Wysłana - 26 marzec 2007 10:19      [zgłoszenie naruszenia]

Picnic
SKRINER
 Wysłana - 26 marzec 2007 11:29      [zgłoszenie naruszenia]

Widzew - Cracovia 1:0 (opis)

Zgodnie z przewidywaniami, pożegnalny mecz Widzewa w Pucharze Ekstraklasy nie ściągnął na trybuny wielu kibiców. Nawet osoba trenera Stefana Majewskiego nie była dla sympatyków łódzkiego klubu impulsem do pojawienia się przy al. Piłsudskiego. Nie ma co ukrywać, że ci, którzy zostali w domach nie mają specjalnych powodów by żałować swojej decyzji. Pojedynek Widzewa z Cracovią - jak to mecz o "pietru-szkę" - nie był wielkim widowiskiem.

Co prawda, pierwszy strzał na bramkę rywali łodzianie oddali już w 6. minucie. Po dośrodko-waniu Sashy Bogunovicia, głową strzelał Piotr Stawarczyk, minimalnie niecelnie. Kolejna war-ta odnotowania akcja miała jednak miejsce do-piero po dwóch kwadransach gry. W 30. minucie centrował Sławomir Szeliga, ale uderzenie głową Bogunovicia wybronił Marek Pączek. Chwilę potem z rzutu wolnego z 35 metrów huknął Łukasz Skrzyński. Choć piłka szybowała prosto w Bartka Fabiniaka, to jednak golkiper Widzewa miał nieco problemów z opanowaniem piłki i ostatecznie interweniował na raty. W 35. minucie strzelał z szesnastu metrów Mateusz Broź, ale Pączek był na posterunku. Jeszcze tuż przed przerwą popisał się Kelechi Iheanacho, który tuż przy linii końcowej okiwał dwóch rywali. Widocznie jednak nie miał zaufania do kolegów stojących w środku pola karnego, bo zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Pączek nie dał się jednak zaskoczyć.

Tuż po przerwie widzewiacy objęli prowadzenie. Po zagraniu Bogunovicia z prawej strony, wbie-gający z lewej flanki Stefano Napoleoni dołożył tylko nogę i skierował futbolówkę do siatki. Włoch nie krył ogromnej radości, bo zdobył his-torycznego, pierwszego gola na nowej mura-wie. Ta bramka wprowadziła nieco ożywienia w grę gospodarzy. Już osiem minut później mogło być 2:0. Tym razem centrował Łukasz Broź, lecz strzał Bogunovicia obronił bramkarz. Dwie minuty później z 25 metrów strzelać próbował Sławomir Szeliga, ale zamiast trafić w bramkę, trafił w... Tomasza Wacka, który znalazł się na linii strzału. Uderzenie było na tyle mocne, że zawodnik Cracovii nie mógł się podnieść z mu-rawy przez kilka minut. W 64. minucie ponownie strzelał Bogunović, ale i tym razem nie przeła-mał swojej strzeleckiej niemocy, bo lepszy oka-zał się Marek Pączek. W 85. minucie, po akcji Rackiewicza, głową strzelał Turek, niestety tuż nad bramką.

Po tym zwycięstwie Widzew zrównał się pun-ktami z Górnikiem Łęczna, jednak rywale byli lepsi w bezpośrednich spotkaniach i awansowali do następnej rundy Pucharu Ekstraklasy. Cieszyć może, że znowu łodzianie nie stracili bramki. Oby jeszcze wbijali ją do siatki rywali z większą częstotliwością. Na razie udało im się strzelić pierwszego gola na stadionie przy Pił-sudskiego od października zeszłego roku.

Bramki:
1:0 Napoleoni (50)

Składy:
Widzew: Fabiniak M. Nowak (46, Tychowski), Stawarczyk, Kłos, Ł. Broź, Szeliga, Juszkiewicz, M. Broź (46, Rackiewicz), Napoleoni (82, Turek), Iheanacho (46, Aleksander), Bogunović.
Cracovia: Pączek, Wacek, Skrzyński, Baster, Heidemann (46, Bojarski), Kłus (46, Wiśniewski), Wojciechowski, P. Nowak, Szwajdych, Bania (81, Dudzic), Kurowski (46, Pawlusiński).

