FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 17360 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
"Nadstaw drugi policzek" 
[powiadom znajomego]    
Autor ""Nadstaw drugi policzek""   

Saoirse
 Wysłana - 18 luty 2010 13:20      [zgłoszenie naruszenia]

No, że Ameryki nie odkryłam to ja ja to doskonale wiem, proste życiowe przykłady podaję, który każdy zna. Najważniejsze żeby chyba go nie zabić nie? Unieszkodliwić tak, żeby on nie mógł zrobić nic nam. Jeden ucieknie inny go położy na ziemię. Nie mogę konkretnych dar dawać bo to by było bez sensu jakby ktoś się postawił jakiemuś karkowi, bo ja tak pisałam, i od niego oberwie 2 razy mocniej. Myślę, ze każdy wie jak się bronić.

Diabeł wie wszystko, nie wie tylko gdzie kobiety ostrzą swoje noże...

INSOMNIA
 Wysłana - 18 luty 2010 13:33      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli zwalczanie dobrem zła to trochę puste hasło?

Wychodzi na to, że przemoc trzeba zwalczyć przemocą.
Także nietolerancja musi być nietolerowana.

Saoirse
 Wysłana - 18 luty 2010 13:35      [zgłoszenie naruszenia]

Można też tak na to patrzeć. Definiując dobro, jest to to co dobre, zło to co złe. Dla części dobre jest złe a złe dobre. Zależy czy postrzegamy nasze czyny za dobre lub złe. Pojęcie względne jak każde inne.

Diabeł wie wszystko, nie wie tylko gdzie kobiety ostrzą swoje noże...

namie
 Wysłana - 31 październik 2010 11:09      [zgłoszenie naruszenia]

W sumie metoda "drugi policzek", jest jak to metody JCH, prosta i genialna. Odbiera napastnikowi wolność decydowania. Przed pierwszym policzkiem to on zdecydował, że walnie ofiarę, żeby jej sprawić ból. Po tym policzku, ofiara nadstawia drugi, i to ona już tym samym zaczyna decydować w tej sytuacji, ona każde napastnikowi uderzyć, co więcej, wychodzi na to, że jednak to uderzenie nie spowodowało ofierze zamierzonego dyskomfortu. Napastnik udrzeając w drugi policzek nie dość, że zaczyna wykonywać polecenia ofiary, to jeszcze zapewne nie spowoduje jej bólu. Więc motywacja żeby uderzyć po raz drugi, jest już znacznie mniejsza. Co więcej, nadstawienie drugiego policzka jest w domyśle formą wybaczenia, rozgrzeszenia.

Nie należy jednak zapominać, że była stosowana w sytuacji kiedy już absolutnie nie było innego wyjścia, napastnik był istotnie silniejszy od ofiary. W przeciwnym wypadku metoda "oko za oko" jest pewnie skuteczniejsza.

Pozdrawiam
Namie

MadMan047
 Wysłana - 31 październik 2010 12:24      [zgłoszenie naruszenia]

^
hmm jak byś dostał w*******, napastnik by zaczął odchodzić to zaczął byś wołać "chodź tu chvju i mi popraw" ?

w zasadzie napastnik mógłby się zdziwić

podobny motyw był chyba w filmie "podziemny krąg"

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

Specjalista -

blublaty
 Wysłana - 31 październik 2010 13:21      [zgłoszenie naruszenia]

Przed pierwszym policzkiem to on zdecydował, że walnie ofiarę, żeby jej sprawić ból.

Fajna teoria tyle że nie zawsze się sprawdza. Czasami można dostać pytanie przed pierwszym walnięciem.
Twoja zasada nie zawsze będzie się sprawdzać, bo jeśli dostaniesz mocną strzałę to już nie będziesz prosił o drugiego. Zwłaszcza jeśli padniesz na ziemię.

Zmieniony przez - blublaty w dniu 2010-10-31 13:22:40

ciś typie

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 31 październik 2010 14:00      [zgłoszenie naruszenia]

Nie należy jednak zapominać, że była stosowana w sytuacji kiedy już absolutnie nie było innego wyjścia, napastnik był istotnie silniejszy od ofiary.

Jeśli napastnik jest silniejszy niż ofiara to tak jak zauważył Blublaty - nie byłoby mowy o tym, że napastnik nie spowoduje bólu u ofiary.

MadMan w 'Fight clubie' to podziałało ale... to był tylko film.

Reasumując ta metoda jest owszem prosta ale na pewno nie jest genialna.

Multimir
 Wysłana - 1 listopad 2010 08:32      [zgłoszenie naruszenia]

.
.
W sumie metoda "drugi policzek", jest jak to metody JCH, prosta i genialna. Odbiera napastnikowi wolność decydowania....

Krok w dobrym kierunku tyle że brakuje następnych. Przypomnę tu sławetne " nie kłóć się z idiotą bo sprowadzi cię do swego poziomu i pokona doświadczeniem ". Z "nadstawiania drugiego policzka" najwięcej pożytku wyciągam rozumiejąc to jako nie dawanie się sprowadzać do niższego poziomu. Nie podejmowanie uwsteczniającego
tematu, działania itp. Nie cofać się w rozwoju. Napastnik przez samą taką akcję stoi niżej więc każde podjęcie tematu stanowi de facto działanie wspierające coś negatywnego.

Pokutuje, albo jest "pokutowane", dosłowne rozumienie "drugiego policzka" jako prosta obserwacja bez poszukiwania wartości. Wszak przekopując ziemię nie czyni się tego dla samego popatrzenia jaka ona jest ale dla zrozumienia jej funkcji, albo wydobycia złota

Także wykorzystana została tu interpretacja fałszywa jako podpora "każda władza od Boga pochodzi", więc jak ci ta władza dokopie to bądź jako ta owieczka, wejrzyj na Jezusa i nadstaw drugi pośladek

Zmieniony przez - multimir w dniu 2010-11-01 08:33:18

dawniej Multipro
ZAMKNIĘTY TEMAT [http://www.insomnia.pl/FAŁSZ_NA_MIARĘ_TRAGEDII-t636292-s6699.html#eot]

MadMan047
 Wysłana - 1 listopad 2010 10:28      [zgłoszenie naruszenia]

Twoja zasada nie zawsze będzie się sprawdzać, bo jeśli dostaniesz mocną strzałę to już nie będziesz prosił o drugiego.

w tym sęk właśnie chyba, że nawet po mocnym strzale powinieneś wołać o następnego

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

Specjalista -

xeo151
 Wysłana - 1 listopad 2010 10:48      [zgłoszenie naruszenia]

Mi się filozofia Masutatsu Oyama-y podoba i ją popieram.

Choć życie ciąży psychika siada nie mogę się poddać to moja zasada...

Eminem - Love The Way You Lie ft. Rihanna
[http://www.youtube.com/watch?v=uelHwf8o7_U&feature=player_embedded]#!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 10 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

"Nadstaw drugi policzek"

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10