FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3540 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
"Omów środki językowe służące funkcji perswazyjnej" -  
proszę o pytania do tematu... 
[powiadom znajomego]    
Autor ""Omów środki językowe służące funkcji perswazyjnej" - proszę o pytania do tematu..."   

mundek88
 Wysłana - 16 kwiecień 2009 19:55        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witajcie, mam taki temat matury ustnej z polskiego:

Na przykładzie różnych tekstów reklamowych omów środki językowe służące funkcji perswazyjnej.

Zrobiłem go w oparciu o poniższą literaturę:
1. Język na sprzedaż, Bralczyk Jerzy
2. Psychologiczne mechanizmy reklamy, Doliński Dariusz
3. Perswazja. Sztuka wpływania na ludzi, Borg james

Ogólnie to wygląda tak, że omawiam kilka fragmentów reklam telewizyjnych (Carlsberg z hasłem: "Prawdopodobnie najlepsze piwo na świecie", Reklama telewizyjna marki Coca-cola z hasłem: "Pomyśl o sobie", Reklama telewizyjna marki Dove z hasłem: "Jesteś piękna", "Pokaż się światu", "Wspaniale wyglądasz", Reklama telewizyjna marki Era z hasłem: "Era - możesz więcej", Garnier z hasłem: "Dbaj o siebie", Reklama telewizyjna marki Hortex z hasłem: "Hortex - poznasz go smakiem", Reklama telewizyjna marki Mastercard z hasłem: "Są rzeczy których kupić nie można, za wszystko inne zapłacisz kartą Mastercard", Reklama telewizyjna marki Media Markt z hasłem: "Media Markt - nie dla idiotów!", Reklama telewizyjna marki Mobilking z hasłem: "Pewne rzeczy są tylko dla prawdziwych facetów", Neostrada z hasłem: "Neostrada TP - jedyna sprawdzona przez miliony") opisując środki perswazyjne w nich użyte.

Chciałbym na niej wypaść najlepiej jak się da, czyli 20/20 dlatego prosze osoby zorietonwane w temacie i zaznajomione z powyższą literaturą o zadanie mi jakiś pytań związanych z moim tematem, tak abym mógł się przygotować do pytań komisji.

Z góry dziękuję,
M.

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 16 kwiecień 2009 20:30      [zgłoszenie naruszenia]

A skąd my mamy wiedzieć, o co akurat te konkretne trzy osoby w Twojej komisji Cię będą pytać? Tu nikt nie jest jasnowidzem.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2009-04-16 20:31:22

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

mundek88
 Wysłana - 16 kwiecień 2009 20:32      [zgłoszenie naruszenia]

oczywiście, ale pytania możesz zadać jak się znasz na temacie - ja poszukam odpowiedzi i przy okazji dowiem się nowych rzeczy, a nóż widelec ktoś trafi na pytanie jakie mi zostanie zadane...

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 16 kwiecień 2009 20:34       [zgłoszenie naruszenia]

Mogą Cię zapytać dlaczego te konkretne środki są używane w reklamie, czy typ reklamy ma wpływ na to jakiego języka się w niej używa, czy istnieje jakiś podział językowy dla poszczególnych grup docelowych, jak się zmieniał język w reklamie-czy zawsze był tak perswazyjny czy nie, czy język perswazji w reklamie, a negocjacjach czy codziennym użyciu różni się od siebie, itd.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2009-04-16 20:36:22

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

"Omów środki językowe służące funkcji perswazyjnej" - proszę o pytania do tematu...

Warto przeczytać: Organizacje terrorystyczne | Prawa człowieka w Tybecie | Najstarsze cywilizacje Starożytnego Wschodu | Kopernik | USAF w Zatoce Perskiej | Atak na Pearl Harbor | Wolna Palestyna | ZAMACH IRAKIJSKIEGO WYWIADU | Chiński Wielki Mur | Napoleon Bonaparte | Wołoszański i Sensacje XX w. | KALENDARIUM | HISTORIE ASÓW | dział historia w ufd | Słynne Cytaty | Dlaczego go kochali? | vmt brkpoint xvid | GCPU | prezentacje maturalne | angeline | Kobieta, o której marzyliście | system prezydencki vs kanclerski | motywy fantastyczne | fantasy | dziady cz II | rolety | krótka erekcja | erekcja krótkotrwała | zafira opc | zaburzenia | serialepolskie | dsj3 crack | dokument | FenixPL | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.