FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 17359 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
"Nadstaw drugi policzek" 
[powiadom znajomego]    
Autor ""Nadstaw drugi policzek""   

zapalnick
 Wysłana - 10 luty 2010 11:33      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli rzeczywiście podejdzie 3 dresów do ciebie na przystanek i zażądają telefonu a ty powiesz spadać to skąd wiesz że sobie nie pójdą tylko odrazu kosę pod żebra sprzedadzą?. W tym przypadku nie uwzględniłeś wielu wariantów takiej sytuacji np naprzeciwko była stłuczka i podjechał policyjny patrol itp.

szowar o jakich wariantach mówisz? piszesz scenariusz?;)
w zderzeniu z silniejszymi nie masz szans, a jesli przez przypadek ktoś ich spłoszy, to możesz zgrywać się na chojraka ;)

[http://www.rmf24.pl/news-brutalne-gwalty-w-zielonej-gorze-policja-wyklucza-by,nId,237117,spamId,28585567]

Bóg być niezmienny.

a po co Bóg miałby zmieniać zdanie? gdyby nadstawianie drugiej części twarzy miało być regułą, to byłoby to pozostawione na kamiennych tablicach, jak dekalog.Albo w jakiejkolwiek innej formie.Gdyby cokolwiek z nauk Jezusa miało być regułą, to niewątpliwie zostałoby zapisane ręką Jezusa.A tak, jakiś świadek opisał relację z konkretnej sytuacji, w której zachowanie zalezne było od oceny sytuacji, a religia utworzyła z tego regułę w kazdej sytuacji.
to śmieszne.

niektórym się wydaje,że coś robią.w rzeczywistości jednak tylko udają,że są

szowar
 Wysłana - 10 luty 2010 12:08      [zgłoszenie naruszenia]

Ej zielonej góry w ten temat nie mieszaj . No chyba że chcesz zarobić 10k to mam plan jak to zrobić bo żadna znajoma nie chce się zgodzić

szowar o jakich wariantach mówisz? piszesz scenariusz?;)
w zderzeniu z silniejszymi nie masz szans, a jesli przez przypadek ktoś ich spłoszy, to możesz zgrywać się na chojraka ;)

Nic nie pisze tylko rozważam sytuacje jakie mogą się wiązać z próbą zabrania mi telefonu . Wariant nie robie problemu bierzcie i idzcie równa się z tym nie robie problemów bierzcie portfel daje pin do karty jeszcze do mieszkania zaprowadzam aby wzieli co im się podoba bo nie robie problemu.
Są dwa wyjscia według mnie albo sie stawiamy i czekamy na rozwój sytuacji ( czyli najczęściej obicie mordy ) albo robimy to co pisałem wcześniej Wariant Sadomaczo to w ostateczności jak dwa warianty podane wyżej zawiodły.

Robiłem z kolesiem w moim wieku, mieliśmy kierownika, który nie przychodził do pracy a obowiazki zrzucał na nas. Wygarnąłem mu to w końcu w twarz przy pracownikach. Efekt taki, że po miesiącu ja zrezygnowałem z roboty a kierownika wy***li za pijanstwo

Ale myslisz że jak byś z kolegą siedział cicho i robił to co kierownik wam karze to by kierownika wywali też po miesiącu? Ktoś musi poruszyć problem aby został on zauważony. Bo nasze społeczeństwo ma "dar" do niedostrzegania problemów. Dopiero jak ktoś o tym powie głośno przyglądamy się temu wnikliwiej. Jak by ludzie nastawiali w pracy drugi policzek to by robili cały etat a mieli by napisane na umowie pół etetu itp itd

Wolę umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach

PashaQ
 Wysłana - 10 luty 2010 18:44      [zgłoszenie naruszenia]

"Czyli jak ktoś będzie mnie lał upokarzał przy wszystkich to nie strace nawet szczypty honoru. Ze spokojem mogę patrzeć na siebie w lustoro ? "

