FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 905 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
"Trochę" opiekuńczości państwa??? 
[powiadom znajomego]    
Autor ""Trochę" opiekuńczości państwa???"   

Daoloth
 Wysłana - 8 marzec 2005 21:01        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Zetknąłem się z tym kilka już razy. Rózni ludzie mówią - biznes musi byc i łupić go fiskus nie moze ale państwo o obywatela też dbać musi...Czyli często gęsto wyraża to złota myśl " no trochę tej opiekuńczości musi być"...

To ile jest "trochę"??? A dokładnie rzecz ujmując nie tylko ile ale i gdzie? Bardzo prosze o wypowiedzi bo rzecz mnie intryguje....

Socjalizm to syf nieziemski

Daer
 Wysłana - 8 marzec 2005 21:40      [zgłoszenie naruszenia]

Wojsko, policja, szeroko pojęta administracja (wszelkie władze), sądownictwo

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

Ronowicz
 Wysłana - 8 marzec 2005 22:41      [zgłoszenie naruszenia]

"Wojsko, policja, szeroko pojęta administracja (wszelkie władze), sądownictwo"

Mysl daer,mysl.

...Szara Eminencja...

Daer
 Wysłana - 9 marzec 2005 13:02      [zgłoszenie naruszenia]

" dokładnie rzecz ujmując nie tylko ile ale i gdzie?"

Napisałem gdzie te "łupione" pieniądze mają iść Podatki muszą być, trochę śmieszne nazywać wszystkie podatki złodziejstwem. Złodziejstwem może być złe wykorzystanie podatków czy zbyt duża ich ilość, zbyt duża wysokość, ale nie sam fakt istnienia.

Ronowicz, o co Ci zatem chodzi..? Coś nie tak napisałem..? Owszem, o szkolnictwie zapomniałem, ale chyba nie o to Ci chodzi..?

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

ferry
 Wysłana - 9 marzec 2005 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

Subiektywnym odczuciem jest podatek sprawiedliwy, ale dla mnie niesprawiedliwym podatkiem jest ten od dochodów kapitałowych, tzw. podatek Belki, a także zamrażanie progów dochodowych przy PIT - to jest łupienie obywateli w biały dzień.

Za negatywny wpływ opiekuńczości państwa uważam finansowanie mastodontów PRLu w stylu kolei - wybaczcie ale nie wiem po co to jest skoro prawie nikt tym nie jeździ (a beneficjenci zamiast konkurować na rynku domagają się działań ograniczających konkurencję z zewnatrz i przeżerają pieniądze podatników).

nowe widmo
 Wysłana - 9 marzec 2005 22:54      [zgłoszenie naruszenia]

policjanci w starych rozklekotanych polonezach pracujący za niwiele ponad tysiąc zł sądy gdzie 10 osób korzysta z jednego komputera najgorsze drogi po albanii w europie itd... to nie są argumenty za niskimi podatkami...wszystko to może zapewnić tylko państwo ale jego polacy wręcz genetycznie nie trawią -w 1795 żle się to skończyło a najbliższe wybory wygra platforma czyli formacja z natury apaństwowa ...

to że zawsze mam racje czasem bywa męczące

ferry
 Wysłana - 9 marzec 2005 23:20      [zgłoszenie naruszenia]

NoweWidmo - fiskalizm nie jest sposobem na osiągnięcie wyższego poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego. Już Adam Smith o tym pisał.

Daoloth
 Wysłana - 10 marzec 2005 16:48     
 Usunięta przez Ronowicz za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Daoloth
 Wysłana - 10 marzec 2005 16:58      [zgłoszenie naruszenia]

