FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 17358 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
"Nadstaw drugi policzek" 
[powiadom znajomego]    
Autor ""Nadstaw drugi policzek""   

Grooge
 Wysłana - 19 wrzesień 2005 12:59      [zgłoszenie naruszenia]

Niestety nie wszystko jest takie proste jak piszesz...
Zapomniałeś o tym, iż "nadstawienie drugiego policzka" może być formą zemsty. Nic chyba bardziej nie wyprowadza z równowagi, niż stoicki spokój adwersarza. Trzeba być bardzo pewnym siebie żeby ten spokój zachować.
Wymieniony przez Ciebie punkt drugi i trzeci charakteryzuje tych, co dają się ponieść emocjom, łatwo ich wyprowadzić z równowagi grając na emocjach, czy wjeżdzając na ambicje... Nie sądzisz?

Owszem - dla mnie jest to proste. Jeśli ta prostota jest dla Ciebie zbyt wybujała, to pozostaje zachować mi mileczenie adwersarza.

Jeśli natomiast "nadstawianie drugiego poloiczka" dopuszczasz do repertuaru aktów zemsty, to owszem ciekawe... Tyle że ja gardzę zemstą w każdej formie. Mądry człowiek, pozanjąc siebie - doskonale jest w stanie zapobiec "wpędzenia się" w stan zemsto-genny.

Pozdrawiam.

Nie wystarczy mieć na kogo, trzeba także umieć liczyć...;-)

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 14 czerwiec 2006 09:06      [zgłoszenie naruszenia]

Fajny temat

Sprawa z nadstawianiem drugiego policzka, co by o niej nie mówić, wskazuje jednoznacznie że wychowanie w duchu chrześcijańskim jest wychowaniem w duchu uległości.......

Uległość jest fatalną naleciałością, nie jest ani lepsza ani gorsza od agresji. Ludzie ulegli zasilają tylko potem portfele psychoanalityków i psychoterapeutów..... Bo życie człowieka uległego jest trudne.

Ponad tym całym ścieraniem się osób agresywnych z osobami uległymi są ludzie asertywni. Oni są z boku i nie mieszają sie w konflikt.

Gdyby wszyscy odznaczali sie postawą asertwyną niebyłoby potrzeby uderzać kogoś w policzek ani nadstawiać drugiego policzka

Namaste!

Ekspert -

kanarek
 Wysłana - 14 czerwiec 2006 10:19      [zgłoszenie naruszenia]

z tą asertwynością troche idealizujesz wg mnie
nie zawsze asertywnośc jest rozwiązaniem na wszystko

owszem, w szkołach również uczą o uległości, asertwności i agresywności i w ogole same zalety tego "wyśrodkowanego działania" ...ale nie zawsze IMO asertywność (w ogole modne słowo ) jest rozwiązaniem

Zmieniony przez - kanarek w dniu 2006-06-14 10:20:29

Chroń swoje nerwy.

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 14 czerwiec 2006 16:29      [zgłoszenie naruszenia]

No innego wyjścia nie masz - albo być agresywnym, albo uległym, albo asertywnym

Namaste!

Ekspert -

kanarek
 Wysłana - 15 czerwiec 2006 01:54      [zgłoszenie naruszenia]

bzdura

Chroń swoje nerwy.

W.Denton
 Wysłana - 15 czerwiec 2006 08:10      [zgłoszenie naruszenia]

Możesz być agresywno-asertywno-uległym Zależnie od sytuacji zachowujesz się tak, jak dla Ciebie najwygodniej i najlepiej. Nic swoim kosztem ( Czasem lepiej ulec, czasem zachować się agresywnie, przykładów nie będę podawał bo musiałbym naprawde chwile pomyśleć, a się nie chce Ale napewno lepsze od sztywnej postawy jest płynne podejście i zmienność ) imho ofc

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 15 czerwiec 2006 11:03      [zgłoszenie naruszenia]

No to kanarek przynajmniej nie zaprzeczysz że wartości chrześcijańskie są wartościami uległości

Namaste!

Ekspert -

kanarek
 Wysłana - 15 czerwiec 2006 11:11      [zgłoszenie naruszenia]

hehe
i agresywności (zalezy od której strony patrzeć )

Zmieniony przez - kanarek w dniu 2006-06-15 11:11:40

Chroń swoje nerwy.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 15 czerwiec 2006 12:39      [zgłoszenie naruszenia]

Nie są wartościami agresywności (znaczy współczesna nauka nie). IMO to jest tak, że chrześcijaństwo wyzwala w ludziach agresje

Że wspomnę tylko ulubione zdanie chrześcijan "Ty ****o! Zejdź z Boga i Jezusa, bo ci za***ie jako że jestem bardzo religijnym człowiekiem szmato ******lona! Zabije cię w imie miłości bożej *****ie!". Albo coś w ten deseń...

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

W.Denton
 Wysłana - 15 czerwiec 2006 13:12      [zgłoszenie naruszenia]

Mhmm, z takim czymś się nie spotkałem, za to według ŚJ nasiąkłęm Wschodem pozdro.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 10 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

"Nadstaw drugi policzek"

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10