Osobiście powiem , że ta zasada jest jedną z zasad najtrudniejszych do zachowania w życiu. Tym bardziej w świecie , który wiemy jaki jest. Ale jest jedno poważne "ale". Opozycja do zasady "nadstaw policzek" patrzy na to z czysto ludzkiego punktu widzenia. Jakie są korzyści? Co na tym zyskam? Jak wyjdę w oczach innych ludzi? Żeby żyć taką postawą trzeba być blisko Boga , a wtedy zmienia się twój świat wartości. Nie myślisz już za bardzo o sobie , wyzbywasz się egoizmu i patrzysz na ludzi oczyma duszy , oczyma miłosierdzia. Nie widzisz "dresa z koszulką z napisem CHWDP" , a człowieka nieszczęśliwego , który zabija swój ból poprzez wyżywanie się na innych i wiesz , że nawet jeżeli zmasakruje twoje ciało , to przecież będziesz posiadał tą samą dusze kochającą go i kochającą Boga. To strasznie trudne do przyjęcia czy nawet absurdalne dla kogoś , kto nie czuję więzi z Bogiem i nie chodzi tu o szacunek dla wiary tylko o prawdziwą miłość , silniejszą nawet od miłości do własnej rodziny.
Powiedz mi szowar , co to za grupa ludzi , która patrzy bezczynnie na cierpienie drugiego człowieka? To ty stracisz honor , czy Ci ludzie , którzy się gapią i nic nie robią i facet , który leje Cię zupełnie bezbronnego?

"Nie w tym swiecie" . Mówisz , że zwalczanie zła dobrem jest niemożliwe do uzyskania w tym świecie , ale użyjmy przykładu masowych mordów chrześcijan , który się już pojawił w wypowiedzi sadomaczo. Chrześcijanie z początku uznawani byli za sektę i spotykali się z niechęcią ze strony innych religii. Do tego dochodziły różne fałszywe plotki i wyobrażenia. W pewnym momencie uznano ich za zagrożenie , co możemy np oglądać w powieści "Quo Vadis". Uważani byli z morderców i spiskowców. Co by było gdyby stawili opór zbrojny swoim prześladowcom zamiast nadstawiać drugiego policzka? Zrównaliby się do poziomu pogan mordując innych ludzi. Ich postawa była świadectwem pięknej wiary i powstrzymała znacznie większy rozlew krwi.

"Gdyby każdy z chrześcijan trzymał się go wiernie, mielibyśmy dominację populacji frajerów Prawdziwych chrześcijan jest niewielu , ale gdyby było ich tyle ile mówisz świat byłby dużo lepszym miejscem , a nie populacją frajerów : )

"a po co Bóg miałby zmieniać zdanie? gdyby nadstawianie drugiej części twarzy miało być regułą, to byłoby to pozostawione na kamiennych tablicach, jak dekalog.Albo w jakiejkolwiek innej formie.Gdyby cokolwiek z nauk Jezusa miało być regułą, to niewątpliwie zostałoby zapisane ręką Jezusa.A tak, jakiś świadek opisał relację z konkretnej sytuacji, w której zachowanie zalezne było od oceny sytuacji, a religia utworzyła z tego regułę w kazdej sytuacji.
to śmieszne. "

Kolejne świadectwo braku wiedzy z zakresu wiary chrześcijańskiej. Nowy testament i słowa Jezusa zawarte w nim mają wyższość nad Starym Testamentem. Nikt nie zapisał na kamiennej tablicy "Będziesz miłował pana Boga swego z całej duszy.. , a bliźniego swego jak siebie samego" , a jest to najważniejsze z wszystkich przykazań. Prawdziwość ewangelii jest kwestią wiary , której u Ciebie widać brak. Gdyby wszystko było spisane ręką Boga to co to by była za wiara? Żadna , bo to byłyby fakty. Tak samo gdyby Bóg występował otwarcie i czynił ciągle cuda swoim wyznawcom , to wszyscy przeszliby do obozu chrześcijan. Tu chodzi przede wszystkich o wiarę. Wierzymy w prawdziwość ewangelii , a zasady tam zapisane są nawet z ludzkiego punktu widzenia szlachetne i ce****ące się dobrem.

szowar
 Wysłana - 11 luty 2010 08:42      [zgłoszenie naruszenia]

Jakie są korzyści? Co na tym zyskam? Jak wyjdę w oczach innych ludzi? Żeby żyć taką postawą trzeba być blisko Boga , a wtedy zmienia się twój świat wartości. Nie myślisz już za bardzo o sobie , wyzbywasz się egoizmu i patrzysz na ludzi oczyma duszy , oczyma miłosierdzia. Nie widzisz "dresa z koszulką z napisem CHWDP" , a człowieka nieszczęśliwego , który zabija swój ból poprzez wyżywanie się na innych i wiesz , że nawet jeżeli zmasakruje twoje ciało , to przecież będziesz posiadał tą samą dusze kochającą go i kochającą Boga. To strasznie trudne do przyjęcia czy nawet absurdalne dla kogoś , kto nie czuję więzi z Bogiem i nie chodzi tu o szacunek dla wiary tylko o prawdziwą miłość , silniejszą nawet od miłości do własnej rodziny.

