FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 15733 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Opętanie - fikcja czy rzeczywistość? 
[powiadom znajomego]    
Autor " Opętanie - fikcja czy rzeczywistość?"   

Paula18KrS
 Wysłana - 22 luty 2006 18:28        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Po obejrzeniu filmu "Egzorcyzmy Emily Rose" jakos bardziej mnie zainteresowal temat opętań, egzorcyzmow i ingerencji demonow (alez to brzmi) w nasze zycie. Czy uwazacie, ze takie cos istnieje naprawde? Tzn czy naprawde niektorzy ludzie sa opetani przez diabla czy moze to tylko wymysly szalencow? W koncu kosciol jakos niewiele na ten temat mowi, jest to jakby temat tabu, wiec moze to fikcja? Ja osobiscie uwazam, ze opetania maja miejsce, Biblia jest tego przykladem.

....Grzeczne dziewczynki jdą do raju.... Niegrzeczne mają raj na ziemi....

Skaneer
 Wysłana - 22 luty 2006 18:41      [zgłoszenie naruszenia]

Imho nie ma na świecie osoby która mogłaby na 100% udzielić odpowiedzi zawartej w temacie. Temat w sumie ciekawy, jeśli cię naprawde interesuje to zagadnienie, i chciałabyś się dowiedzieć czegoś o egzorcystach z naszych rodzimych klimatów, to polecam ksiażke: Czesław Ryszka: "Spotkania z egzorcystami". [http://www.ksiegarnia.wysylkowa.pl/index.php?PHPSESSID=1140630401a47644d798&l1=1&c=8&nr=406132]

Jesli chcesz rozbawić Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszlość...
Only solution is total destruction...

Mati27
 Wysłana - 22 luty 2006 21:57      [zgłoszenie naruszenia]

Nie jest to wcale temat tabu...
Ogladalem ostatnio ciegawy program i egzorcyzmach w sredniowieczu na discovery i wywiad z najlepszym(?) egzorcysta z Watykanu. Jak dla mnie to mozliwe , dzieja sie wtedy dziwne rzeczy np opetana nie jadla nic pare tygodni i przezyla ,wydawanie dziwnych dzwiekow ,mowienie w nieznanym jezyku ,wielka sila .Ale na zywo jeszcze nie widzialem:]

[www.pajacyk.pl] , [www.polskieserce.pl]

brebart11
 Wysłana - 22 luty 2006 23:02      [zgłoszenie naruszenia]

ja niechcialbym zobaczyc

JAGA
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach-
to klęska

kanarek
 Wysłana - 22 luty 2006 23:34      [zgłoszenie naruszenia]

owszem uważam, że istnieje

Chroń swoje nerwy.

blefex
 Wysłana - 22 luty 2006 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

kiedyś nauczycielka w liceum opowiadała nam jak jej koleżanka ze studiów dostała "języków" nie wiem czy prawda

Y'all didn't bring no ice?

om
 Wysłana - 23 luty 2006 00:36      [zgłoszenie naruszenia]

Wiecie jaka jest najskuteczniejsza bron przed demonami, duchami itp ?
Nie talizmany, zaklecia itp..
Poprostu neuroleptyki. (leki przeciwpsychotyczne)
Fenactil dożylnie odpędzi każdego w kilkadziesiat sekund

om
 Wysłana - 23 luty 2006 00:38      [zgłoszenie naruszenia]

Ale tak czy siak uważam że psychozy można nazwać opętaniem... tak przynajmniej są subiektywnie odbierane. Połączone z jakimiś dziwnymi wierzeniami etc, moga być bardzo hmmm spektakularne

gienek78
 Wysłana - 23 luty 2006 09:04      [zgłoszenie naruszenia]

Znam dwie osoby, które twierdzą że widziały coś co można nazwać duchami - tak im się wydaje przynajmniej. Ale jak się bliżej wgłębić w ich życie to twierdze, że to są jakieś ich psychozy.
Jedna osoba w młodości po poważnych przejściach, swego czasu nadużywająca narkotyków, interesowała się satanizmem i innymi takimi dziwnymi rzeczami. Miała rózne omamy i widziała ducha swojego zmarłego dziadka.
Druga w młodości miała słaby charakter i problemy na tym tle (niedowartościowanie itp.), też zainteresowanie sprawami świata po drugiej stronie. Też coś widziała i słyszała dziwnego (nie chce mi się pisać dokładnie o co chodzi).
Tym osobom to już przeszło, są zdrowi i całkiem normalni. U nich zaczeło źle się dziać w wieku dojrzewania i zaczeło przechodzić po 20.
Pewnie u niektórych może to objawiać się w zaostrzonej formie (tzw. opętanie).
Ja osobiście twierdze, że jest to jakieś zabużenie psychiczne, u niektórych łagodniejsze u niektórych silniejsze (tzw. opętanie), które nie ma nic wspólnego z diabłami, duchami i tym podobnymi rzeczami.

Praca to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu

Kobieta, która jęczy w nocy nie warczy w dzień

niebieski_
 Wysłana - 23 luty 2006 22:46      [zgłoszenie naruszenia]

Opentania występują naprawdę. Podawanie leków opentanej osobie może pogorszyć sprawę, bo ją osłabia. Znacznie częściej od opentania występują sytuację, w których astral przyczepia się do człowieka i żywi się jego energią nie próbując zawładnąć świadomością. Człowiek wtedy jest ciągle zmęczony i nic mu się nie chce.

om
 Wysłana - 24 luty 2006 02:57      [zgłoszenie naruszenia]

aha

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 19 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Opętanie - fikcja czy rzeczywistość?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Warto przeczytać: skąd ten bóg???? | Mój PROBLEM - NIENAWIDZĘ SIEBIE ;(;(;( | Ludzie powiedzcie co jest ze mną nie tak do cholery jasnej? | techniki relaksacyjne | Papież - co to wogóle ma być? | Gestalt | Big Mind | potomek JEZUSA | długośc zycia kiedyś | Kultura Romów i jej recepcja w Polsce %-) | Kościół Chrystusowy | NLP | Wielki Piątek- post | Ufff są jeszcze normalni | METYLOFENIDAT (ritalin) ?? | Humoreska | audi A6 quattro 28 benzyna sedan | feel_so_close | wodazkranu | czołówki | braveman2 | melatonina | saint tropez | don-quixet | don quixet | taktyka | inżynieria bezpieczeństwa | rolling | stones | zerwanie | zerwanie teksty | teksty rozstanie | zostańmy przyjaciółmi | Totenburg tajemnicze mauzoleum w Wałbrzychu | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.