Wysłana - 26 marzec 2007 23:32      [zgłoszenie naruszenia]

Ceny biletów na mecze Widzewa będą wyższe - poinformowały władze klubu. Podniesienie cen wejściówek argumentują nagannym zachowaniem kibiców podczas ostatnich meczów, za co klub będzie musiał ponieść kary finansowe.

Bilety będą droższe na mecze Widzewa. - W związku z powtarzającymi się zakłóceniami porządku przez kibiców naszego zespołu, na własnym stadionie, co w konsekwencji spowodowało nałożenie na klub kar finansowych o łącznej kwocie 26 tysięcy zł., zarząd Stowarzyszenia Widzew Łódź zmuszony jest podnieść ceny biletów dla kibiców z trybuny C oraz D - tłumaczył w rozmowie z PAP rzecznik Widzewa Michał Kulesza. Jak poinformował, wejściówki będą droższe o trzy zł.

Jednocześnie zarząd klubu zwrócił się z apelem do wszystkich sympatyków Widzewa, aby wspólnie dbali o spokój na trybunach i zdecydowanie potępiali naganne zachowanie się pseudokibiców ,oraz nie przeszkadzali służbom ochrony w utrzymaniu porządku.

- Każda nałożona na klub kara jest znaczącym obciążeniem budżetu klubowego. Stowarzyszenia nie stać na ciągłe pokrywanie kar finansowych spowodowanych negatywnym zachowaniem kibiców. Od ich dalszego zachowania się na stadionie, będzie uzależniona cena biletów. W przypadku poprawy zachowania na meczach mistrzowskich oraz Pucharu Ekstraklasy, klub ponownie dostosuje ceny wejściówek dla kibiców z trybun C oraz D, do cen obowiązujących przed ich podniesieniem - zapowiedział Kulesza.

no cóz przez debili cierpiec beda normalni kibice dobrze ze nie podniesli cen na sektory a6, a7, a8

nieuczciwy
 Wysłana - 27 marzec 2007 06:53      [zgłoszenie naruszenia]

widzów 1000 Czyżby nie dojechali fani ze Żduńskiej Woli, Łęczycy Pożdżenic, Kutna, Łasku i Zelowa? Gratuluje zwycięstwa tak czy inaczej

Widzew - Górnik 2:1 (opis)

Widzew wreszcie odniósł zwycięstwo. Podopieczni Michała Probierza pokonali Górnika Za-brze 2:1, choć po pierwszej połowie wydawało się, że szans na korzystny rezultat nie ma. Nie można też nie odnotować tego, że wreszcie gola strzelił Sasha Bogunović, który od począt-ku rundy marnował seryjnie dobre okazje. Może teraz Serb stanie się wreszcie egzekutorem z prawdziwego zdarzenia?

W pierwszej połowie trudno było znaleźć jakieś pozytywy w grze Widzewa. Od początku zes-połem częściej atakującym byli zabrzanie. Łódz-ka drużyna nieźle radziła sobie z rozbijaniem tych ataków, ale zdecydowanie gorzej szła jej gra w ofensywie. Pierwszy strzał oddany przez podopiecznych Probierza odnotowaliśmy w 7. minucie. Stefano Napoleoni wyłożył piłkę do Piotra Kuklisa, który jednak trafił w golkipera. Znowu groźnie pod bramką Mateusza Sławika było osiem minut później. Łukasz Juszkiewicz uruchomił Sashę Bogunovicia długim podaniem. Serb nie widział jednak możliwości oddania strzału, więc odegrał na bok do Adriana Budki. Ten celnie dośrodkował, lecz Krzysztof Sokalski uderzył głową tuż obok bramki. W 35. minucie goście objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego z prawej strony dośrodkował Piotr Madejski, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Błażej Radler i skierował futbolówkę do siatki. Łodzianie próbo-wali doprowadzić do wyrównania, ale nie potra-fili stworzyć większego zagrożenia pod bramką Sławika. Jedyną klarowną okazję w tej części miał Bogunović, ale tradycyjnie jej nie wyko-rzystał. Serb dostał od Budki piłkę na czter-nastym metrze, uderzył po ziemi, ale prosto w bramkarza. Jeszcze tuż przed przerwą strzelać próbował Napoeloni, ale niecelnie.