Zaiste bracie tylko uważaj bo jak już kompiesz się w miłości bożej to żebyś nie utonął bo jak wypłyniesz na powierzchnie z głową dół tak już zostaniesz do końca swojej egzystencji na tym padole.

Powiedz mi szowar , co to za grupa ludzi , która patrzy bezczynnie na cierpienie drugiego człowieka? To ty stracisz honor , czy Ci ludzie , którzy się gapią i nic nie robią i facet , który leje Cię zupełnie bezbronnego?

Powiedz mi a co to za człowiek który nie potrafi sam się obronić ? Jeśli nie zaczniesz walczyć to cię zadepczą. Bardzo prosta zasada obowiązująca w życiu

Mówisz , że zwalczanie zła dobrem jest niemożliwe do uzyskania w tym świecie , ale użyjmy przykładu masowych mordów chrześcijan , który się już pojawił w wypowiedzi sadomaczo. Chrześcijanie z początku uznawani byli za sektę i spotykali się z niechęcią ze strony innych religii. Do tego dochodziły różne fałszywe plotki i wyobrażenia. W pewnym momencie uznano ich za zagrożenie , co możemy np oglądać w powieści "Quo Vadis". Uważani byli z morderców i spiskowców. Co by było gdyby stawili opór zbrojny swoim prześladowcom zamiast nadstawiać drugiego policzka? Zrównaliby się do poziomu pogan mordując innych ludzi. Ich postawa była świadectwem pięknej wiary i powstrzymała znacznie większy rozlew krwi.

Tak mówię.

Przecież chrześcijaństwo na początku było zwykłą sektą zamkniętą w swoim gronie nic więc dziwnego że pojawiły się plotki na ten temat. Każda nowa religia czy wierzenie stanowi zagrożenie dla starych religii i to jest rzecz oczywista. Im nowsza religia tym bardziej próbuje się dopasować do konformistycznych popędów współczesnego człowieka tego czy innego okresu. Powołujesz się na Quo Vadis tylko że jak czytasz tą powieść powinieneś wiedzieć że to jest literatura piękna gdzie wiele rzeczy będzie dodanych wyolbrzymionych a inne zostaną pominięte tskże tu występuje coś takiego jak fikcja literacka . Sienkiewicz pisał to co chciał napisać.

Chrześcijaństwo było prześladowane owszem zgodzę się. Na portalu racjonalista niektórzy próbują silnie dowieść że nie było prześladowań a jak już było ono które pochłonęło znikome ofiary . Co już według i mnie uchodzi za rodzaj paranoi. Z Drugiej strony faktem oczywistym jest że jak chrześcijaństwo stało się religią panującą odpłaciło tym samym innym religią i wierzeniom z nawiązką ( ba i to z jaką!) dziwnym trafem zasada nastawiania policzka przestała wtedy obowiązywać. Pojawiła się inna zasada miecz i ogień w dłoni

Nowy testament i słowa Jezusa zawarte w nim mają wyższość nad Starym Testamentem.

Dlaczego? daj źródło oficjalnego stanowiska kościoła w tej sprawie .

Multimir
 Wysłana - 11 luty 2010 09:50      [zgłoszenie naruszenia]

.
.
Co Grundman raczył był zapoczątkować:

Sprawa z nadstawianiem drugiego policzka, co by o niej nie mówić, wskazuje jednoznacznie że wychowanie w duchu chrześcijańskim jest wychowaniem w duchu uległości....

To warto rozwinąć, bo tak jest w rzecz samej, ale skoro mamy zbrodnię i sprawcę to brak jeszcze czego? Naturalnie motywu, albo jak kto woli - przyczyny choroby.

Otóż aby zrozumieć powód takiego zapisu w religii chrześcijańskiej nie należy patrzeć nań jako prwobiorca, obserwator, podmiot itp. Tylko spojrzeć całościowo z punktu widzenia prawodawcy, kreatora, władzy etc. Dalej pamiętajmy o fakcie powoływania religii do życia przez władzę w wiadomym celu, zawsze tym samym.

