FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 20043 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
-=Książeczka zdrowia=- 
[powiadom znajomego]    
Autor "-=Książeczka zdrowia=-"   

missmax
 Wysłana - 18 lipiec 2006 09:33        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam.
Chcę wyrobić książeczkę zdrowia, ale dlaczego cena badania 3 dniowego kału jest tak wysoka? Dzis telefonowalam do przychodni i mi powiedziano, ze ogolny koszt wyrobienia pracowniczej ksiązeczki zdrowia wynosi 125, 50 zł!! Niby w innej przychodni sam kosz podobno miał wyniesc ok 90 zł. Czy to aby nie przesada? Jedni liczą sobie tak, drudzy inaczej? Mowię tu o panstwowych przychodniach. No a slyszałam, że chyba prywatni lekarze biorą ok 30 zł za wyrobienie takiej ksiązeczki, tak więć prywatnie jest taniej? 8-?

Jak w ogóle przebiega proces wyrabiania ksiązeczki zdrowia; ile trzeba czekac na jej wyrobienie; gdzie mozna kupic samą ksiązeczke?

Pomozecie? Bo ja juz sie w tym wszystkim zagubiłam.

~CRAZZY MISSMAX~

ferry
 Wysłana - 19 lipiec 2006 13:42      [zgłoszenie naruszenia]

Ceny badań medycyny pracy w różnych przychodniach naprawdę mogą się sporo różnić. Dlaczego tak jest? Ciężko powiedzieć.

hallucyon
 Wysłana - 19 lipiec 2006 17:40      [zgłoszenie naruszenia]

@missmax:

Mniemam, że o chodzi Ci o tzw. książeczkę sanitarno-epidemiologiczną pracownika, której wymaga się od pracujących m.in. z żywnością...

Aby ją otrzymać, należy oddać do badania bakteriologicznego próbki kału z trzech kolejnych dni. Celem badania jest wykluczenie głównie nosicielstwa bakterii Salmonella sp. oraz Shigella sp. Trzykrotny ujemny wynik posiewu upoważnia do wydania rzeczonej książeczki. Cena, nazwijmy to, książeczki pokrywa przede wszystkim koszty wykonania badania. Jeśli badanie będziesz robić w SANEPID-zie, musisz się liczyć z tym, że koszt będzie wyższy niż w innych ośrodkach, bowiem ustawą z bodajże 2004 roku instytucja ta jest zobowiązania do oddawania 40% dochodów do Skarbu Państwa. Niestety, w większości miast do wydawania książeczek jest uprawniony jedynie SANEPID.

I to by było na tyle...

Zmieniony przez - hallucyon w dniu 2006-07-19 17:41:23

trib-misiu
ŻYDU
 Wysłana - 19 lipiec 2006 19:21      [zgłoszenie naruszenia]

jestes z wawy?

człowiek o IQ ok. 453 razy większym od gąsiennicy

hallucyon
 Wysłana - 19 lipiec 2006 20:22      [zgłoszenie naruszenia]

missmax, ferry czy ja?

trib-misiu
ŻYDU
 Wysłana - 19 lipiec 2006 21:53      [zgłoszenie naruszenia]

Missmax
bo moge pomoc

edit: szczecin - to nie pomogę bo nie znam nikogo tam niestety

Zmieniony przez - trib-misiu w dniu 2006-07-19 21:54:33

człowiek o IQ ok. 453 razy większym od gąsiennicy

denedra
 Wysłana - 20 lipiec 2006 16:28      [zgłoszenie naruszenia]

muszę mieć taka ważną co roku na obozy z dziećmi. Koszt obecny na Śląsku w stacji SANEPID - posiew 81 zł. Ale wpisy do książeczki to osobna historia rozstrzał od 45 - 90 zł.

Mówię tylko do tych
Którzy chcą mnie słuchać
Ci, którzy nie chcą
Nie obchodzą mnie

MR.MST
 Wysłana - 31 lipiec 2006 19:54      [zgłoszenie naruszenia]

Zastanawiajace,ale jeszcze w zeszlym roku,(w Łodzi) kumpel zaplacil 50zl za kal w sanepidzie,a reszte zalatwil rodzinny,juz za free.

RodeF
 Wysłana - 4 sierpień 2006 15:55       [zgłoszenie naruszenia]

Ja zapłaciłem za wymaz 60zl, a potem z wynikami poszedłem do lekarza rodzinnego i mi wypisał książeczke zdrowia. Z tego, co wiem, to pracodawca powinien oddać Ci kasę za książeczkę zdrowia. Więc pogadaj o tym z swoim szefem, może akurat zwróci Ci hajs.

Co ile czasu trzeba powtarzać wymaz??

Zmieniony przez - RodeF w dniu 2006-08-04 15:56:45

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

-=Książeczka zdrowia=-

Warto przeczytać: Dyskusja na temat dostępu do różnych "używek" | Radio Maryja | Wycofać żołnierzy z Iraku?? | wzor umowy | Fenomen Andrzeja Leppera... | Feminizm? | Eutanazja | Przeszukiwanie przez policję | Nie chca mi zaplacic | PRAWO SPORTOWE - POMOCY | visa | Technokracja w Polsce ? | Lewica i prawica | KIERUNEK - ADMINISTRACJA :-) | Zaklocenie miru domowego .. | Żywność jeszcze zdrożeje?? | mąż czy brat | alicja resich modlinska | wielkipenispl albo wielkipenishgpl, | squiz | squzim | Giwojno | teza matura | tomek giwojno | tomasz giwojno | dynamo | Śmieszne zdjęcia | brak obrazu | vectra c | piotr kret ffuu | szybka kasa | youtube | kasa | mitoman | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.