym? | Najlepszy produkt | Specjalne warunki zatrudniania | PROSTACKIE, TANIE CHWYTY PiS | konto w banku internetowym-ktore wybrać | URLOP! | bać pol | Smycza_ns | Smycz | gwiazdynago | walenie | mz 251 | tłumaczenie | tłumaczenia | przetłumacz | logo z dżokejem polo | 00259007735410450422 | tynki akustyczne | gra 66 | gra karciana | gra karciana 66 | gry karcianej 66 | zasady gry 66 | pierwsza mi o | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.