Mianowicie chrześcijaństwo tutaj należy rozumieć jako sposób na utworzenie uległego społeczeństwa. I rozpatrzyć to w stosunku do judaizmu z jego "oko za oko...." czyli naturalnym, skutecznym prawem i sposobem oceny rzeczywistości.

Taki cywilizacyjny podział na drapieżnika i jego ofiarę. Gdzie drapieżnik zajmuje pozycję kontroli finansów (historyczny fakt) i handlu (oczywisty fakt). Pamiętne zakazanie tylko chrześcijanom lichwy, stworzyło przecież żydowski monopol w tej dziedzinie. Pokazuje to o co władzy naprawdę chodzi w kwestii posługiwania się
religią. Divide et impera, gdzie dla zrozumienia poszczególnych składowych jak np. chrześcijańskiego nakazu uległości, trzeba patrzeć z punktu widzenia władzy, jako kreatora podziałów.

dawniej Multipro
ZAMKNIĘTY TEMAT [http://www.insomnia.pl/FAŁSZ_NA_MIARĘ_TRAGEDII-t636292-s6699.html#eot]

zapalnick
 Wysłana - 11 luty 2010 11:21      [zgłoszenie naruszenia]

Ej zielonej góry w ten temat nie mieszaj

szowar pomyłka, miałem wsadzić ;

[http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nie-zyje-policjant-zaatakowany-nozem-w-warszawie,nId,237461,spamId,28623811]

piszesz;
Nic nie pisze tylko rozważam sytuacje jakie mogą się wiązać z próbą zabrania mi telefonu

jakbym to powiedział, istnieje nieskończona liczba możliwości zaistnienia i formy agresji, której formy nie jesteś w stanie przewidzieć, tak jak możesz przecenić swoje mozliwości.
Chociaż w przypadku łagodnego prawa i wyroków dla bandytów, a skupianie się na obronie jako agresji pozwala przewidzieć co się stanie, nawet jeśli uda Ci się obronić przed agresją.Bandyci o tym wiedzą- sąd traktuje ich jak dzieci, a Ty masz być tym mądrzejszym.
Tym, który ustępuje, zapewne.A rację będziesz miał wtedy, gdy zginiesz.

Zmieniony przez - zapalnick w dniu 2010-02-11 11:22:37

szowar
 Wysłana - 11 luty 2010 19:20      [zgłoszenie naruszenia]

Wiedziałem że zaraz ktoś to podeśle przeciwko mojej argumentacji

Cóż podałem swoją opinie jak do ciebie podejdą dresy i zażądają portfela czy cokolwiek to co zrobisz i jak na tym wyjdziesz to będzie twoją indywidualna sprawa .

W życiu jednak nie powinno się nastawiać zbyt często drugiego policzka bo do niczego dobrego nas nie zaprowadzi

PashaQ
 Wysłana - 11 luty 2010 19:53      [zgłoszenie naruszenia]

Zaiste bracie tylko uważaj bo jak już kompiesz się w miłości bożej to żebyś nie utonął bo jak wypłyniesz na powierzchnie z głową dół tak już zostaniesz do końca swojej egzystencji na tym padole.

Jak już wcześniej pisałem śmierć dla chrześcijanina nie jest końcem życia , a początkiem. Lepiej wypłynąć na tym świecie z głowa w dół niż w tamtym :)

Powiedz mi a co to za człowiek który nie potrafi sam się obronić ? Jeśli nie zaczniesz walczyć to cię zadepczą. Bardzo prosta zasada obowiązująca w życiu

To nie jest kwestia zdolności do obrony tylko kwestia wyboru. Chrześcijanie równie dobrze mogliby się bardzo skutecznie bronić , wybierają jednak inną drogę , to odróżnia ich od niewierzących kierujących się instynktami , pragnieniami ciała czy presją społeczną. I chciałbym zaznaczyć , że chodzi tu o obronę fizyczną , bo jeżeli chodzi o walkę w obronie ideałów czy wartości to przyjmują bardzo ofensywną postawę.

