FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6373 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
"666, czyli polowanie na Antychrysta" art z Interii 
[powiadom znajomego]    
Autor ""666, czyli polowanie na Antychrysta" art z Interii"   
 
Methos
 Wysłana - 2 wrzesień 2007 12:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

666, czyli polowanie na Antychrysta

AFPAutor informacji: Ziemowit Szczerek

"Tu jest potrzebna mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć." - Te kilka zdań z Apokalipsy świętego Jana rozbuchało wyobraźnię pokoleń. Od ponad 1500 lat niezliczeni fascynaci siedzą z przygryzionymi językami nad kartkami papieru i przeliczają liczbę Bestii, dochodząc czasem do zdumiewających wniosków.

Kto - albo co - kryje się za złowieszczą liczbą? Za pomocą kogo - albo czego - Antychryst chce zgładzić świat, bądź przejąć nad nim władzę? Czy święty Jan Ewangelista (o ile to on pisał Ewangelię) zaklął w trzy szóstki jakieś mistyczne - albo i zupełnie pragmatyczne - przesłanie, czy po prostu postawił obok siebie trzy szóstki, bo stwierdził, że nieźle to wygląda?W samej Biblii liczba 666 pojawia się kilka razy: tyle talentów na przykład wynosił roczny dochód króla Salomona. Mówi się też o tym, że "Liczba bestii" wynosi tak naprawdę 616, tylko słowa św. Jana zostały źle przetłumaczone. Taką właśnie liczbę podaje m. in. słynny papirus z Oksynrychos. Jednak najbardziej popularne stały się trzy szóstki z Apokalipsy.

Apokalipsa powstawała w czasie prześladowań chrześcijan przez rzymskie imperium, które uznawało chrześcijaństwo za dziwaczną i niebezpieczną sektę. Pierwszym zatem kandydatem na Antychrysta stał się cesarz Neron, za czasów którego w wielkim pożarze spłonęły cztery z czternastu dzielnic Rzymu, za co administracja rzymska obwiniła chrześcijan, prawdopodobnie po to, by za jednym zamachem pozbyć się nielubianych przez obywateli "dziwaków", uznawanych zresztą przez państwo za "element wywrotowy", a zarazem skumulować na kimś gniew pogorzelców.

Pierwsi chrześcijanie i ojcowie kościoła wymyślili zatem tak: zapisany z grecka po hebrajsku "Neron Kesar" w pozbawionym samogłosek hebrajskim alfabecie zapisuje się następującymi symbolami: nun, resz, waw, nun, kuf, samech i resz. Wszystkie te znaki przypisane są też odpowiednim cyfrom, odpowiednio: 50, 200, 6, 50, 100, 60 i 200, i tak się składa, że ich suma wynosi ni mniej, ni więcej, tylko 666. Proste? Niby tak, ale od tego liczenie dopiero zaczęło się na poważnie.

Neron umarł z gardłem przebitym sztyletem, a w jakiś czas po nim nastał cesarz Domicjan, który również przysporzył kościołowi męczenników, i którego - przy odrobinie dobrej woli - także dało się podpiąć pod diabelską liczbę: jeśli zapisać 666 cyframi rzymskimi, wychodzi DCLXVI, co ma być skrótem od "DOMITIANVS CAESAR LEGATOS XTI VIOLENTER INTERFECIT" - "Cezar Domicjan wysłanników Chrystusa (zapisywanego jako X, co odpowiada greckiej literze Chi, od której rozpoczyna się słowo "Christos") okrutnie wymordował". Zauważono przy okazji, że odwrotność DCLXVI - IVXLCD - to pierwsze sześć rzymskich cyfr, zapisanych rosnąco. Zresztą - stwierdzili pierwsi chrześcijanie - po co ograniczać Bestię do cezarów, jeśli wiadomo, że wszystko, co złe od Rzymu pochodzi. I w ten sposób greckie słowo "lateinos" - łacinnicy, czyli ludzie posługujący się łaciną - według numeracji przypisywanej greckim literom przelicza się - również - na 666.

Później Antychrystami spod znaku trzech szóstek bywali papieże: liczba 666 znajduje się w określeniu VICARIVS FILII DEI - "namiestnik syna bożego", jak nazywa papieża tzw. Donacja Konstantyna, dokument, który wynosi biskupa Rzymu ponad wszystkich innych biskupów, i w niczym nie przeszkadza tu fakt, że Donacja jest spektakularnym fałszerstwem.