W szatni widzewiacy musieli dostać od trenera ostrą reprymendę, bo zaraz po przerwie wresz-cie zaczęli konstruować składne akcje, a co ważniejsze, doprowadzili do wyrównania. Piotr Kuklis mijając kilku obrońców wpadł w pole karne i uderzeniem po ziemi umieścił piłkę w bramce, tuż przy słupku. Przyjezdni chcieli od razu znowu wyjść na prowadzenie. Na szczęś-cie groźną akcję Andraszaka i Moskala pewnie wślizgiem przerwał Oshodogan. W 57. minucie Widzew mógł już prowadzić. Błąd Paszulewi-cza, który w ciemno odegrał piłkę głową do tyłu, wykorzystał Bogunović. Serb przejął futbo-lówkę, uciekł w bok bramkarzowi i skierował piłkę w stronę bramki. Niestety, uderzenie prze-ciął Andrzej Bednarz, tym samym ratując zespół gości. W tym momencie kibice Widzewa zasta-nawiali się, ile mają jeszcze czekać aż przełamie się wreszcie Bogunović. Okazało się, że jedy-nie... dziesięć minut. W 67. minucie środkiem ru-szył Kuklis, a następnie odegrał na lewą stronę do Napoleoniego. Włoch zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale Sławik obronił. Do odbitej piłki dopadł Bogunović i skierował fut-bolówkę do siatki, wyprowadzając łódzki zespół na prowadzenie. Goście jednak wcale nie mieli zamiaru dawać za wygraną i nie rezygnowali z doprowadzenia do wyrównania. Łodzianie jed-nak nieźle radzili sobie z ich atakami, szcze-gólnie bardzo skuteczny Oshodogan i niemal bezbłędny Bartosz Fabiniak. W 72. minucie ten ostatni fantastycznie obronił nogami strzał Moskala. Do końca meczu łodzianie mądrze się bronili i w doliczonym czasie mieli nawet okazję, by dobić rywala, lecz Krzysztof Sokalski nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Widzewiacy nie zagrali olśniewająco, ale zdołali się podnieść po utracie bramki i w drugiej po-łowie odmienili losy tego meczu, dzięki czemu pierwsza wygrana w rundzie wiosennej stała się faktem. To zwycięstwo ma podwójną wagę, bo zostało odniesione nad sąsiadem w tabeli. Być może doda ono naszym graczom skrzydeł w kolejnych spotkaniach.

Bramki:
0:1 Radler (35)
1:1 Kuklis (47)
2:1 Bogunović (67)

Składy:
Widzew: Fabiniak, Kłos, Oshodogan, Stawar-czyk, Ł. Broź, Budka, Juszkiewicz (69, Rzeźni-czak), Kuklis, Napoleoni (89, Szeliga), Sokalski, Bogunović (90, Grzelczak).
Górnik: Sławik, Radler, Jarczyk, Paszulewicz, Bednarz, Seweryn, Białek (61, Prokop), Danch (71, Gierczak), Madejski (68, Kuźba), Andraszak, Moskal.

Sokalski, Bogunović (Widzew), Bednarz, Danch, Andraszak (Górnik)

Ekstraklasa: walkowery dla Widzewa i Wisły

Komisja Ligi - organ dyscyplinarny Eekstraklasy SA, zweryfikowała mecze Arki Gdynia z Widzewem Łódź i Wisły Płock z Górnikiem Łęczna jako walkowery 3:0 dla Widzewa i Wisły.
Jak wyjaśnia dyrektor Logistyki Rozgrywek Marcin Stefański decyzja została podjęta na podstawie art. 22 ust. 2 "Przepisów w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną" z dnia 29 września 2000 roku. Stanowi on, że spotkania wyznaczone w czasie okresowego zawieszenia klubu należy zweryfikować jako walkowery.

Decyzja nie jest prawomocna - klubom przysługuje prawo złożenia odwołania do Komisji Odwoławczej PZPN.

Picnic
SKRINER
 Wysłana - 19 kwiecień 2007 19:11      [zgłoszenie naruszenia]

Sprzedaż biletów na mecz z Wisłą Kraków od piątku

Sprzedaż biletów na niedzielne spotkanie Widzew - Wisła Kraków (22.04.2007, 17.00) rozpocznie się od piątku od godziny 10 i potrwa do godziny 17. W sobotę kasy czynne będą od godziny 10 do godziny 14. W dniu meczu sprzedaż rozpocznie się od godziny 10.

Ceny biletów na sektory C oraz D będą niższe niż podczas ostatnich dwóch spotkań. Na sektor C bilety kosztować będą 25 zł a na sektor D - 20 zł.