Drugiej strony faktem oczywistym jest że jak chrześcijaństwo stało się religią panującą odpłaciło tym samym innym religią i wierzeniom z nawiązką ( ba i to z jaką!) dziwnym trafem zasada nastawiania policzka przestała wtedy obowiązywać. Pojawiła się inna zasada miecz i ogień w dłoni

Bardzo boli mnie hipokryzja kościoła w czasach wczesnego średniowiecza i późniejszych i potępiam to równie silnie jak ty. To prawdziwy paradoks , że wyznawcy religii miłości mordują z imieniem Boga na ustach. Należy zwrócić jednak uwagę na kilka rzeczy. To ludzie są winni za wszelkie błędy. Czy wiara chrześcijańska w czymś tu zawiniła? Nie. To ludzie posługiwali się religią do własnych celów , tak naprawdę nie mając z nią nic wspólnego. Nie można podważać zasady tylko dlatego , że ludzie , którzy powinni się do niej stosować tego nie robią. Jesteśmy istotami niedoskonałymi i niezwykle często popełniamy błędy.

Przecież chrześcijaństwo na początku było zwykłą sektą zamkniętą w swoim gronie nic więc dziwnego że pojawiły się plotki na ten temat. Każda nowa religia czy wierzenie stanowi zagrożenie dla starych religii i to jest rzecz oczywista. Im nowsza religia tym bardziej próbuje się dopasować do konformistycznych popędów współczesnego człowieka tego czy innego okresu. Powołujesz się na Quo Vadis tylko że jak czytasz tą powieść powinieneś wiedzieć że to jest literatura piękna gdzie wiele rzeczy będzie dodanych wyolbrzymionych a inne zostaną pominięte tskże tu występuje coś takiego jak fikcja literacka . Sienkiewicz pisał to co chciał napisać.

Powołanie się na Quo Vadis było zupełnie przypadkowe i miało posłużyć poprzez ukazanie konkretnej sytuacji. To prawda , że często literaci dość znacznie oddzielają się od rzeczywistości. Chciałem jednak pokazać , że w przypadku , w którym chrześcijanie oddają życie za swoją wiarę , stosując się do nakazów Jezusa nie tylko dali świadectwo wiary , ale i uniknęli znacznie poważniejszego konfliktu. Prześladowania miały miejsce w większym lub mniejszym stopniu i obojętnie jaki nie byłby to wymiar to ich chrześcijańska postawa zachowała wiele istnień.

Dlaczego? daj źródło oficjalnego stanowiska kościoła w tej sprawie .

Stary Testament oprócz historii narodu izraelskiego , praw i pouczeń zawiera również świadectwa proroków. Ich nauka oprócz oczywistego nawracania Izraelitów obejmuje przepowiednie nadejścia mesjasza.(Żydzi nie uznają Jezusa za mesjasza) Według chrześcijan tym mesjaszem jest Chrystus. Wszystkie obietnice i proroctwa spełniają się w jego osobie. To on jest synem Bożym , to on ma odkupić świat i przynieść wyzwolenie nie tylko Izraelowi , ale i całemu światu. Życie Jezusa oraz nauki głoszone przez niego, opisują ewangelie. Dla chrześcijan to właśnie świadectwo i życie Chrystusa stanowi trzon wiary stąd jego przewaga nad Starym Testamentem. Czy może być coś ważniejszego od bezpośrednich nauk głoszonych przez wcielonego Boga? Owszem , Stary Testament i Nowy Testament łączy jedność etyki jednak osoba Chrystusa jest tu nadrzędna.

List św. Pawła do Hebrajczyków 3, 1-6 Wyższość Chrystusa nad Mojżeszem
List św. Pawła do Hebrajczyków 4, 14-16 ,5 , 1-8 Wyższość Kapłaństwa Chrystusowego
List św. Pawła do Hebrajczyków 8, 1-13 Wyższość Ofiary Chrystusa
List św. Pawła do Hebrajczyków 10 , 1-18 Zniesienie Ofiary Starego Przymierza. 19-39 Wierność nowemu objawieniu.

Co do najważniejszego z przykazań : Łk 10, 25-29

szowar
 Wysłana - 12 luty 2010 09:06      [zgłoszenie naruszenia]

Jak już wcześniej pisałem śmierć dla chrześcijanina nie jest końcem życia , a początkiem. Lepiej wypłynąć na tym świecie z głowa w dół niż w tamtym :)

To była metafora chodziło mi tylko o to żebyś się nie przejadł tą miłością bożą bo tacy ludzie którzy w tej miłości utonęli są najczęściej cholerni zaślepieni swoją prawością szczelnie zamknięci o wymianie poglądów już nie wspomne czy ten nienaturalny sposób bycia radość szczęście ,które wypływa wszystkimi otworami jakie ma w swoim ciele