Jeśli więc wyodrębnimy z tych słów rzymskie cyfry - V,I,C,I,V,I,L,I,I,D i I - i dodamy do siebie, otrzymamy - wiadomo - 666.


Antychrystem, dość nieoczekiwanie, został w pewnym momencie nawet sam Jezus Chrystus . Przy założeniu, że A to 1, B - 2 etc., wychodzi, że w słowie JESUS litery mają wartość 74, co, z kolei, pomnożone przez 9, daje, cóż, 666. Czemu mnożyć należy akurat przez dziewięć? Ponieważ łaciński zapis dziewiątki, IX, jest - tak się składa - greckimi inicjałami Chrystusa i pierwszymi dwoma literami słowa Ichtys (gr. ryba), które - z kolei - jest skrótem od "Iesous Christos Theou Hyios Soter, co oznacza "Jezus Chrystus, syn boży, zbawiciel", i które było symbolem pierwszych chrześcijan. A poza tym grzesznicy wchodzą do nieba przez dziewięć bram, jest dziewięć darów Ducha Świętego, dziewięć otworów ludzkiego ciała, etc. etc.

Chrystus Antychrystem? Czemu nie, niewiele rzeczy jest w stanie powstrzymać rozpędzonego numerologa.

Trzy szóstki kryją się w nazwisku co drugiego papieża, Lutra, Napoleona, i - oczywiście - Hitlera (pod warunkiem, że do Hitlera doda się cyfrę 1, podobnie zresztą, jak do znumerowanego Bin Ladena. ). W gruncie rzeczy liczbę szatana można znaleźć wszędzie, trzeba tylko chcieć: Piotr hrabia Bezuchow z tołstojowskiej "Wojny i pokoju" kombinuje jak może, by ze swego nazwiska wycisnąć trzy szóstki. Po sprawdzeniu wszelkich możliwych kombinacji, uzyskuje 666 pisząc się "l'russe Besuhof" (Rosjanin Besuhof). I w ten sposób można znaleźć diabła dokładnie tam, gdzie się go szuka: jeśli nie mieści się w samym imieniu i nazwisku, dodajemy tytuł, narodowość, zmieniamy zapis na łaciński, grecki, aramejski czy hebrajski, mnożymy przez liczbę rogów Bestii, grzechów głównych, czy wydań "Kodu Leonarda da Vinci".

Antychrystem był John F. Kennedy, który na Konwencie Demokratów, ustanawiającym go oficjalnym kandydatem na prezydenta USA, otrzymał 666 głosów. Prezydent Reagan był już diabłem bezspornym, o czym informowali w USA (i nie tylko) liczni kaznodzieje. Nie dość, że prezydent nazywał się Ronald Wilson Reagan (3 wyrazy po 6 liter), to mieszkał w willi nr 666. Numer ten został w końcu przez prezydenta zmieniony. Kaznodzieje stwierdzili, że dla niepoznaki.

Polowanie na szatana trwa: trzy szóstki znajdują się w nazwisku Billa Gatesa, w symbolice Unii Europejskiej, a nawet w internecie (WWW w hebrajskim alfabecie zapisywałoby się trzema symbolami "waw", który to symbol oznacza również cyfrę 6).Po dodaniu wszystkich cyfr w ruletce otrzymujemy trzy szóstki. Cena pierwszego komputera Apple wynosiła 666 dolarów i 66 centów. Przychody Hyundaya za pierwszy kwartał 2007 roku wyniosły 666 milionów dolarów. Japońskie jeny wychodzą w nominałach 1, 5, 10, 50, 100 i 500. Nie ma już chyba potrzeby pisać, co to oznacza. Właściwie, to szatan jest wszędzie: molekuły organiczne bazują na węglu 12, który składa się z 6 protonów, 6 neutronów i 6 otaczających go elektronów.

Już po nas.

Hexakosioihexekontahexaphobia to lęk przed trzema szóstkami. Najwyższa Rada Ukrainy przełożyła obrady z 6.06.06 na 7.06. Autostradę nr 666 w USA zmieniono w autostradę nr 491. Kod telefoniczny miasta Tijuana w Meksyku zmieniono z 666 na 664. O prezydencie Reaganie, który zmienił numer swojej willi już wspominaliśmy.