A istnieje też teoria sprawiedliwego podatku..... Tlyko sprawiedliwego a nie "sprawiedliwego".POdatek "sprawiedliwy" to taki ktrego zabiera sie wiecej tym ktorzy wiecej i lepiej pracuja tworzac mnostwo odpisow i ulg zeby cwaniacy mogli kombinowac... My mamy taki system odatkowy.
Podatki sprawiedliwe to takie ktore pełnią funkcję fiskalną ( tylko i wyłącznie) i sa liczone wzgledem budzetu netto - czyli na wojsko potrzeba 50mld, na policje 30 mld, na sądy 30 mld wiec trzeba ustalic podatki ktore zbiorą 110 mld i nie wiecej!!!!A nie zadne redystrybucyjne bzdury....To raz - dwa ...podatek sprawiedliwy to taki ktory jest pobierany od wartosci rzeczy ktore opodatkowane byc powinny ponieważ podlegaja np ochronie panstwa -ziemia czyli podatek gruntowy np od hektara, kapitałowy czyli od posaidanego majatku trwałego , nieruchomości itp od m2, osób - czyli zryczałtowany osobowy tzw pogłówne od osoby zdolnej do pracy lub pracujacej... W warunkach panstwa minimum podatki te byłyby smiesznie niskie gdyż nie potrzebaby było ogromnych sum na budżet i większośc ludiz byłaby posiadaczami ( a nie tak jak dziś wiekszość gruntów ma Agencja Własności Rolnej a przecietny polak ma wielkie g****)Dzis gdyby wprowadzac pogłowne to byłoby to jakies 1000 od osoby rocznie...( i tak płacicie wiecej takze co sie pieklicie) ale normalnie wystarczałoby jakies100, 200 pln... Do tego zamiast kombinowanych podatków w stylu VAT maksymalnie podatek od konsumpcji (czyli od sprzedaży jak w USA).Dizs tzw "PTU" to 22 procent ceny plus cała masa kombinowania a sales tax to w porywach 8 procent....

Socjalizm to syf nieziemski

nowe widmo
 Wysłana - 10 marzec 2005 21:18      [zgłoszenie naruszenia]

daoloth że ci się chciało tyle tego bełkotu na mnie wylać??? logiki w tym niestety żadnej , gdzieś ty nawet wyczytał że ja za jakowymś fiskalizmem jestem???ja tylko jestem przeciwko ciągłemu grzebaniu przy podatkach...to brak stałośći systemu podatkowego jest moim zdaniem jego największą wadą a dotyczy to zresztą całego naszego systemu prawnego ...takiego rozwolnienia ustawodawczego jakie jest teraz w polsce świat nie widział i to jest chore....nie kompromituj sie próbując nawet porównywać stosunek polaków i amerykanów do swojego państwa !!!!! jeśli natomiast nie widzisz że idziemy w tym samym kierunku co 18 wieku a porównując niehistorycznie co państwa ameryki łacińskiej zazdroszczę ci tego błogiego infantylizmu...nie ma państwa w unii europejskiej z tak słaba klasą średnią jak w polsce a w normalnym organizmie państwowym to właśnie ona stanowi jego rdzeń...

to że zawsze mam racje czasem bywa męczące

3pleX
 Wysłana - 11 marzec 2005 01:14     
 Usunięta przez Ronowicz za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

"Trochę" opiekuńczości państwa???

Strony: 1 2

Warto przeczytać: MUSSOLINI | Ocena demokracji w Polsce | Minty neoliberalizmu | problem (pobicie) | Homosie kontratakują ! | PUP bezrobotny skrecil kostke | konto!!!!!!! | Książki do historii... | Spiskowa teorie - czy coś w tym jest?;-) | Szerzenie nienawisci a prawo | Komunistyczny Aparat Bezpieczeństwa w Eu. Śr-Wsch. 1944/5-89 - konferencja | podatek od spadku jeszcze raz | oszukany w PKO | ISO w Spółdzielni Mieszkaniowej ! | Czy jestem ubezpieczony?? | Kwaśniewski nie jestes moim prezydentem! | wyksztalcenie po zsz i lo | klan | piotrkow | praca po finansach i rachunkowości | jailbait | raj wiara | akyz | akysz | fraggy | osaczony1 | aleska89 | A ? .? 1.lub | moja si??,ownia w pokoju | supleus | środki potencja | potencja | aplikacja | piter304 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.