W liceum chodziłem do klasy z takim topielcem bożym miałem pecha i usiadłem z z nim na matematyce w jednej ławce, nauczyciel zapowiedział że będzie pytał i poszedł po dziennik ja przestraszony "kurva nic nie umiem " ktoś mnie z przodu upomniał aby się tak nie wyrażał przy topielcu bożym. Topielec pływający z głową w dół powiedział natomiast " Nic nie szkodzi Jezus też przybywał wśród grzeszników"
Tyle lat mineło i nadal to pamiętam w słowo w słowo z takim egocentryzmem i wyższością dawno się nie spotkałem ;)

To nie jest kwestia zdolności do obrony tylko kwestia wyboru. Chrześcijanie równie dobrze mogliby się bardzo skutecznie bronić

Nie przesadzajmy chrześcijaństwo było głównie religią biedoty w wojsku i w senacie to były marginalne przypadki . Nie bronili się bo nie mieli jak się bronić. Zresztą ile jest prawdy o tych prześladowaniach na jaką skalę były przeprowadzone tego się raczej nie dowiemy . Sami pisarze ówcześni różnie o tym piszą. Jedni piszą o wielkiej tragedi inni piszą w paru krótkich zdaniach.

Powołanie się na Quo Vadis było zupełnie przypadkowe i miało posłużyć poprzez ukazanie konkretnej sytuacji. To prawda , że często literaci dość znacznie oddzielają się od rzeczywistości.

W Quo Vadis Sienkiewicz pisze ze chrześcijanie byli mordowani w Koloseum co jest bzdurą gdyż Koloseum zostało zbudowane po śmierci Nerona. Często ta bzdura jest powtarzana przez mniej rozgarniętych nauczycieli historii. W Quo Vadis Sienkiewicz śmierć chrześcijan pokazało jak chciałczyli wszyscy godnie umieramy .

Życie Jezusa oraz nauki głoszone przez niego, opisują ewangelie. Dla chrześcijan to właśnie świadectwo i życie Chrystusa stanowi trzon wiary stąd jego przewaga nad Starym Testamentem. Czy może być coś ważniejszego od bezpośrednich nauk głoszonych przez wcielonego Boga?

W starym testamencie to sam Jahwe dyktował prawa i zwyczaje izraelitów. Według Starego testamentu to cała ludnośc to izrelici od tego czy innego pokolenia. W końcu cała ludność po potopie wygineła

Żartuje sobie wiem o co tobie chodzi. Po protu św Szaweł musiał dostosować chrześcijanstwo do panujących warunków w tamtym okresie. Dlatego Chrystusa postawił wyżej niż Jahwe starotestamentowego.

zapalnick
 Wysłana - 12 luty 2010 11:13      [zgłoszenie naruszenia]

W Quo Vadis Sienkiewicz śmierć chrześcijan pokazało jak chciał czyli wszyscy godnie umieramy
to nie tak; to nie była "śmierć chrześcijan", bo tom jak zauważyłeś może być rozumiane jak śmierć wszystkich chrześcijan.Zapominasz o poświęceniu się; chrześcijaństwo jest ideą, w której jedni poświęcają się dla innych- dają się zabić, by oprawcy, albo co bardziej prawdopodobne, ich dzieci zrozumiały bezmiar cierpienia
i tym, którzy ocaleli ustąpili i chcieli im zadośćuczynić za cierpienie poświęcających się [lub bardziej poświęconych, czyli wystawionych.]
Przecież współcześnie widać to dokładnie i wyraźnie- za zbrodnie nazizmu i komunizmu płacą następne pokolenia.I to nie potomkowie nazistów i komunistów, ale ta część społeczeństwa, która nie była zaangażowana i nie mogła nawet zareagować.Bo była gdzie indziej na przykład, więc są winni.Albo na przykład tak jak z homoseksualistami- to,że naziści zbudowali oświęcim również dla homoseksualistów daje im obecnie siłę i prawo do szczekania np na katolików, bo środowiska zgrywające się na ofiary muszą szukać "ciemnogrodu", który będzie reprezentował jakiś punkt widzenia i przez to będzie spadkobiercą dokonań np nazizmu, więc będą winni.
Z cudzej śmierci można przecież nieźle żyć, wystarczy dobrze się wkomponować.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 10 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

"Nadstaw drugi policzek"

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10