Słynna "Route 666", która przebiegała przez Nowy Meksyk, Kolorado i Utah, obrosła czarną legendą i stała się kultowym miejscem. I faktycznie - zaczęły się na niej dziać rzeczy dziwne. Nie z powodu szatana jednak, a raczej pośrednio tylko z powodu szatana: autostrada zaczęła przyciągać wszelkich możliwych "freaków", którzy walnie przyczynili się do obniżenia bezpieczeństwa na drodze.

Trzy szóstki przejmuje kiedy się da i jak się da kultura masowa. Diaboliczny Damien z filmu "Omen" ma na ciele znamię w kształcie trzech szóstek. Kod do walizki Marcellusa Wallace'a w "Pulp Fiction" to 666. Aresztowany Alex, główny bohater "Mechanicznej pomarańczy" eskortowany jest przez dwóch policjantów o numerach 665 i 667, co sugeruje, 666 to sam Alex.

Tylko Chińczycy są spokojni. W ich kulturze trzy szóstki oznaczają pomyślność i spokój.

tak dla poprawy humoru


źródło :

[fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/666-czyli-polowanie-na-antychrysta,968664,,2]


Zmieniony przez - Methos w dniu 2007-09-02 12:32:24

Ekspert -
 
siersciuk
 Wysłana - 2 wrzesień 2007 13:15      [zgłoszenie naruszenia]

czy jest to sprawa Szatana, czy tylko przypadek, psze pana?
dobry art, ale watpie czy sog wejdzie ;]

Zmieniony przez - siersciuk w dniu 2007-09-02 13:16:29
_______________________________
 
.

 
remont
 Wysłana - 2 wrzesień 2007 13:18      [zgłoszenie naruszenia]

antyChryst to może być każdy... i najprawdopodobniej nikt się tego nie spodziewa... możliwe że może nim być nawet Kubica czy Radwańska...

 
Tadeknorek
 Wysłana - 2 wrzesień 2007 13:31      [zgłoszenie naruszenia]

Hmmm... no tak, po przeczytaniu fragmentu biblii można rzeczywiście zacząć się zastanawiac nad sensem tegoż przekazu... napewno nie byłbym za traktowaniem jakiejkolwiek liczby jako czegoś, co ma jakiekolwiek właściwości- przynosi pecha, jest feralna, szczęśliwa i tego typu ******ły. Tak się składa, że wiele faktów z mojego życia dotyczy liczby 13, co niepokoiło mnie, dopóki odrzuciłem jakąkolwiek wiarę w nadprzyrodzoność. 666 to poprostu kolejna liczba, dokłądnie ta po 665
Słyszałem o przypadkach, kiedy budowy hoteli były sporządzane tak, aby uniknąć nr pokoju 666... czy to nie żałosne?
_______________________________
 
Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -
 
dragon7
 Wysłana - 2 wrzesień 2007 15:46      [zgłoszenie naruszenia]

666 - oznacza SYMBOLICZNIE - "doskonałosc ludzką" - co z kolei znaczy ze antychryst ma byc jednostką wybitną, oraz posiadac moc jaką czlowiekowi daje jego "doskonalosc" w sensie np wytworow cywilizacji, wladzy,wplywu na innych ludzi etc.

Znawca -
 
OkoZordona
 Wysłana - 2 wrzesień 2007 16:12      [zgłoszenie naruszenia]

dobre to jest. na sile szukaja powiazan z ta liczba. tak samo jak z innymi.
Ogladaliscie "The Number" z dzimem karejem? tam koles mial obsesje na punkcie 21 bodajze. zadziwiajace bylo to jak duzo powiazan znalazl autor ksiazki na ktorej podstawie zostal nakrecony film.

ale w przypadku 666 wchodzi jeszcze aspekt zagrozenia. poniewaz jest ona zagrozeniem. dla tych ktorzy wierza w jej "sile" i chca byc antychrystami, czcicielami trzech szostek. to jest niebezpieczne dla nich samych.
_______________________________
 
finito.

 
abu1
 Wysłana - 3 wrzesień 2007 02:07      [zgłoszenie naruszenia]

ta...
Wezmy np. takie slowo "kosciol". Troche poprzestawiamy, troche dodamy i co wyjdzie? "Szatan".

 
AvP
 Wysłana - 4 wrzesień 2007 16:40      [zgłoszenie naruszenia]

666 jest doskonałym dowodem patologicznego toku myślenia większości człowieczeństwa. Gdybym kilka tysięcy lat temu naskrobał w jakimś brudnopisie historie rodem z science fiction to podejrzewam że dziś odnaleziona stała by się motorkiem napędowym licznych fanatyków i niebagatela: SENSACJĄ 2007 :-/ I proszę mnie źle nie zrozumieć(ave chrześcijanie) : pod pojęciem brudnopis nie mam na myśli biblii-> tak ku gwoli ścisłości.

A tak na wstępie: Witam jak zwykle. Widzę że forum pod wodzą kierownika w dalszym ciągu przeżywa swój tryumf! Oby tak dalej ; )

Symboliką 666 określiłbym większe grono wspólnoty kościelnej. Wystarczy wybrać się na msze: rozpaczliwe błagania ze strony prowadzącego o dotacje przeznaczone na rozbudowę kościoła aż pachną ehhhh... nie dokończe CZYM. Wstyd się przyznać ale w dzisiejszych czasach pod pojęciem "kościół" bardziej rozumiem wyłudzanie pieniążków od wiernych niż propagowanie nauk Chrystusa. Zapewne szalonych pomysłów na dalsze rozszyfrowanie 666 końca nie będzie- wszak nieskończoność ce****e dwa aspekty- ludzką głupotę i wyobraźnię!

Pozdrawiam-> AvP
_______________________________
 
"Niszcz wrogów- łącz przyjemność z pożytecznym"

 
Arnoldus09
 Wysłana - 12 wrzesień 2007 14:26      [zgłoszenie naruszenia]

bywa

 
msppruszcz
 Wysłana - 29 październik 2007 20:49      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.derekprince.pl/inni%20autorzy.htm]
CHIP

ZNAMIĘ

WIADOMOŚCI TVP
Podstawowe wiadomości na temat chipu, czyli prawdopodobnie znamienia bestii z Apokalipsy św. Jana. Nadchodzi szybko czas, gdy ludzie na całej ziemi nie będą już używali pieniędzy, ale będą mieli na czole i prawej ręce wszczepiony chip identyfikacyjny, który będzie przechowywał wszystkie dane o człowieku, ale równocześnie będzie potężnym narzędziem kontrolowania przez jednostki całej ludzkości


Zmieniony przez - msppruszcz w dniu 2007-10-29 20:49:42

 
Plepik
 Wysłana - 31 październik 2007 12:31      [zgłoszenie naruszenia]

msppruszcz - przedstawił ciekawy artykuł. Ja mam kolejny:
"Szeregowy z chipem" - "Polska Zbrojna" z 28 października br. za "Rzeczpospolitą".
Mowa jest w nim o pracach Departamentu Obrony USA nad takim urządzeniem.
Rząd USA przeznaczył na ten cel 1,6 mln dolarów i przewiduje testy z udziałem ludzi.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

"666, czyli polowanie na Antychrysta" art z Interii

Strony: 1 2
 
Warto przeczytać: serce czy rozum....?? | Stańczyk | Koserwatsysta - Konserwatyzm | DMT a porwania przez UFO | Dlaczego biedni są coraz biedniejsi, a bogaci coraz bogatsi? | POMOCY, mam nerwice natręctw. | Moda na samobojstwa | Ludzie okreslani jako EMO | Syzyf.... | Psalm 23. Dlaczego na pogrzebach ? | Dlaczego an grobach sie zapala świeczke? | Niebo... | Zazdrośc... | Potrzebuje filozoficznego wsparcia | Złożony problem :( | Reklama na Kościele | xedos | nokia c3 biały ekran | ćwiczenia na żołądź | tata syn sex | sex z ojcem | don quixet mod | lloret de mar | nihilizm | ojciec jezdzi na ryby | tyson | native speaker | showup carmen | inferno | porady dla kobiet ważne | jak podniesc moc silnika | ile bierzesz czasu tramal | uklad cetralny galeria | zolpidem | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0